Jump to content

Vistadan Sonra Xp Kuramadım Yardım

kaans_24

Recommended Posts

arkadaslar bilgisayarıma vista kurdum ve sildim

simdi xp ye dönmek istiyorum fakat xp format ekranında disk bicimlendirmesini yapıp dosya kopyalama ekranı tamamlanip,bilgisayar yeniden basladıktan sonra cd den önyükleme icin bir tusa basın ..isletim sistemi yükleme hatası yazıyor

bunun çözümü nedir ne güzel modifiyeli xp kullanıyordum vista kurayım dedim kurmaz olaydım

Dostum büyük ihtimalle yüklediğin CD'de bir sorun var.Öncelikle yapman gereken temiz bir işletim sistemi ( forumda yüzlerce mevcut :good: ) bulup, bunu kullanarak format atmayı denemelisin.Harddiskini biçimlendirirken hızlı değil de yavaş olarak biçimlendir.Ondan sonra cevabını bildir.

dostum aynı sorun bende de oldu harddiskin tamamına format atmalısın :good: sen C ye vistayı kurarken aynı zamanda D ye de vistanın bir uzantısı kuruluyor.daha önce xp kurulu oldugundan yine aynı şekilde xp ninde bir uzantısı d de kurulu oldugu için vista ve xp çakışıyor... tek çözüm yolu harddiske tamamen format atmak ondan sonra istediğin işletim sistemi kurabilirsin....

Dostum büyük ihtimalle yüklediğin CD'de bir sorun var.Öncelikle yapman gereken temiz bir işletim sistemi ( forumda yüzlerce mevcut :) ) bulup, bunu kullanarak format atmayı denemelisin.Harddiskini biçimlendirirken hızlı değil de yavaş olarak biçimlendir.Ondan sonra cevabını bildir.

hakketen öylemi adam bunu yapmamıstır kesin nereden aklına geldi senin :D

dostum aynı sorun bende de oldu harddiskin tamamına format atmalısın :( sen C ye vistayı kurarken aynı zamanda D ye de vistanın bir uzantısı kuruluyor.daha önce xp kurulu oldugundan yine aynı şekilde xp ninde bir uzantısı d de kurulu oldugu için vista ve xp çakışıyor... tek çözüm yolu harddiske tamamen format atmak ondan sonra istediğin işletim sistemi kurabilirsin....

bu bazı pc donanım markalarına göre yasanıyor aynısı vista gibi win7 dede mevcut..bazı arkadaslar sorunsuz kaldırıp yeniden xp ye dönerken bazıları "isletim sistemi yükleme hatası" adlı sinir bozan hata ile karsılasıyorlar

aslına bakılırsa deneme amaclı veya belli bir süre vista,win7 gibi sistem kullanıp xp ye dönmek isteyenlere yapılan bir haksızlıktır bu..nasıl kurulumda vista,win7 isletim sistemi kurmak icin bir sart,problem cıkarmıyorsa, eski xp isletim sisteminede dönmek istedigimizdede ne uzantısı yüklediyse aslına bakılırsa silmek zorunda..bu kullanıcılara yapılan büyük haksızlıktır.

çözüm olarak adam ya lanet olsun yükleyene deyip verilerini dvd ye kaydedip, her iki hard disk bölümünede xp ile silip yeniden bölümlendirip xp yi kullanacak..yada allah belanızı versin vista,win7 birdaha kullanın deyip, verilerini hicbir sekilde yedeklemeyip direk her iki harddiskide xp ile silip yeniden olusturup xp ye dönüs yapacak

baska çözüm yolu yok işlemiyorda zaten :)

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...