Jump to content

Her Klasör Yeni Pencerede Açılıyor

mai_brs

Recommended Posts

Bilgisayarımda hangi klasöre tıklasam yeni pencerede açılıyor.Mesela D bölümüne giriyorum yeni pencerede açılıyor.D nin içindeki mp3 klasörüne tıklıyorum yeni pencerede açılıyor.Bilgisayarı kurcalarken klasör seçenekleri ayarlarını karıştırdım yanlışlıkla.şimdi düzeltemiyorum.bilgisayarıma sağ tuş tıklayınca ilk seçenek araştır olarak geliyor.sorunum kesinlikle virüs le ilgili falan değil.klasör seçenekleri ayarlarını kurcalarken karıştırdım.yardım bekliyorum...

Arkadaşlar bendede aynısı oluyor D yada C sürücüsüne tıkladığımda ayrı bir pencerede açılıyor her türlü şeyi denedim olmadı hot jazz arkadaşın dediğinide yaptım gene olmadı...yardımlarınızı bekliyorum...şimdiden teşekkürler...

Arkadaşlar bendede aynısı oluyor D yada C sürücüsüne tıkladığımda ayrı bir pencerede açılıyor her türlü şeyi denedim olmadı hot jazz arkadaşın dediğinide yaptım gene olmadı...yardımlarınızı bekliyorum...şimdiden teşekkürler...

Benim dediğim sadece klasör seçeneklerini sıfırlıyor arkadaş virüsten şüphelenmiyor çünki ama sende virüs var sanırım her türlü şeyi denedim dediklerin?

virüs var bende de bi aralar olan gıcık eden virüslerdendir kendileri ;)

virüs var bende de bi aralar olan gıcık eden virüslerdendir kendileri :)

Ama ben daha yeni format çektim daha doğrusu arkadaşın pcsine format çektim çekmeden öncede böyleydi virüs yapsa bunu ben pcnin bütün herşeyini silip yeniden yükledim virüs olma ihtimali zor gibi ama aklım karıştı yaw ;)

Benim dediğim sadece klasör seçeneklerini sıfırlıyor arkadaş virüsten şüphelenmiyor çünki ama sende virüs var sanırım her türlü şeyi denedim dediklerin?

format attım gene aynı devam ediyor hot jazz arkadaşım formatı arkadaşın pcsine attım C ve D sürücüsüne komple format attım gerçi format atmadan öncede böyleydi pc...virüsün şimdiye silinmiş olması lazımdı ;) benmi bi yerde hata yaptım acaba...??

adam akıllı bi antivirüse tarat istersen çünki dediğin seçenek olmuyorsa kayıt değerleri silinmiş demektir ve kayıt değerleri durduk yere silinmez bi virüs silmediyse tabiki onun için çok güzel bir program vardı kayıt değerlerini fln tekrar yükleyebiliyordu ve pc ni optimize ediyordu ama adını unuttum ;)

Ama ben daha yeni format çektim daha doğrusu arkadaşın pcsine format çektim çekmeden öncede böyleydi virüs yapsa bunu ben pcnin bütün herşeyini silip yeniden yükledim virüs olma ihtimali zor gibi ama aklım karıştı yaw ;)

Resimdede anlattım her bir klasoru aynı pencerede ac diyince normal oluyor nuru.

adam akıllı bi antivirüse tarat istersen çünki dediğin seçenek olmuyorsa kayıt değerleri silinmiş demektir ve kayıt değerleri durduk yere silinmez bi virüs silmediyse tabiki onun için çok güzel bir program vardı kayıt değerlerini fln tekrar yükleyebiliyordu ve pc ni optimize ediyordu ama adını unuttum ;)

nod32 tarattım dün akşam komple hiçbir virüs algılamadı acaba bu ayarları tekrar eski haline getiren program bilen arkadaşlar varsa paylaşabilirmi?

