Jump to content

Pc Modemi Görmüyor

_SeMpHaTiC_

Recommended Posts

Arkadaşlar geçen gün pc ye format attım gece boyunca en ufak sorun yoktu gayet güzel şekilde internetim çalışıyordu.Ertesi gün yaklaşık 1 saat daha nete girdim sonra bağlantı koptu.Modemin ethernet ışığı yanmıyordu.Ayrıca anakartın da ethernet ışığı yanmıyor yani kasanın arkadasında kabloyu taktığım yerdeki ışık.Sonra usbden modemi takmayı denedim ve çalışıyor bu şekilde.Ama zaman zaman yine usb den de görmüyor pc modemi ya modemi yada pc yi resetlemem gerekiyor.Ethernet kartım düzgün çalışıyor.(En azından aygıt yöneticisi öyle diyor).Tüm driverler noksansız yüklü.Acaba bunun nedeni yani ethernetin çalışmayıp usb den bağlanabilme sebebi ne olabilir arkadaşlar.Yardımlarınız ve fikirlerinizi bekliyorum.İyi forumlar...

ethernet kablosunu taktın kablo takılı diyormu ? ıp ellemi giriyorsun otomatikmi alıyor ? veya ıp alıyormu almayamı calısıyor sureklı ? dns de birşey yazılımı yazılıysa kapat ? ethernet kartının driverini kaldır ve ana kartın uzerındekı yanı onboard olarak ethernet kullanıyorsan anakartın sıtesınden ethernet kartı driverini indir kur. kurduktan sonra restart at tekrar dene usb hiç bi şekilde kimseye tavsıye etmedıgım gibi sanada etmiyorum. sürekli problem yaşarsın zaten agır, kopma vs... gibi. hıc bısekılde olmaz ise harici bir ethernet kartı bul veya alabilirsen al veya da eşinden dostundan denemek için al ana karta monta et dene driverini tanıtarak .. diyeceksinki çok uzun oldu ama arkadaşım inan hepsi ihtimal ve bilgisayar işi deneme yanılma yöntemidir yatıcam ozelden yazarsan yıne yardımcı olurum ıyı geceler.

ethernet kablosunu taktın kablo takılı diyormu ? ıp ellemi giriyorsun otomatikmi alıyor ? veya ıp alıyormu almayamı calısıyor sureklı ? dns de birşey yazılımı yazılıysa kapat ? ethernet kartının driverini kaldır ve ana kartın uzerındekı yanı onboard olarak ethernet kullanıyorsan anakartın sıtesınden ethernet kartı driverini indir kur. kurduktan sonra restart at tekrar dene usb hiç bi şekilde kimseye tavsıye etmedıgım gibi sanada etmiyorum. sürekli problem yaşarsın zaten agır, kopma vs... gibi. hıc bısekılde olmaz ise harici bir ethernet kartı bul veya alabilirsen al veya da eşinden dostundan denemek için al ana karta monta et dene driverini tanıtarak .. diyeceksinki çok uzun oldu ama arkadaşım inan hepsi ihtimal ve bilgisayar işi deneme yanılma yöntemidir yatıcam ozelden yazarsan yıne yardımcı olurum ıyı geceler.

Ethernet kablosunu takınca kablo takılı demiyor.Modemin tüm ışıkları yanıyor ama sadece 10/100 ışığı yanmıyor.Dünde yazdığım gibi kasanın arkadasındaki ethernet ışığıda yanmıyor.Şimdi arkadaşın modemi getirdim onuda görmüyor pc.Dediklerini uygulucam önce driveri kaldırıp güncel driver indircem sonucu yazarım.İlgin için tşkler

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...