Jump to content

Boot Ederken Klavye çalışmıyor

_SeMpHaTiC_

Recommended Posts

Arkadaşlar pc boot ederken klabvye çalışmıyor bu nedenle cd ön yükleme yapmadan direk windowsa geçiyor.Biostan usb klavyeyi nasıl aktif edebilirim.Kullandım Bios Phoenix Bios ben bulamadım çok acil yardım eder misiniz?Bu arada klavyem usb microsoft comfort curve

bendede senın gıbı aynı durum var format atarken usb klavyeyı gormuyor on yukleme yapmak ıcın bır tusa basın dıyor ama klavyeyı gormedıgı ıcın ne kadar bassamda nafıle o yuzden cozumu bende 2 klavye kullanarak buldum bırıusb bırı kablolu pc ye baglı on yuklemeye basın dedıgı zaman kablolu klavyemı kullanıyorum ama anakartim p4 belkı yenı cıkan modellerde bu durum yoktur

BIOS'tan USB Legacy Support tarzı bir ayar vardır genelde USB Config ya da Integrated Peripherals tarzı ifadeler içinde olabilir. Biraz kurcala bulursun.Zaten açıklamasında USB keyboard and Mouse support gibi şeyler yazıyor.

BIOS'tan USB Legacy Support tarzı bir ayar vardır genelde USB Config ya da Integrated Peripherals tarzı ifadeler içinde olabilir. Biraz kurcala bulursun.Zaten açıklamasında USB keyboard and Mouse support gibi şeyler yazıyor.

Morning keyboard disable enable seceği yok orada hot key any key password secenekleri veriyor ama bu dediğin yere bir daha bakıcam

Morning keyboard disable enable seceği yok orada hot key any key password secenekleri veriyor ama bu dediğin yere bir daha bakıcam

Eğer olay yeni meydana geldiyse, yani önceleri usb keybordun boot sırasında anakart tarafından görülmekteydide sonradan görülmez olduysa hiç biosa bakmana gerek yok. Sen önceki mesajımdada söylediğim gibi usb portunu değiştirerek bir denesene önce. Hatta olmadı üçüncü portta dördüncü portta dene. Büyük ihtimalle düzelmesi lazım.

cd yi tekrar boot ederken yani bilgisayar kapanıp açılırken F8 tuşunu basılı tut ondan sonra sürücüyü seç ve formata devam et şu anda benimde kullandığım USB klavye hiç bir sorun yaşamadım bu güne kadar bilgisayarınızda birden fazla sürücü hdd vs ire varsa ondan çalışmıyordur F8 tuşu ile sorun çözulmesi lazım

saygılar

Geçmiş olsun. Ama nasıl çözdüğünü -başka arkadaşların başına benzer durum geldiğinde yararlanmaları için- keşke biraz daha açık yazsaydın. Başka bir standart(ps2) klavyemi temin ettin? Bios ayarlarıylamı düzelttin? Portmu değiştirdin?

Geçmiş olsun. Ama nasıl çözdüğünü -başka arkadaşların başına benzer durum geldiğinde yararlanmaları için- keşke biraz daha açık yazsaydın. Başka bir standart(ps2) klavyemi temin ettin? Bios ayarlarıylamı düzelttin? Portmu değiştirdin?

Evet çok haklısın özür dilerim.İkinci bi klavye bulamadım daha doğrusu bulmakta istemiyordum.Çünkü artık tüm klavyeler usb girişli.Morning burada Integrated Peripheral kısmında olacağını söylemişti.Biostan Integrated Peripherals kısmına girip keyboard ile ilgili kısmı disableden enable yapınca sorun çözülmüş oldu.Yani port değiştirmeye falan gerek yokmusş :Dçözüm çok kolay tabii uzun bir uğraş tecrübesi ile anladım :D

Morning'in dediği gibi "usb legacy" açacaksın.

Malesef asustan başka markada doğru düzgün usb klavye ve boot desteği yok.

Ben Gigabyte board kullanıyorum ve bu destek var...

Ben Gigabyte board kullanıyorum ve bu destek var...

Biostan açarsanız var tabi, asusta etkin geliyor ama yıllardır... Ayrıca gigabyte dahil foxconn haricindeki diğer anartlarda usb disk bootta da sorun var, foxconn da da bios güncellemesi ile düzelmişti.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...