Jump to content

Windows 10 Pro 19043.1081 X64 (windows özellikleri çalışıyor)

deli_petro06
 Share

Recommended Posts

helehoyni, 6 dakika önce yazdı:

Üstadım sistem canavar gibi olmuş, ayarlar tam kıvamında; gayet stabil, performans harika. Şaşkınım, Windows 10'un nasıl böylesine hızlı tepkime verebildiğine.

Zevkinize saygım sonsuz; fakat şu kilit ekranını değiştirmek istedim; "Bu ayarlardan bazıları gizlidir ve kuruluşunuz tarafından yönetilir" şeklinde uyarıyla karşılaşıyorum. Çok araştırdım internette; gpedit ve regedit'ten ayarlar yapmaya çalıştım; nafile. Sırf bu kilit ekranı yüzünden de bu sistemden vazgeçmek istemiyorum.

İkinci konu ise kapatma seçenekleri arasında uyku modu yok; oysa devamlı kullandığım bir şey bu. Bunu da çok araştırdım, yine bir çözüm bulamadım. 

Bu iki konunun çözümü var mıdır acaba?

Teşekkür ederim. 

Kilit ekranı sorununu @cuneyt78arkadaş çözümü C\Windows\Web\Screen yani kilit ekranı klasörü içerisindeki resmi değiştirerek çözmüş. Yazdığım klasördeki img100 jpg dosyasını önce sağ tık sahiplik al yapıp, silin ve kendi kullanmak istediğiniz resmi aynı isimle buraya atın.

Uyku modu için biraz araştırmam lazım. Çözüm bulursam yazarım. Uyku modu gizlendi. Muhtemelen bir reg ayarıyla çözülür diye düşünüyorum. Bir araştırayım...

• Thanks 1

@amd_turkey ve @deli_petro06 hocam rezerve alanını kapttıgınız iso kalıbını devamlı kullandıgım ventoyda kurulum yapamadım uefi driver bulunmadı gibi birşey yazıp bootta en basta takılıyorve kuruum yapılmıyor. delipetronun kalıpta sorun yok. Ayrıca bu rezerve alanını win isosunda elle kaldırabiliyormuyuz, silip sıkıstırabiliyozmu ve de son sorum bu rezerve olmazsa nelerden vazgeciliyor.

Muhtemelen boot.wim uefi uyumlu değil. Düzeltme yaparım.

Rezerv alanın size bir zararı yok. Güncellemeleri düzgün yapabilsin diye windows 7gb alana çöküyor. 

Dolayısı ile delipetronun kendi yüklediğini indirebilirsiniz. Sonra komutla kapanıyor.  Saygılar 

esdizayn, 2 saat önce yazdı:

@amd_turkey ve @deli_petro06 hocam rezerve alanını kapttıgınız iso kalıbını devamlı kullandıgım ventoyda kurulum yapamadım uefi driver bulunmadı gibi birşey yazıp bootta en basta takılıyorve kuruum yapılmıyor. delipetronun kalıpta sorun yok. Ayrıca bu rezerve alanını win isosunda elle kaldırabiliyormuyuz, silip sıkıstırabiliyozmu ve de son sorum bu rezerve olmazsa nelerden vazgeciliyor.

Konunun en başında rezerve alanı kapatma kodu var. O kodu Windows Powershell i yönetici olarak çalıştırıp yapıştırın ve enterlayın. Bir sonraki pc açılışında kapanmış olur. Rezerve alan açık olduğunda 7 gblık alanı bloke ediyor. Normal kurulumdan sonra kapatmanız 1-2 saniye sürer...

Edited by deli_petro06

deli_petro06, 11 saat önce yazdı:

Konunun en başında rezerve alanı kapatma kodu var. O kodu Windows Powershell i yönetici olarak çalıştırıp yapıştırın ve enterlayın. Bir sonraki pc açılışında kapanmış olur. Rezerve alan açık olduğunda 7 gblık alanı bloke ediyor. Normal kurulumdan sonra kapatmanız 1-2 saniye sürer...

