Jump to content

İşyerinde İnternete Bağlanamıyorum

iremo80

Recommended Posts

Arkadaşlar,kamuya ait bir hastanede çalışıyorum.Şimdiye kadar internet ile ilgili bir sıkıntımız yoktu.Bilgi İşlem elemanları değişti,bizede intenet yasak oldu.Sadece kendilerinin belirlediği birkaç siteye girebiliyoruz.Kısıtlamadan sonra Ultrasurf ile bağlantı sağlayabiliyorduk.Fakat birkaç gündür onunla da bağlanamıyoruz.Sağlık Bakanlığına bağlı bir resmi hastanedeyiz.Ayda 2000 TL Metro internet ücreti veriliyor ben tnctr'ye bile giremiyorum.Lütfen yardım

bilgi işlemcilerle ilişkilerini geliştirmek başka bir yol yok hocam ..

edit:

ancak modemden ayar yaptıysa ve sen girebilirsen modeme oraya bir proxy izin verirsin o adresi yazarak atlama yapabilirsin.

elemanlar farkeder ve kapatırlar..

edit:

ancak modemden ayar yaptıysa ve sen girebilirsen modeme oraya bir proxy izin verirsin o adresi yazarak atlama yapabilirsin.

bence de en geçerli yol :D

edit:

:angry2: Ne modemi ya koskoca hastane modemin dandik firewall ve kısıtlamasını kullanırmı hiç.

KArdeş ozel hastanler genelde doanaımsan firewall kullanır 100 de 80 fortigate kullanıyorlardır. ( UTM ile birleşik firewall Fiyatıda cok uygun )

Maalesef firewall u gecemezsin bilgi işlemciler kafalarına gore birşeyi kısıtalmaz ( onalr biliyorlar kafaların şişecegini ) Hastanae yonetiminin kararıdır bu yapılacak birşey yok. Ha bu ara 3g falan cıktı ucuz telden nete cıkarsan olur

Arkadaşlar,iletişim dünyasında her zaman bir açık vardır.bu iş bu kadar kolay olmamalı.Örneğin belirli IP'ler sınırsız bağlanabiliyor.Nasıl bir Firewall kullanıyorlar ki onu aşmak mümkün olmuyor.İnanın arkadaşlar 24 saat nöbet internetsiz işkence gibi oluyor.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...