Jump to content

Katılımsız Xp'de Arkaplan Ve Wallp. Ekleme Sorunu

Recommended Posts

Merhaba arkadaşlar...

7'iso 3.0 + Driver pack entegreli bir modifiyeli Katılımsız XP hazırladım her şeyiyle çok mükemmel oldu ancak masaüstü resmini arkaplanı belirleme ve istediğim Wallpaper'ları ekleme konusunda sorun yaşıyorum. 3 gündür uğraşıyorum olmadı kafayı yemeye az kaldı FORUMDA BU KONUDAKİ

"morning" bey ve "Blacmen12" Beyin aşağıdaki komutlarını harfiyyen uyguladım. ama olmadı XP'yi hazırlarken daha önce başarmıştım. ama şimdi olmuyor neden acaba Resimlerin JPEG veya BMP uzantılı olması veya Boyut sınırı varmıdır...YARDIMLARINIZI BEKLİYORUM Saygılarımla;

[HKEY_CURRENT_USER\Control Panel\Desktop]

"Wallpaper"="%WINDIR%\\Web\\Wallpaper\\ARKAPLANINADI.jpg"

(Uzantısı farklıysa değiştirin tabii smile.gif

Yoksa,bir ayar.reg dosyası oluşturun ve en başına

Windows Registry Editor Version 5.00

yazdıktan sonra yukarıdaki kodu ekleyin.

sonra $oem$ klasöründeki cmdlines.txt dosyasının en altına "regedit /S ayar.reg" yazın.(Tırnaklar dahil)

cmdlines.txt de yoksa,

oluşturun ve en üstüne [commands] satırını ekledikten sonra yukarıdaki satırı ekleyin.

"Wallpaper"="%systemroot%\\Web\\Wallpaper\\resmin.bmp"

"WallpaperStyle"="2"

"OriginalWallpaper"=""

"WheelScrollLines"="3"

daha sonra faklı kaydediyoruz ve wallpaper.reg adında kaydediyoruz. Bunu $Oem$ klasörü içerisine atıyoruz

!DİKKAT!: $Oem$\$$\Web\Wallpaper değil $Oem$

daha sonra eğer $Oem$ klasörü içinde cmdlines.txt varsa altına

CODE

"regedit.exe /s wallpaper.reg"

komutunu ekliyoruz eğer yoksa oluşturuyoruz ve içeriğine

CODE

[commands]

"regedit.exe /s wallpaper.reg"

yazıp kaydediyoruz. Sistem mavi ekrandayken wallpaperlarınız yeni işletim sisteminize atılacak ve krulumun bitmesine 13 dakika kala default olarak seçilecektir.

şöyle bir şey denemeni tavsiye ederim.

gerekliler

katılımsız wallpaper setup dosyası (sfx) , kurulacağı dizin %systemroot%\Web\Wallpaper\

reg2cmd programı ( toplu iş yapması için )

1 reg hazırla örnektekiler gibi

"Wallpaper"="%systemroot%\\Web\\Wallpaper\\resmin.jpg"

"WallpaperStyle"="2"

"OriginalWallpaper"=""

"WheelScrollLines"="3"

bu reg dosyasını cmd dosyası yaptıktan sonra cmdyi düzenle içerik böyle olacak

@start /wait setup.exe /S

buradada reg2cmd nin yaptığı reg kayıtları gerisi bildigin winrardan katılımsız program yapma...

örnek olarak şu hazırladığım programın mantığı gibi

Please register to see this content.

1 bakarsan programa nasıl yapacağını anlarsın sanırım.

en son olarakta bu aptığını addon olarak eklersin , en son ekleyeceğin addon bu olur.

Biraz karışık ama anlayacağını umarım :)

şöyle bir şey denemeni tavsiye ederim.

gerekliler

katılımsız wallpaper setup dosyası (sfx) , kurulacağı dizin %systemroot%\Web\Wallpaper\

reg2cmd programı ( toplu iş yapması için )

1 reg hazırla örnektekiler gibi

"Wallpaper"="%systemroot%\\Web\\Wallpaper\\resmin.jpg"

"WallpaperStyle"="2"

"OriginalWallpaper"=""

"WheelScrollLines"="3"

bu reg dosyasını cmd dosyası yaptıktan sonra cmdyi düzenle içerik böyle olacak

@start /wait setup.exe /S

buradada reg2cmd nin yaptığı reg kayıtları gerisi bildigin winrardan katılımsız program yapma...

örnek olarak şu hazırladığım programın mantığı gibi

1 bakarsan programa nasıl yapacağını anlarsın sanırım.

en son olarakta bu aptığını addon olarak eklersin , en son ekleyeceğin addon bu olur.