Hocam o kismi dediginiz gibi yapabiliyorum lakin bende kendim windows hazirlamak istiyorum videolarinizida izledim rezerv alani kaldirip lzx leyip vs onun icin sormustum su an da mpb pure 2 indirdim onu kurdum sistem cok iyi lakin sadece ingilizce destegi var ve bir turlu turkce dil eklenmiyor. Turkce klavye ekleyebilsem yeterli eklemeye calistigimda bos bir klavye ekrani cikiyor. Klavye eklentisi icin bir program varmi microsoftun yada nasil ekleyebilirim sistemden olmuyor eger eklense mpb de gayet yeterli windows benim gibi bu durumla cok karsilasan olmustur muhtemelen.

esdizayn, 1 saat önce yazdı:

Hocam o kismi dediginiz gibi yapabiliyorum lakin bende kendim windows hazirlamak istiyorum videolarinizida izledim rezerv alani kaldirip lzx leyip vs onun icin sormustum su an da mpb pure 2 indirdim onu kurdum sistem cok iyi lakin sadece ingilizce destegi var ve bir turlu turkce dil eklenmiyor. Turkce klavye ekleyebilsem yeterli eklemeye calistigimda bos bir klavye ekrani cikiyor. Klavye eklentisi icin bir program varmi microsoftun yada nasil ekleyebilirim sistemden olmuyor eger eklense mpb de gayet yeterli windows benim gibi bu durumla cok karsilasan olmustur muhtemelen.

Net olarak ne istediğinizi anlamadım. Sistem mi hazırlamak istiyorsunuz yoksa mpb' den indirdiğiniz windows' a dil mi eklemek istiyorsunuz? 

-Kendiniz windows hazırlamak istiyorsanız ve hazırladığınız iso' da birden fazla dil eklemek istiyorsanız 

Please register to see this content.
 sitesinden istediğiniz kadar dil enntegre edilmiş olarak indirebilirsiniz. Sizin ekstra bir işlem yapmanız gerekmiyor. İndirdiğiniz script dosyasında dil ekleme kısmını "on" olarak ayarlayıp sonraki ekran da entegre edilmesini istediğiniz dillerin numaralarını girip enterlayarak, direkt iso içerisine entegre edebiliyorsunuz. 

-Yok ben mpb sisteme entegre edeceğim diyorsanız. Aşağıdaki resimde gördüğünüz şekilde sadece dil dosyalarını indirip, 3. parti bir yazılımla iso yada kurulu windows üzerinden entegre edebilirsiniz. 

P4qsLd.jpg

Yukarıdaki resim sadece bir örnektir. uuprg sitesinden görüntü alınmıştır. Kurduğunuz windows yada indirdiğiniz iso dosyasının sürümü neyse üstteki seçimleri ona uygun şekilde yapıp, select edition kısmını "Language files only" olarak yani "sadece dil dosyaları" şeklinde seçim yapıyorsunuz. Ve yanlış hatırlamıyorsam 6 adet .cab dosyası iniyor. Bunları 3. parti yazılımlarla yapacağınız işleme göre entegre edebilirsiniz...

• Like 1

Hocam sagolasın yani keyboard eklemenin baska bir yolu yok sanırım cunku ben dil vs degistirmek istemiyorum ingilizce klavye vardı ve tum klavyeler silinmiş oraya tr klavye eklesem yeterli olacaktır. Bu arada 3.parti yazılım dediğiniz yazılımın ismi varmıydı hersey için sagolasın

deli_petro06-.iso 1,65GB

CRC32: BDAE1445
MD5: CD36DD1E1E24A89C5A512FDABF77CF35
SHA-1: 1A2E1E455767C9335B00FBBC145E7F551E1018BF

Petro kardeşim, boot.wim i değiştim. Her zaman uefi kurduğum boot.wim bu, köylü abinin.

Daha önceki mbr kurulup uefi de hata veriyormuş

• Like 1

amd_turkey, 22 dakika önce yazdı:

deli_petro06-.iso 1,65GB

CRC32: BDAE1445
MD5: CD36DD1E1E24A89C5A512FDABF77CF35
SHA-1: 1A2E1E455767C9335B00FBBC145E7F551E1018BF

Petro kardeşim, boot.wim i değiştim. Her zaman uefi kurduğum boot.wim bu, köylü abinin.

Daha önceki mbr kurulup uefi de hata veriyormuş

Teşekkür ederim üstadım. Eline emeğine sağlık...