Jump to content

Waik'siz Vlite Kullanmak

Share

Recommended Posts

Bugün Gimagex sayesinde boot.wim ve install.wim içindeki dosyaları editledikten sonra, katılımsız kurulum ve iso almak için vLite'ı açmak istedim WAIK kurmam gerekiyordu ve elimde WAIK yoktu. 850 MB dosya ile 4 saat kaybetmek yerine çakallık yapayım dedim. :) Gimagex programının çalışması için gerekli olan wimgapi.dll dosyasını vLite klasörüne attım, denedim. Şansım yaver gitti ve maya tuttu. vLite çalışıyor, WAIK'i indirip kurma derdinden kurtulmuş oldum.

Vista editlemek isteyipte WAIK yüzünden çile çekenler için ince bir bilgidir. Kimilerine gereksiz gelebilir, hatta konu belki Sohbet-Chat bölümüne taşınacak ama bildiğim küçük ama işe yarar ipucunu paylaşmak istedim. (:

Edited by uu.r

Alternatif olarak aşağıdaki mesajı da uygulayabilirsiniz.Barış abiye (Baris_seven) teşekkürler.

Ekleme:

Driver entegresi hariç, diğer tüm işlemleri Vlite 1.2 ile daha basit ve ayrıntılı olarak yapabilirsiniz. 1.2 ile Vlite da devasa Waik yüklenmesini gerektiriyor sanırım. Waik yüklemeden, wim filter çalışması için vereceğim rar içindeki 3 dosyayı da program files/vlite dizini içine atarsanız Waik yüklenmesine gerek kalmayacaktır; (200 kb)

Please register to see this content.

Attıktan sonra wimfltr.inf dosyasına sağ tıklayıp Yükle demeyi unutmayın.

İmaj yapıları aynı zaten.Bu yüzden Windows 7'yi çok aşırıya kaçmamak şartıyla Vista modifiye programlarıyla da modifiye edebilirsin,hatta Windows 7 Toolkit diye bir araç var bununla ilgili.

tabiki en iyi sonucu windows 7 nin final sürümü çıktıktan sonra alabiliriz herhalde suan bazı sorunlar mevcut bizde üzerine bişeyler yaparsan sorunun kaynağını tespit etmek zor olur zaten vlite ile yapılan vistalar stabil olmuyor windows 7 yi düşünemiyorum :)

• 3 years yıl...