Jump to content

Sigara Yasağı

acipinarli

Recommended Posts

Arkadaşım gecenlerde araştirma yaptim 155 neden cok aranıyor diye her halta aranıyor örnek vereyim

1-)sevgilimden ayrıldım yardım edin

2-)bizim karşı komşu kapıda kaldı yardım edin

3-)fenerbahçe galatasaray karşılaşması neden berabere bitti

gibi sualler yöneltilmişti benim tavsiyem degil ama 155 işini görür galiba çünkü devriye dolaşan YUNUS adlı polisiye teşkilatı teamleri bakıyor olması gerek onları telsizle anons yapıyorlar sonra şak diye basıyorlar bulundugun yeri bilgidim kadarıyla böyle ama birde reklam gibi olmasın www.sigarayason.com adresinden takip et

Sanırım buldum inşallah herkese yararlı olur. Ben taviz vermeyi düşünmüyorum zira etrafımdaki kurumlarda.

Please register to see this content.

Özellikle son 3 soru sanırım cevap veriyor.

33. Sigara yasaklarının uygulanması esnasında vatandaşlar ve işletmeler hangi kurumlar ile muhatap olacaklar, karşılarında hangi kurumları göreceklerdir?

Vatandaşlar yetkili kamu görevlisi, belediye zabıta görevlileri, polis ve jandarma ile cezalar konusunda muhatap olacaktır. İşletmeler ise işletme izni veren kurum, belediye encümeni ve mahalli mülki amir ile muhatap olacaktır.

34. 4207 sayılı Kanunda bahsedilen yasal uyarı yazıları ve sağlık uyarıları nelerdir? Bu yazılar, nereden temin edilebilir?

Tütün ürünleri tüketiminin yasaklandığı yerlerde ve tütün ürünleri satışının yapıldığı yerlerde asılması gereken yasal uyarı yazıları ile tütün ürünlerinin tüketilmesine tahsis edilen alanlarda bulunması gereken sağlık uyarılarına ilişkin usul ve esaslar Tütün ve Alkol Piyasası Düzenleme Kurumunca belirlenmiştir. Yasal uyarı yazıları ve sağlık uyarılarına ilişkin usul ve esaslar ile bu yazıların örnekleri, www.tapdk.gov.tr web adresinde mevcut olup buradaki örnekler indirilerek belirtilen standartta bastırılabilir.

35. Yasal uyarı yazıları ile sağlık uyarılarını asmak zorunlu mudur?

Evet. Kanunda belirtilen yerlere yasal uyarı yazıları ile sağlık uyarılarını asmayanlar, mahallî mülkî amir tarafından bin Türk Lirası idarî para cezası ile cezalandırılır.

36. Yasal uyarı yazılarında yer alan "Şikâyet için:" ibaresinden sonraki boşluğa ne yazılacak?

Yasal uyarı yazılarının bulunduğu yerde tütün ürünü tüketilmesi halinde idari yaptırım uygulanması için başvurulacak kişi veya kurumun adı ve telefonu yazılmalıdır.

ben kahvehane işletiyorum...yasak bize de vuruyo...

müşteriler batak oynarlarken 2 el oynuyolar 3. ele geçmeden mola verip kapı önünde sigara içiyolar...

böyle olunca da halkımız da kazancak kahvehaneci de kazancak DEVLET te kazancak

NE GÜZEL UYGULAMA...

Bu konuda şikayet edebileceğim ve güvenebileceğim kurum Jandarma'dır, diğerlerinde rüşvet kaçınılmazdır..

il içine jandarmayı girdir görev yaptır da şikayet etmeyi başar. adamlar girmez ki il yada ilçere onlar sadece köye bakar. Tabi zorunlu kalırlarsa girerler ama normalde işleri olmaz.

İzmarit atmaya yasak var ama şişe,çikolota kağıdı vb. maddeleri atmak niye yasak değil neden bir ceza uygulaması göremiyorum.Sadece sigarayı değil bunlarıda şikayet edelim ayrıca sigara izmariti atmak yasak pekala ben çöp tenekesi olmayan sokak biliyorum orda ne yapcak adam veya çöpe atınca yangın çıkmıcak mı?? neresiyle söndürcek sigarasını arkadaşlar standart değil genel çaplı olarak düşünelim

biz toplum olarakta gayret etmemiz lazım...

mesela bizim dükkanın civarında 1 tane çöp kovası yok ve etrafımızda bi sürü kahvehane ve meyhaneler var....

kahvelerdeki ve meyhanelerdeki millet sokaklara çıkıp sigaraları içip yollara atıyolar ...

bende 3 tane peynir tenekesine mahallemizi temiz tutalım yazısı yazıp içlerine su doldurdum...herkes onlara atmaya başladı...

illa herşey ceza yöntemiyle çözülmez...

dükkanında ayrıyetten sigara bölümü açan esnaflar var...3 gün oldu adamlar dükkanları kapatacaklar nerdeyse...dükkanlar bomboş...

eyvah halimize...NE SİGARA YASAĞIYMIŞ...durum cidden cok kötü...meyhanelere acımıyorum ama kahvehanelerdeki çalışanlara ve ailelerine yazık oldu...

ALLAH RAZI OLSUN MU diycez?ALLAH cezasını mı versin diycez...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...