Jump to content

Üzerinden Fil Geçse De çalışıyor

zinnnn

Recommended Posts

u20090703144457.jpg

Land Rover’ın Sonim'le birilikte geliştirdiği cep telefonu, üzerinden fil de geçse çalışmaya devam ediyor.Arazi aracı üreticisi Land Rover, zorlu koşullarda çalışanlar ve macera tutkunları için dünyanın en dayanıklı cep telefonunu üretti.

Telefon üreticisi Sonim'le birlikte üretilen S1 adı verilen modelin ‘en dayanıklı telefon’ ünvanını alaması uygulanan zorlu testlerden sonra mümkün olabildi.

Dayanıklılık testlerinde telefonun üzerinden bir Land Rover geçti, telefon bir fil tarafından ezildi ve çamura batırıldı. Testler bunlarla sınırlı kalmadı. Fırında 150 derece sıcaklığa maruz bırakılan, yarım litrelik bira içinde bekletildi ve bir binanın ikinci katından aşağı fırlatılan S1 çalışmaya devam etti.

Telefonun tek özelliği sağlamlığı değil. Dışarıda kullanıma uygun olarak tasarlanan S1’in bin 500 saat batarya ömrü var ve telefon sesli ortamlarda duyulabilmesi için çok yüksek tonda ses çıkarabilen özel zil seslerine sahip.

2 megapiksel kameraya da sahip olan telefon 415 dolara satışa çıkarıldı. Şimidilik sadece İngiltere’de satışa sunulan S1’e Vodafone'un ezeli rakibi Orange Telekom abonesi olarak ayda 40 dolara sahip olunabiliyor.

internethaber.com

GSM 900 / 1800 / 1900

Dimensions: 118.8 x 56.3 x 24.6 mm

Weight: 140 g

Display Type: TFT, 65K colors

Size: 128 x 160 pixels, 1.77 inches

Vibration

GPRS Class 10 (4+1/3+2 slots), 32 - 48 kbps

Bluetooth v1.2

miniUSB

WAP 2.0/xHTML

Shock, water and dust resistant

Drop-to-concrete resistance up to 2m

Water proof up to 1m

Organizer

Alarm clock

Calculator

Voice memo

Stopwatch

Count-down timer

File manager

Built-in handsfree

Standard battery: Li-Ion 1180 mAh

Stand-by: Up to 220 h

Talk time: Up to 5 h 30 min

vaybe

adamlar neler yapıyor

bizim tubitakın yaptıklarından bi tanesi NATO da kripto merkezinde kullanılınca göbek atıyoruz.

adamlar ilerlemiş abi bizim gibi değiller

teknolojileri ilerlemiş

yeni bişey yaptıklarında fazla büyütmüyorlar

vaybe

adamlar neler yapıyor

bizim tubitakın yaptıklarından bi tanesi NATO da kripto merkezinde kullanılınca göbek atıyoruz.

adamlar ilerlemiş abi bizim gibi değiller

teknolojileri ilerlemiş

yeni bişey yaptıklarında fazla büyütmüyorlar

evet güzel bir telefon olmuş fakat bu telefonu on kat katlayacak buluşları bizde gerçekleştirebiliriz. bence bizi bu kadar küçümseme .insanımız sadece şu an için çekingen davranıyor ama o uykudan da uyanma vakti gelecek merak etme. ayrıca bizde yapılan buluşlardan bir çoğu medyada dile getirilmiyor. sanma ki insanım sadece bakmakla yetiniyor...

Ağırlıgı hakkında bilgi verilmemiş ben ağırlığını merak ettim :)

GSM 900 / 1800 / 1900

Dimensions: 118.8 x 56.3 x 24.6 mm

Weight: 140 g

Display Type: TFT, 65K colors

Size: 128 x 160 pixels, 1.77 inches

Vibration

GPRS Class 10 (4+1/3+2 slots), 32 - 48 kbps

Bluetooth v1.2

miniUSB

WAP 2.0/xHTML

Shock, water and dust resistant

Drop-to-concrete resistance up to 2m

Water proof up to 1m

Organizer

Alarm clock

Calculator

Voice memo

Stopwatch

Count-down timer

File manager

Built-in handsfree

Standard battery: Li-Ion 1180 mAh

Stand-by: Up to 220 h

Talk time: Up to 5 h 30 min

böyle bi telefonu 140 gram ve 450 dolara satışa sunmaları gerçekten de güzel bişe acaba türkçe seçeneklisi varmı ben şahsen kızınca telefonu duvara dallıyorum su ana kadar 6 telefon kırdım :)

• 2 hafta sonra ...
böyle bi telefonu 140 gram ve 450 dolara satışa sunmaları gerçekten de güzel bişe acaba türkçe seçeneklisi varmı ben şahsen kızınca telefonu duvara dallıyorum su ana kadar 6 telefon kırdım :D

Ben Nokia'nın ilk telefonu vardı şöyle mavili birşey onu balkondayken düşürmüştüm sapa sağlam geri aldım :)

Acaba bu telefona 9 tane fil üst üste binse üstüne yinede çalışacakmı ?, Türkiye'de Fil ne arasın ;) ?

Bu kadarıda aptalca bence normal telefon neyimize yetmiyor ?

Sanki olcakta tır geçecek tank geçecek fil geçecek mahallede filin işi tankın işi ne arar ? Kullanın bi normal telefon !

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...