Jump to content

Lg W2234s-bn Lcd Monitör Nasıl?

alkan02

Recommended Posts

TEKNİK ÖZELLİKLER

Boyut: 22"

Çözünürlük: 1680x1050 (WSXGA+)

Nokta Aralığı: 0.282 x 0.282

Parlaklık: 300 cd/m2

Kontrast Oranı: 1000:1 / 5000:1 (DFC)

Görüş açısı: H : 170°/ V : 160°(CR?10)

Tepki Süresi: 5ms

Renk Paleti: 16.7M Renk

Bağlantı Arabirimi: D-Sub 15 Pin (Analog)

Yatay frekans: 30KHz~83KHz

Dikey frekans: 56Hz~75Hz

Plug & Play: DDC DDC CI

Güç tüketimi: Açık 40W - Stand-by / Suspend 1W DPM Off 1W

Boyut (W x H x D): 509 x 206 x 431

Ağırlık: 4.7 Kg

Stand: Tilt

Standartlar: Safety: TCO-03, UL(cUL), TUV Type, NEMKO / EMC: FCC-B, CE / Power saving: EPA Energy Star

Garanti: 3 Yıl Yerinde Garanti

255TL LİK FİYATIYLA NASIL BİR ÜRÜN OYUN İÇİN??

dostum ben bu monitörden teyzeme pc toplarken aldım gerçekten fiyat performans ürünü yani fiyatına göre iyi bi ürün. alalı yaklaşık 7-8 ay oldu şu ana kadar herhangi bir sorun çıkarmadı yalnız şöyle bi problemi var monitörün aşağı yukarı fazla oynatmış çocuklar ve kafa biraz gevşemiş gibi yani açı olarak dikiyom biraz salıyo kendini geri. ama tabi o fazla kurcalandığı için. yani ürün hatası diyemem.

yalnız teknik detay olarak bu monitörde dvi çıkışı yok analogdan bağlıyosun. eğer üzerine 65 tl daha koyma şansın varsa

Please register to see this content.

bu monitörde çok güzel dvi çıkışlı tam oyun monitörü

arkadaşlar yeri burası mı bilemicem ama madem monitör konusu açıldı yeni konu açmak istemedim.

Arkadaşlar sorum şu Lcd alırken nelere dikkat edersiniz?(mesela işlemci alırken önbelleiğine ve hızına dikkat ederim.Ekran kartı alırken en az 256 bit olmasına vs. )

dostum çok araştırma yaptım ve aldım sonunda. bari araştırmada kazandığım tecrübelerimi buraya yazayım madem yeri geldi

öncelikle 19" ten büyükse monitör üzerinde en az dvi çıkışı olması lazım yoksa hareketli sahnelerde görüntü bulanıyo.

tepkime süreside 5ms veya altında olması lazım(grey to grey yani griden griye) zaten normal renklerde bu rakam bu kadar düşerse fiyat uçar

ama çoğu firma grey to grey değerini yazar ama bu değerin grey to grey olduğunu yazmaz. her neyse tepkime süresi 5 ms görürseniz iyidir

kontrasta gelince her firma kafasına göre kontrast değeri yazar artık neye göre ölçtüyse. ama 1000:1 kontrast oranı bile güneşli bi havada dahi kullanılabilir. ama piyasada 40000:1 kontrast bile bulabilirsiniz.

nokta aralığı çoğu 282 dir ama ne kadar düşükse o kadar iyidir. bazı monitörler analog yani d-sub olmasına rağmen full hd yazar. doğrudur 1920x1080 açarlar. kullanmadım ama pek verimli olacağını sanmam. bunlara pek aldanmayın.

yani bir lcd monitörlerin özellikleri nasıl olmalı diye kısaca yazacak olursak

1- en az dvi çıkışı olmalı

2- tepkime süresi (grey to grey) en fazla 5ms olmalı

3- kontrastı 2000:1 yeterli bence

diğer özellikler aşağı yukarı aynıdır (fazla olanlar mutlaka vardır) 16 milyon renk - 60 hertz tarama hızı bazılarında 75 hertz(çok önemli değil lcd de- yatay görüş açısı - dikey görüş açısı ortalama 170 derece 282 dotchpitch (nokta aralığı) bunlar çoğunda standart arkadaşlar.

garanti süreside önemli bi etken olabilir. tavsiye isterseniz size 2 tane monitör tavsiye edebilirim

1-http://www.hepsiburada.com/inca-il-1022-black-series-22-2ms-analogdvi-multimedya-wide-screen-lcd-monitor/productDetails.aspx?categoryid=986&productid=bd52978

2-

Please register to see this content.

2.cisi favorim :D kullanıyorum 360 tl ye almıştım

monitörü ne amaçla kullanacaksınız? ona göre alternatif tavsiyeler de sunabilirim

ben de LG kullanıyorum -L1960SR- ve gayet memnunum :)

Oyun icin kullanacam.Cözünürlük 1680-1050 desteklediği ve fiyatı uygun olduğu icin tercih ettim

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...