Jump to content

Uydunet İp Cgn Hakkında

canhayelmert3
 Share

Recommended Posts

Merhabalar arkadaşlar.Dün akşam jdownloader programı ile toplu google drive üzerinden indirme yaparken (ortalama 500gb partlı dosya) belli bir süre sonra kota limitlerine takıldım.Manuel tek tek elle indirebiliyorum ama jdownloader ve alternatifleri kota sorunu veriyordu.Bende modem resetleyip ip'mi değiştireyim dedim.Modeme reset attım programı tekrar başlattım yine kota hatası aldım.Sonra modeme reset atmadan ip noyu bir yere yazdım reset attım bi baktım ip değişmiyor.Daha önce statik ip satın almıştım ancak sonra dinamik ip'ye geri dönmüştüm.Neden oluyor diye gece gece kafayı kurcalamaya başladım.Sonra uydunet arıza kayıt bölümüne yazdım durumu geri dönüş yaptılar.ip CGN listesinde olduğundan dolayı modeme resette atsanız ip'niz değişmeyecektir dediler.Şayet anlık ip değiştirmek istersem arayıp değiştirebileceğimi söylediler.Bu arada modemin içinde yazan ip ve google üzerinden sorguladığım ipler birbirinden farklı.Bunu'da sordum neden diye normalmiş.Şimdi anlamadığım şey statik ip almaya gerek kalmıyor bu durumda çünkü filezilla ile dosya paylaştığımda modemin içindeki ipden çıkış verdiğimde sorunsuz dosya paylaşabiliyorum.Peki uydunet'te dinamik ve statik arasında ne fark oluyor onu anlamadım açıkcası.Veya böyle bir şey varsa neden zamanında statik ip satın aldım acaba :) kendime sormaya başladım :) Ekstra'dan sorduğum soruda bu cgn'den çıkamazmıyım ben devamlı dosya indiren biriyim arada reset atıp ip değiştirmem lazım diyorum maalesef diyorlar.Turktelekom gibi olmadığını belirtiyorlar.Hayırlısı olsun.

Sizce CGN'nin bir zararını görürmüyüm görürsem ne gibi şeyler ?