Jump to content

Sürekli Mail Gönder Ekranı çıkması Nedir?

AdemYakups
 Share

Recommended Posts

Merhaba,

Bu sabah film izlerken birden aşağıdaki ekran belirdi ve ben boş alana tıklayıp iptal etsemde tekrar tekrar geldi ve diğer ekranlar kilitlendi.

Daha sonra Win10 WinPE açtım ve çok ilginçtir orada da aynı ekran geldi.Linuxta açtım orada gelmedi.

Tekrar sistem kurdum LTSB 2016 ve bir öncekinde Webroot vardı şimdi comodo ama virüs uyarısı yok.

Az önce tekrar geldi ve gitti şu anda yok.

Saldırı mı başka uygulamadan kaynaklı mı.? (En son Glary utilities kurdum)

Bunun sebebini bilen var mı sürekli mail açma isteği neden olabilir?

15-20 yıldır kullanıyorum virus ve bilgisayar konusunda uzmanım ama daha önce karşılaşmadım böyle bir durumla.

İlgili Ekran;

image.png.546c1e24a134a15b59bfc43ad55059be.png

Edited by AdemYakups

olabilir mi emin değilim.

Şu an tekrar çıktı.Nasıl olacak bilmiyorum haklı olabilirsin belki ama tuşta sorun yok gibi denedim şimdi.

Amam umarım öyledir..

glary utilities içinde ransom trajen uyarısı var burdan indirmiştim ama öyle olsa fidye viüsleri bütün biglisayarı kilitler.

başka birşey olabilir mi.

AdemYakups, 1 dakika önce yazdı:

olabilir mi emin değilim.

Şu an tekrar çıktı.Nasıl olacak bilmiyorum haklı olabilirsin belki ama tuşta sorun yok gibi denedim şimdi.

Amam umarım öyledir..

glary utilities içinde ransom trajen uyarısı var burdan indirmiştim ama öyle olsa fidye viüsleri bütün biglisayarı kilitler.

başka birşey olabilir mi.

Winpe sistemde hiç bir şey çalıştırmadığın halde geliyorsa (winpe sistemine de bulaşmadıysa) virüs olduğunu düşünmüyorum ama en kesin çözüm bootable bir antivirüs ile sistem açılmadan tü diskleri taratman. Daha kesin sonuçlar elde edersin.

KiNGHaZe, 4 saat önce yazdı:

Winpe sistemde hiç bir şey çalıştırmadığın halde geliyorsa (winpe sistemine de bulaşmadıysa) virüs olduğunu düşünmüyorum ama en kesin çözüm bootable bir antivirüs ile sistem açılmadan tü diskleri taratman. Daha kesin sonuçlar elde edersin.

Şu an sakin.

Dediğin gibi olabilir.Normalde klavye sağlam yani hiçbir utuşnda en ufak sorun yok.Ama belkide anlık muhtemel böyle bir durum meydana gelmiş olabilir.

Yinede teşekkür ederim kardeşim.

• Like 1