Flash belleğin varsa harici diskin varsa bilgisayarında D:\ sürücüsü varsa ve sen bunu biçimlendirmediysen yadan kontrol etmediysen bunlarada bulaşmış olabilir formatı atarsın temizledin sanarsın D:\ ye girersin yine bulaşır kullandığın flash bellek yada o tarz başka birşey varsa onlardanda bulaşır format attıktan sonra tek tek kontrol etmen gerekiyor.

arkadaşlar yardımlarınız için çok teşekkürler fakat sorunum hala çözülmedi.ben klasör seçeneklerini kurcalarken varsayılan ayarları da kurcalayıp değiştirmiştim.şimdi varsayılanı yükleyince de sorun düzelmiyor malesef.benimde hiç anlamadığım bi ayardır klasör seçenekleri.meraktan kurcaladım işte.ayrıca sorunumun virüsten kaynaklanmadığına % 100 eminim.yardımlarınız için teşekkürler...

Resimdede anlattım her bir klasoru aynı pencerede ac diyince normal oluyor nuru.

Yok arkadaşım olmadı bende sadece C ve D ye girerken ayrı pencerede açıyor...genede yardımın için sağol...

1274.jpg

Baslat > Denetim Masasi > Klasor Secenekleri > Her bir klasoru ayni pencerede ac

arkadaşın dediği gibi herhangi bir klasörü aç>araçlar>klasör seçenekleri>her bir klasörü aynı pencerede aç> tamam --- bukasdar olması gerekir.

Flash belleğin varsa harici diskin varsa bilgisayarında D:\ sürücüsü varsa ve sen bunu biçimlendirmediysen yadan kontrol etmediysen bunlarada bulaşmış olabilir formatı atarsın temizledin sanarsın D:\ ye girersin yine bulaşır kullandığın flash bellek yada o tarz başka birşey varsa onlardanda bulaşır format attıktan sonra tek tek kontrol etmen gerekiyor.

harici harddiskimide taradım nod32 ile hiçbir virüs algılamadı hatta arkadaşın yedeklerini harici hardiskime aktarmıştım onuda tarattım virüs bulamadı...??

araçlar>klasör seçenekleri>her bir klasörü aynı pencerede aç. zaten bu şeklide ayarlı arkadaşlar.bu ayarı hiç kurcalamadım ve değiştirmedim.dediğiniz gibi her bir kasörü aynı pencerede aç seçeneği işaretli zaten.tekrar teşekkürler yardımlarınız için..sanırım bu sorunun sonu format atmaya doğru gidiyor...

Yok arkadaşım olmadı bende sadece C ve D ye girerken ayrı pencerede açıyor...genede yardımın için sağol...

tamam o kesin bir virüs nod32 belki bulamayabilir yada sen sadece taratıyosun silmiyosun o müzik indirme programlarından örn: limware-imesh-bearshare vb gibi programlardan rahatlıkla gelebiliyor antivürüsünün güncelliğine bi bakıver yada başka bir antivirüs kullan sana tavsiyelerim bukadar başka birde o dediğim programı bulabilirsen o eksikliğini giderir ama o virüs hala pcde ise kısa süreliğine geçerlidir o bölüme girdinmi tekrar bulaşır o da olmadı bütün harddiski bi güzel formatla bişeyciği kalmaz cıss olur geçer ;)

mrb

Tecrubelerimden biliyorum bilgisayarında autorun virüsü var bunu temizlemenin en basit ve garantili yolu combofix programını indirip kurarsan sorunun kalmaz. Programın linki "

Please register to see this content.
Kolay gelsin.

tamam o kesin bir virüs nod32 belki bulamayabilir yada sen sadece taratıyosun silmiyosun o müzik indirme programlarından örn: limware-imesh-bearshare vb gibi programlardan rahatlıkla gelebiliyor antivürüsünün güncelliğine bi bakıver yada başka bir antivirüs kullan sana tavsiyelerim bukadar başka birde o dediğim programı bulabilirsen o eksikliğini giderir ama o virüs hala pcde ise kısa süreliğine geçerlidir o bölüme girdinmi tekrar bulaşır o da olmadı bütün harddiski bi güzel formatla bişeyciği kalmaz cıss olur geçer ;)

Galiba dediğin gibi virüs var arkadaşım çünkü D sürücüsüne girdiğimde auturoun diye bişey gelip geri kayboldu galiba bide donmalar oluyor sürekli bu virüs bu kadar donma yaparmı??harici hardiskimle flashdiskime de bulaştı...bide bişey daha sorcam flash diskimi biçimlendiriyorum geri ismini bilmediğim bi exe dosyası geri geliyor bunuda combofixle silebilirmiyim...yardımlarınız için tekrar teşekkürler...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...