Jump to content

Windows Açılışında 3 Tane İşletim Sitemi !

SoundMax

Recommended Posts

ıyı geceler arkadaşlar... az once acer aspire one marka mini notebooka işletim sistemi kurdum usb den ... başarıyla tamamlandı tnctr ye bu konuda teşekkürler !

ıslemlerım bıttı drıverlerı tanıttım sonra restart attım 3 tane işletim sistemi seçenegi çıkıyor:( birincisi sıfırken kendı uzerındekı home edition digeri professional edition digeride usb bilmem ne yazıyor uzunca bir yazı... ama ben c ve d yı sildim her ıkısınıde hdd yı tekrar bıcımlendırdım ıkıye boldum falan neden boyle bişe çıkıyo ve ben direk acılması ıcın ne yapabilirim lütfen yardımcı olun teşekkürler

çalıştıra msconfig yazıp gelen tabloda üstdeki sekmelerden boot.ini ye tıklayıp tüm önyükleme yollarını denetleye basıp birşey çıkarsada sil dersen sorun çözülebilir...

edit:birde bilgisayarım simgesine sağ tuş özellikler yapıp gelişmiş sekmesinden başlangıç ve kurtarmaya girip işletim sistemleri gösterme süresi filan yazıyor o tablodaki tüm çentikleri kaldırmanda yardımcı olur...

ya birşey daha sorabilirmiyim.. notebookda birşey farkettım mause padi varya kendıne ait notebookun.. sagında ve solundada sag sol tusları var normalde çift tıklayınca falan mause pade işlev görüyordu ama sımdı sol clicke basmak zorunda kalıyorum her seferınde o nedendir acaba ?

ya birşey daha sorabilirmiyim.. notebookda birşey farkettım mause padi varya kendıne ait notebookun.. sagında ve solundada sag sol tusları var normalde çift tıklayınca falan mause pade işlev görüyordu ama sımdı sol clicke basmak zorunda kalıyorum her seferınde o nedendir acaba ?

dizüstü ile fazla aram olmadığından tam emin değilim birde sorun çift tıklamada değil anladığım kadarıyla ama touchpadin ayarlarıyla ilgili sanırım denetim masasından fare bölümünde aygıtını bulduğunda veya aygıt yöneticisindende olur mause veya touchpade iki kere tıklayıp özellikler dediğinde bir tablo ve tablonun üstünde sekmeler halinde farenin sürücüsü vs şeyleri çıkar ve en üst sağda aygıt ayarları gibi birşey olmalı orda düğmelerin aktif olması çift tıklama vs ayarları var orayı kurcalamanın yararı olabilir yada varsayılan ayarlara dön demenin ...tam olarak bir bilgim yok dediğim gibi..

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...