Jump to content

Bilgisayar Alırken Neye Dikkat Etmeliyiz!

cılgınsedat

Recommended Posts

Şimdi arkadaşlar ben yeni bir pc alıcam ancak alırken bazı seylerı bılmek ıstıyorum yanı kazık yememk ıcın alırken neye dıkkat etmelıyım acaba donanım olarak bir bilginiz varmi asadaki

Kasa :3 fanlı toz tutuculu vs nası bır kasa olmalı

Anakart kaclık ram desteklıyo ona mı dıkkat etcez ıslemci pinlerinemi bole onlari ogrenmek istiyorum

bilmemek ayıp degıl ogrenmemek ayip simdiden yardim edecek arkadaslar tesekkurler!

arkadaşım dikkat edilmesi gereken çok fazla nokta var..

en önemlisi parçaların birbirine teknik olarak uyumlu olması

bu çok zor bişey değil ama donanımları takip etmek gerekiyor..ama birçok donanım sitesinde

zaten pc toplama sihirbazları var (örn :gigatek vs) ve birçoğu uyumlu donanımları listeliyor

daha fazla dikkat etmen gereken donanımların dengeli olması..mesela

işlemcin ferrari gibiyse ekran kartının hacımurat gibi olmaması gerekiyor..

çünkü bilgisayar en zayıf donanımı kadar verimli olabilir..

haliyle paranı çöpe atmış sayılabilirsin..

bu da bilimum donanımların çeşitli uygulamalarda ve oyunlarda yapılan testlerini incelemen gerekir..

bütün bunlar çok fazla vaktini alacağından aylık düzenli olarak çeşitli seviyelerde sistem önerileri yapan siteler var

o sistemlerden birini gözüne kestir ve hiçbir parçasını değiştirmeden satın al ;uyumlu ve dengeli bir bilgisayarın olsun :rolleyes:

(örnek site: THGTR)

Kazık yemek istemiyorsan Markaya fazla takılma marka derken bilgisayarın kendi markası içindeki donanımların markasına elbetki bakman lazım

Ama sonuçta en ucuz ve en iyi bilgisayarı yine kendin toplarsın tabi bilgisayardan bişeler anlıyorsan

arkadaşım ben bilgisayarcıyım ve sana şunu tavsiye ediyorum.AMD platform lu bir pc topla.ama toplama bilgisayar olsun.sen yapamassan tanıdığına yaptır.neden mi?çünki amd grafiker işlem de intelden çok öte.hem ayrıca müslümanlar AMD deyi satın aldılar.yani AMD müslüman malı.ayrıca fiyat bakımındanda ucuz.intel kazık bu konuda.amd platformlu bir anakart ve am+2 olsun bence. işlemcinde phenom 2*2 yada phenom 2*3 olsun.3 çekirdekli biraz fazla enerji tüketir ama inanılmaz performans görürsün.ekran kartında yine AMD nin alt yapısı olan ATİ radeon olsun.hem ugun hemde aşırı pahalılığa kaçmaz bir sistem.en güzel pc toplamanın yolu.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...