Jump to content

N-lite'de Katılımsız Xp Parola Ayarı Nasıl Yapılır

Recommended Posts

Degerli Arkadaşlar 7'iso 3.0 enteğre edilmiş bir katılımsız XP hazırladım ancak PC açılırken PAROLA sormuyor

Görüntü özellikleri ekran koruyucu ve Kullanıcı hesaplarında gerekli düzenlemeri yaptım ama olmadı N-lite'de parola

ayarları ile birkaç farklı uyguma yaptım olmadı EKRAN KORUYUCUDA PAROLA SORUYOR AMA AÇILIŞTA SORMASINI İSTİYORUM.

YARDIMCI OLURSANIZ SEVİNİRİM.

sshot1ssz.png

Şifre olmalı ve Şifre değişebilsin işaretledim.

Not: Ekran görüntüsü benim çalışmama ait değildir.

şifre olmalı yazan yerde şifre kutucuğu ve onay kutucuğu var

oraya şifreni yazarsın biter

bu kadar,

sıkma canını

nLite ile o ayarı yapamazssın diye biliyorum. Nlite nin eksiklerinden biride bu. Onun yerine kurulum sırasında bu reg kaydını yedirirsen sorun ortadan kalkar diye düşünüyorum.

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Winlogon]
"AutoAdminLogon"="0"[/CODE]

Bazı arkadaşlar burdaki değerin "1" olması gerektiğini söylüyor ama ben sıfır yazdığım zaman sorun düzeliyor. Orasınıda anlamış değilim!

nLite ile o ayarı yapamazssın diye biliyorum. Nlite nin eksiklerinden biride bu. Onun yerine kurulum sırasında bu reg kaydını yedirirsen sorun ortadan kalkar diye düşünüyorum.

Bazı arkadaşlar burdaki değerin "1" olması gerektiğini söylüyor ama ben sıfır yazdığım zaman sorun düzeliyor. Orasınıda anlamış değilim!

kurcalamak lazım

Sevgili "tugrul" kurulum sırasında be "reg" kaydını yedirme işi hangi aşamada nasıl yapılacak bilmiyorum !!!

Sevgili "tugrul" kurulum sırasında be "reg" kaydını yedirme işi hangi aşamada nasıl yapılacak bilmiyorum !!!

i386 klasörünün olduğu dizinde bitane $OEM$ klasörün vardır diye tahmin ediyorum. Onun içindede cmdlines.txt dosyası olması lazım. Yoksa bunları oluşturuyorsun tabi :D yukarıda verdiğim reg kaydını ilk satıra

Windows Registry Editor Version 5.00[/CODE]

ekleyerek notepad içine yapıştır ve ayar.reg diye kaydet ve cmdlines.txt dosyasının yanına at. Sonra cmdlines.txt dosyasını aç ve en alt satıra şunu ekle

[CODE]"REGEDIT /S ayar.reg"[/CODE]

kurulumun 13. yada 12. dakikasında olabilir emin değilim bu reg kaydı sisteme girilecek ve şifre ile oturum açma aktif olacaktır. Tabi şifreni daha sonra kendin oluşturuyorsun! Bu yöntemle istediğin reg kaydını sisteme yedirebilirsin :D

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...