Biraz karışık ama anlayacağını umarım :)

ilginiz için teşekkürler dosyanızı indirdim baktım biraz karışık geldi daha önce cmd.exe li sfx v.s hazırlamamıştım.

daha önce zaten şu an sıkıntısını yaşadığım konuyu çözmüştüm. ama şimdi sorun çıkardı neden böyle oldu bilemiyorum yarın yeni bir format atıp temiz bir

sistem üzerinde sıfırdan katılımsız XP'mi yapacağım umarım sorunumu çözerim 40 günde geçse ben bu sorunu çözücem ama bilen arkadaşlarımız

ustalarımızın yardımı ile kısa zamanda sorunlar çözümleniyor. tekrar teşekkürler... "Typee32"

ayrıca Switch Off güzelmiş eline sağlık.....

ilginiz için teşekkürler dosyanızı indirdim baktım biraz karışık geldi daha önce cmd.exe li sfx v.s hazırlamamıştım.

daha önce zaten şu an sıkıntısını yaşadığım konuyu çözmüştüm. ama şimdi sorun çıkardı neden böyle oldu bilemiyorum yarın yeni bir format atıp temiz bir

sistem üzerinde sıfırdan katılımsız XP'mi yapacağım umarım sorunumu çözerim 40 günde geçse ben bu sorunu çözücem ama bilen arkadaşlarımız

ustalarımızın yardımı ile kısa zamanda sorunlar çözümleniyor. tekrar teşekkürler... "Typee32"

ayrıca Switch Off güzelmiş eline sağlık.....

Evet senin yaşadığın sorun bendede oluyordu bi ara çözmüştüm fakat sonradan tekrar o ayar nedense tutmadı bende böyle yapıyorum :)

O verdiğim setupta farzetki program setupu yerine wallpaperlerinin setupu var ve cmd içinde yazan regler farzetki yukarıdaki reg ayarları :D

pek iarka plan resmini temana ekle ondan sonrada o temayı etkin tema yaparsan olur ben öyle yapmışım çünkü

var örnekleri ayrıntıları

1-Masaüstü resmini temanı düzenleyerek yapabilirsin mesela garanti açılır ayrıca o tema ile de bağdaşmış olur. Ekleyeceğin temanın .theme dosyarını notepad ile aç varsa aşağıdaki satırı kendine göre yol gösterip düzenle.

CODE[Control Panel\Desktop]

Wallpaper=%WinDir%Web\Wallpaper\Royal.jpg

2-Masaüstü resmini tema ile ayarladın ama şimdi temayı nasıl otomatik ayarlayacam dersen; nLite kullanıyorsan orda eklediğin temalardan istediğini default olarak ayarlayabiliyorsun. Yada i386 klasörünü içindeki winnt.sif dosyasını notepad ile açarak aşağıdaki satırı kendine göre düzenleyebilirsin.

CODE[shell]

CustomDefaultThemeFile="%WinDir%\Resources\Themes\SevenVG.theme"

burda anlatılıyo bak alıntıdır.

• 2 hafta sonra ...
pek iarka plan resmini temana ekle ondan sonrada o temayı etkin tema yaparsan olur ben öyle yapmışım çünkü

var örnekleri ayrıntıları

1-Masaüstü resmini temanı düzenleyerek yapabilirsin mesela garanti açılır ayrıca o tema ile de bağdaşmış olur. Ekleyeceğin temanın .theme dosyarını notepad ile aç varsa aşağıdaki satırı kendine göre yol gösterip düzenle.

CODE[Control Panel\Desktop]

Wallpaper=%WinDir%Web\Wallpaper\Royal.jpg

2-Masaüstü resmini tema ile ayarladın ama şimdi temayı nasıl otomatik ayarlayacam dersen; nLite kullanıyorsan orda eklediğin temalardan istediğini default olarak ayarlayabiliyorsun. Yada i386 klasörünü içindeki winnt.sif dosyasını notepad ile açarak aşağıdaki satırı kendine göre düzenleyebilirsin.

CODE[shell]

CustomDefaultThemeFile="%WinDir%\Resources\Themes\SevenVG.theme"

burda anlatılıyo bak alıntıdır.

Bendeki theme dosyası "sfx" Etrack yaptım Notepad ile açtım değişikliği aşağıdaki bölümden mi yapıcam acaba bilen varmı arkadaşlar

................................................................................

Path=%windir%\Resources\Themes

SavePath

Setup="SevenVG Refresh.theme"

Overwrite=1

Title=Install SevenVG Refresh Theme

Text

{

This pack will install "SevenVG Refresh" theme for Windows XP created by Vishal Gupta.<br/><br/>

}

2 haftadır uğraşıyorum hala olmadı her şey hazır birtek bu eksik kaldı

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...