Jump to content

Windows 7 X86 / X64 Nasıl Birleştirilir?

Share

Recommended Posts

Merhaba,

32-Bit ve 64-Bit Kullanan Windows 7 Kullanıcıları İçin Bir Kolaylık Yapmıştım

http://www.tnctr.com/index.php?showtopic=102028[/CODE]

[i]

Şimdi Aşağıda Bunu Nasıl Yaptığımı Anlatacağım[/i]

[size=4][u]Gerekenler:[/u][/size]

[i]

• Bir CD/DVD Kalıbı Düzenleyici (UltraISO, PowerISO gibi)
  • ImageX (*.wim uzantılı dosyaları düzenleyen bir program)[/i]
  • [CODE]http://depositfiles.com/en/files/4563922 -> x86
    http://depositfiles.com/en/files/4563940 -> x64[/CODE]

• [i] x86 ve x64 DVDleri (iso dosyaları)
  • Yeterli Boş Alan[/i]

[u][size=4]Önemli Bilgi:[/size][/u]

x86 nın imaj numaraları:

1 = Starter

2 = HomeBasic

3 = HomePremium

4 = Professional

5 = Ultimate

x64 ün imaj numaraları

1 = HomeBasic

2 = HomePremium

3 = Professional

4 = Ultimate

[u][size=3]Başlıyoruz![/size][/u]

1. [i]
  2. Bir sürücü'ye 2 klasör açalım (ben D sürücüsüne açtım) adları: "x86", "x64" olsun
    1.1. x86 DVD sinin bütün dosyalarını "x86" klasörüne kopyalayalım
    1.2. x64 DVD sinin bütün dosyalarını "x64" klasörüne kopyalayalım
    1.3. ImageX i dosyalarıyla olduğu gibi sürücüye kopyalayın
  3. Klavyede Windows logosu+ R Kombinasyonunu uygulayıp çalıştırı açın
    2.1. "cmd" yazın entera basın
    2.2. Çıkan siyah ekranda "D:" (tırnaklar hariç) yazın enter tuşuna basın
    2.3. Ben "HomePremium", "Professional" ve "Ultimate" sürümlerini istiyorum diyelim o zaman sırayla[/i]
    [CODE]Imagex.exe /export D:\x86\sources\install.wim 3 D:\install.wim "Windows 7 HOMEPREMIUM x86"
    Imagex.exe /export D:\x64\sources\install.wim 2 D:\install.wim "Windows 7 HOMEPREMIUM x64"
    Imagex.exe /export D:\x86\sources\install.wim 4 D:\install.wim "Windows 7 PROFESSIONAL x86"
    Imagex.exe /export D:\x64\sources\install.wim 3 D:\install.wim "Windows 7 PROFESSIONAL x64"
    Imagex.exe /export D:\x86\sources\install.wim 5 D:\install.wim "Windows 7 ULTIMATE x86"
    Imagex.exe /export D:\x64\sources\install.wim 4 D:\install.wim "Windows 7 ULTIMATE x64"[/CODE]

[i]yazıp entera basalım
    2.3.1. Sürücüde x86 da veya x64 de olmayan bir install.wim dosyamız oluştuysa işlem tamamdır!

4. x86 nın isosunu cd/dvd kalıbı düzenleyici ile düzenleyelim
    3.1. Sources klasörünün içindeki install.wim i kendi hazırladığımız install.wim ile değiştirelim
    3.2. Sources klasörünün içindeki "ei.cfg" KESİNLİKLE SİLİN!!!
    3.3. Iso dosyasını kaydedin
  5. İşlem tamamdır
    4.1. Keyfini çıkarın

[/i]

Edited by XC*LUSiVE

• Replies 62
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Abi dediğim gibi 22 Ekimden önce gerçek bir crack çıkması mucize.22 Ekime kadar sadece "rearm" yapabiliyoruz.

Abi dediğim gibi 22 Ekimden önce gerçek bir crack çıkması mucize.22 Ekime kadar sadece "rearm" yapabiliyoruz.

şu anda aktivasyon olarak yapılan şey şu:

-rtm nin aktivasyon dosyaları rc ninkiyle değiştiriliyor

-rc keyiyle etkinleştirme oluyor

-watermark kaldırılıyor

o da mart 2010 a kadar dayanıyor ya da dayanmıyor

galiba yine bootloader yöntemiyle yapacaklar crack i

Edited by solyma

• 3 hafta sonra ...

ImageX bir program.

Wim imajlarıyla çeşitli işlemler yapmanı sağlar.

Normalde Windows AIK ile birlikte gelir ancak 850 MB'a yakın dev WAIK'i sadece ImageX için indirmek mantıksız.

Boyutunun 850 MB olmasının sebebiyse WinPE tarzı bir sürü imaj dosyasını da içinde bulundurması.

Windows 7'de daha fazla özellik sunan DISM aracı mevcut ama henüz deneyemedim Dism'i.

DISM Windows 7 ile birlikte gelir,Windows 7 DVD'sinin sources klasöründe mevcut.Ayrıca Win7 kurulu sistemde de dism vardır.

Bu işlem (x86-64 birleştirme) size yaklaşık %30 civarı boyut kazandırır.Çünkü X64 DVD'sinde de X86 dosyaları mevcut olduğundan bu dosyalar tekrar eklenmez,bu yüzden ekstra yer kaplamaz.

• 2 hafta sonra ...

Anlattığınız gibi yaptım ama install.wim Dosyasının boyutu çok büyük oldu 3.27 GB bütün sürüm numaralarını ekledim x86 ve x64 toplam 9 sürümüde ekledim sebebi bu olabilirmi sizdeki dosyanın boyutu ne kadar yada bi yerde hatamı yapıyorum.

