Jump to content

Internet Informatin Service (i I S)

altunayt

Recommended Posts

Herkese Selamlar.

Okulumuzda Aldığımız Bilgisayar Dersinde ASP programlama yapıyoruz.

Ayrıca Araştırma Projesi Olarakta Web Tasarımı Yapıyorum.

Okuldaki Örnek Dosyaları ile Proje Dosyalarımı Localhostun Dizinine Kopyalayıp sorunsuz çalıştırıyorum ama

Şuanda Orası Çok karışık bir hal aldı ve ornek ve proje adlı iki klasöre bölmek zorunda kaldım.

tüm bağlantıları web sayfası(localhost) üzerinden yazdım. şimdi binlerce bağlantının başına proje klasörünü girip proje sunumunda hepsini geri silmekle uğraşmak istemiyorum. her seferinde dosyaları yer değiştirmekte uğraştırıyor.

şimdi ben şunu öğrenmek istiyorum:

localhost u iki tane kuramazmıyım?

mesela adres çubuğuna bir adresi giridğimde projelerimi diğer adresi girdiğimde ornek dosyalarımı açan iki ayrı web sayfası olamaz mı?

eğer bunun bir yolu varsa ve u yolu bilen biri varsa.

paylaşımı için şimdiden çok teşekkür ederim.

söylediklerini anlamadım. 4 yıldır programlama yapıyorum. Neyi değiştirmek zorunda kalıyorsun? Benim iis'mde binlerde dosya var.

127.0.0.1/dosya1

localhost/dosya2

127.0.0.1/dosya3

böyle kullanmıyor musun ??

söylediklerini anlamadım. 4 yıldır programlama yapıyorum. Neyi değiştirmek zorunda kalıyorsun? Benim iis'mde binlerde dosya var.

127.0.0.1/dosya1

localhost/dosya2

127.0.0.1/dosya3

böyle kullanmıyor musun ??

sevgili arkadaşım öncelikle cevap yazdığınız için teşekkürler.

şimdi sorun açıkça şu ben iki ayrı konuda sürekli çalışma yapıyorum. birincisi proje ödevim ki bu çok kapsamlı bir web sayfası.

diğeri ise okulda aldığımız dersle ile ilgili olarak.

şimdi sürekli olarak bu dosyalar iç içe olduğunda başa sorun olmadı.

ama şuanda o kadar çok dosya olduki. bunları ayırmam gerekiyor. çünkü bana zaman kaybettiriyor.

eğer 2 ayrı server kurabilirsem bilgisayarıma çok işime yarıyacak.

mesela localhost1 ve localhost2 diye

web çubuğuna localhost1 yazdımmı projelerim. localhost2 yazdımmı okul çalışmalarım gelsin mesela!

bu mümkünmü onu sormak istedim sadece.

biliyorum sorunsuz çalışır şuandada sadece benim açımdan daha hızlı ve daha pratik çalışmamı sağlayacağı için sormak istedim.

zaten çözüm yoksa çekecez başka yolu yok.

sevgili arkadaşım öncelikle cevap yazdığınız için teşekkürler.

şimdi sorun açıkça şu ben iki ayrı konuda sürekli çalışma yapıyorum. birincisi proje ödevim ki bu çok kapsamlı bir web sayfası.

diğeri ise okulda aldığımız dersle ile ilgili olarak.

şimdi sürekli olarak bu dosyalar iç içe olduğunda başa sorun olmadı.

ama şuanda o kadar çok dosya olduki. bunları ayırmam gerekiyor. çünkü bana zaman kaybettiriyor.

eğer 2 ayrı server kurabilirsem bilgisayarıma çok işime yarıyacak.

mesela localhost1 ve localhost2 diye

web çubuğuna localhost1 yazdımmı projelerim. localhost2 yazdımmı okul çalışmalarım gelsin mesela!

bu mümkünmü onu sormak istedim sadece.

biliyorum sorunsuz çalışır şuandada sadece benim açımdan daha hızlı ve daha pratik çalışmamı sağlayacağı için sormak istedim.

zaten çözüm yoksa çekecez başka yolu yok.

1- arkadaşım sitelerin asp mi html mi php mi sql server yada mysql server kullanıyormusun?

2-localhost 1 2 diye birşey olmaz ( evin içine ev kurmak istiyorsun )

ne yapmak istediğini hiçbirşekilde anlamadım. DNS mi kurmak istiyorsun yoksa siteleri mi acamıosun daha net yazarsan yardımcı olurum.

ayrıca aynı makinaya 2 tane iis kuramazsın zaten ııs den istediğin kadar site acabilirsin. 2. servera ne gerek var anlamadım? Ha sen cok site yayınlamak istiyorsan dns den web servera yonlendirme yaparsın

şimdi şöyle söyleyim

bende inetpub/wwwroot klasörü alıtında iki dizin var proje ve web olarak. iki ayrı çalışmamı iki ayrı klasöre koydum.

sanal dizin oluşturdum. localhost/proje diyorum proje sayfam normal açılıyor. yani index.asp dosyasını okuyor sorun yok. ama mesela ben sayfanın bir bölümünde link atarken bir başka alt dizine link atıyorum. yani perdos/fikakd.asp dosyasına link atıyorum. ama linki direk localhost/perdos/fikakd.asp dosyasına atıyor. bu nedenle sayfa açılmıyor. keşke iki ayrı server kurabilseydim. sorunu aşardım die düşündüm.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...