Jump to content

Sürekli Tarayıcı çökmesi

Prof603
 Share

Recommended Posts

Minidump: https://drive.google.com/file/d/1X2it5rcxeYjU1UgZv0uf8pAF6cVRyMbe/view?usp=drivesdk

Arkadaşlar islemcim: Pentium Core 2 Duo 2.70

Ekran kartım: ASUS PH-GT1030-O2G

Anakartım: MSI GT31TM-P21-35

Öyküm: Formatladığım günden beri sürekli tarayıcılar çöküyordu, hem de hepsi , yazılımsal sanırım cünkü ekran kartını değiştirdim, harddisk ve RAM'leri 0'ı ile değiştirdim ve Win 7 -Win 10 ne bulduysam denedim lakin düzelmedi. Şu an Win 7'den devam ediyorum.

2 günde 20'nin üstünde mavi ekran, 500'ün üstünde tarayıcı çöküşüm var. Sonradan hatırladığım kadarıyla bazı dosyaları crack yapınca düzeliyordu sanırım sfc/scannow %10 da hata veriyor hangi dosyalar sıkıntılıysa bakıp bana atarak yardımcı olacak biri pls

Ekran kartını yeni değiştirdim 512 mb ekran kartı vardı hocam aynı problem ondada oldu format atıyorum atarken eksik bi şeyler yüklüyor veya yanlış ayar yapıyorum ama fix ne kurarsam kuruyum win10 da kursam win xp de kursam tarayıcılar çöküyor sfc komutu %10 da hata veriyor 

Prof603, 24 dakika önce yazdı:

Minidump: https://drive.google.com/file/d/1X2it5rcxeYjU1UgZv0uf8pAF6cVRyMbe/view?usp=drivesdk

Arkadaşlar islemcim: Pentium Core 2 Duo 2.70

Ekran kartım: ASUS PH-GT1030-O2G

Anakartım: MSI GT31TM-P21-35

Öyküm: Formatladığım günden beri sürekli tarayıcılar çöküyordu, hem de hepsi , yazılımsal sanırım cünkü ekran kartını değiştirdim, harddisk ve RAM'leri 0'ı ile değiştirdim ve Win 7 -Win 10 ne bulduysam denedim lakin düzelmedi. Şu an Win 7'den devam ediyorum.

2 günde 20'nin üstünde mavi ekran, 500'ün üstünde tarayıcı çöküşüm var. Sonradan hatırladığım kadarıyla bazı dosyaları crack yapınca düzeliyordu sanırım sfc/scannow %10 da hata veriyor hangi dosyalar sıkıntılıysa bakıp bana atarak yardımcı olacak biri pls

sistemini tekrar bakımdan geçir pc temizlik yap cpu çok ısınıyor ekran kartı da öyle diskte hatalı gösteriyor sana tavsiyem anakart da bir sıkıntı var galiba bunlarla hardisk vede işlemci  sıcaklığı gösterecek resimlerini çek at 

Please register to see this content.
 bunları indir  resim bekliyorum

Hocam harddisk 26 derece sağlığı %100 

Tahmini ömür 645gün yazıyor 

Toplam başlatma durdurma 11.451

Güç açma süresi 1179 gün 268 gb boş resimleri yüklemek suan çok büyük zulüm mozilla direk çöküyor sentinal yüklendi ilk link hata verdi 

Cpu yu normal kullanıyor resimleri wp grubu varsa yollayım 

harddisk zorlanıyor ssd ye geç tamamen pert olmadan veri kaybı bile yaşarsın onu diyim  minidump hatası hep ekran kartı derler ama ben hep harddisk te görüyorum dediğiim gibi en baştan pc temizliği yapman gerek kendin yapamazsan tanıdık vede anlayan biri olsun yotubede video çok bakabilirsin 

Prof603, 48 dakika önce yazdı:

Hocam herşey sağlam memory_menengment hatası almaya devam ediyorum

Her ne kadar memory (bellek) yazsa da  sorununu anakartta olduğunu düşünüyorum. 2.el bir PC aldım ve aynı durumu çok yaşadım. Hata kodları farklı farklıysa anakarta bakın derim. CPU kondansatörleri ya da mosfette arıza olabilir çok olasılık var anlayacağınız. Kolay gelsin...

Hata kodlarınız arasında Ntfs.sys, ntoskrnl.exe, hal.dll, kbdclass.sys olduğunu gördüm. USB slotlarını kullanmadan bilgisayarı çalıştırın ve bekleyin bakalım çökme yaşanacak mı. Fare klavye  vs vs hepsini sökün.

Hocalarım bugün sorunu çözdüm hepinize çok teşekkür ederim sorun harddisk kartından dolayı önbellek okumuyor ve harddiskte biraz korozyon olmuş tiner ve silgi ile silince düzeldi sfc komutu tam olarak çalıştı