• 2 hafta sonra ...
  • 3 hafta sonra ...
ImageX bir program.

Wim imajlarıyla çeşitli işlemler yapmanı sağlar.

Normalde Windows AIK ile birlikte gelir ancak 850 MB'a yakın dev WAIK'i sadece ImageX için indirmek mantıksız.

Boyutunun 850 MB olmasının sebebiyse WinPE tarzı bir sürü imaj dosyasını da içinde bulundurması.

Windows 7'de daha fazla özellik sunan DISM aracı mevcut ama henüz deneyemedim Dism'i.

DISM Windows 7 ile birlikte gelir,Windows 7 DVD'sinin sources klasöründe mevcut.Ayrıca Win7 kurulu sistemde de dism vardır.

Bu işlem (x86-64 birleştirme) size yaklaşık %30 civarı boyut kazandırır.Çünkü X64 DVD'sinde de X86 dosyaları mevcut olduğundan bu dosyalar tekrar eklenmez,bu yüzden ekstra yer kaplamaz.

İmagex nasıl bir program google den aradım ama anlaşılır bişey bulamadım. Xp kullanıyorum. Windows AIK xp ye uyumlu değil heralde çünkü vista yazıyor. 992 mb boşa indirmek istemedim. Yardımcı olabilecek var mı? :D

Neyse onu hallettim İmagex gui diye program buldum o heralde.

Edited by jarexi

• 4 hafta sonra ...

sanırım linklerde verdiğiniz prg. tr_windows_7_ultimate_x86_dvd_x15-65965 win7 son surumu ile uyumlu değil ?

Bu H:\imagex.exe sürümü çalıştırdığınız Windows sürümüyle uyumlu değil. Programı

n x86 (32 bit) veya x64 (64 bit) sürümünün gerekip gerekmediğini anlamak için, b

ilgisayarınızın sistem bilgilerine bakın ve yazılımın yayıncısına başvurun.

Edited by HaYTo

sanırım linklerde verdiğiniz prg. tr_windows_7_ultimate_x86_dvd_x15-65965 win7 son surumu ile uyumlu değil ?

Bu H:\imagex.exe sürümü çalıştırdığınız Windows sürümüyle uyumlu değil. Programı

n x86 (32 bit) veya x64 (64 bit) sürümünün gerekip gerekmediğini anlamak için, b

ilgisayarınızın sistem bilgilerine bakın ve yazılımın yayıncısına başvurun.

alakası yok

sisteminiz 32 bit ise imagex x86 yı, sisteminiz 64 bit ise imagex x64 ü kullanacaksınız

• 3 hafta sonra ...
tum surumlerini ekledim 3.27Gb yapıyor

Imagex.exe /export i:\sources\install.wim 1 D:\install.wim "Windows 7 Home Basic 64bit TR"
Imagex.exe /export i:\sources\install.wim 2 D:\install.wim "Windows 7 Home Premium 64bit TR"
Imagex.exe /export i:\sources\install.wim 3 D:\install.wim "Windows 7 Professional 64bit TR"
Imagex.exe /export i:\sources\install.wim 4 D:\install.wim "Windows 7 Ultimate 64bit TR"

Imagex.exe /export i:\sources\install.wim 1 D:\install.wim "Windows 7 Starter 32bit TR"
Imagex.exe /export i:\sources\install.wim 2 D:\install.wim "Windows 7 Home Basic 32bit TR"
Imagex.exe /export i:\sources\install.wim 3 D:\install.wim "Windows 7 Home Premium 32bit TR"
Imagex.exe /export i:\sources\install.wim 4 D:\install.wim "Windows 7 Professional 32bit TR"
Imagex.exe /export i:\sources\install.wim 5 D:\install.wim "Windows 7 Ultimate 32bit TR"[/CODE]

ayrıca tum dosyalrı hdd ye kopyalmanıza gerek yok iso dosyasını sanal bir surucuye mount ediın benim burda i harfi

ayrı ayrı bat dosyası yapın direk tıklayın 2 3 dkkada bitio işlem

allinone7.jpg

iyi güzelde emmoğlu biraz anlatıver. perişan oldum dün bunu yapacam diye.gece 2ye kadar uğraştım. yok beceremedim bir türlü. biraz daha bi anlatıverin resim varsa resim verseniz çok süper olur valla. şimdiden teşekkür ediyorum......

• 3 hafta sonra ...

Arkadaşlar konuyu tamamen okudum ama aklıma takılan birkaç küçük soru işareti var. Şu anda benim de birleştirmeye ihiyacım var. Birleştirmek istiyorum ama şu sorunlarım var.

Birleştirme yaparken sürümleri x64 ve x86 klasörlerine kopyalayın demişsiniz. Bu işlem sorun değil ama sürümler derken tüm sürümleri mi amaçladınız ? Yani windows 7 sürümlerinin tamamı mı kendi klasörlerinde olmalı yoksa sadece ultimate sürümünün x64 ve x86 sürümleri yeter mi ? Tüm sürümler gerekli ise eğer hangi WIM dosyasında oynama yapmamız gerekiyor ?

İşlem yapacağımız ImageX sürümünü nasıl seçeceğiz ? Bizim şu anki işletim sistemine göre mi yoksa işlem yapacağımız işletim sistemine göre mi olacak ? Yani benim işletim sisemim Windows 7 Ultimate x86. Ben 32 bitlik sürümü seçmeliyim yoksa x86 sürümlerini birleştirirken 32 bitlik sürümü, x64 sürümlerini birleştirirken 64 bitlik sürümü mü seçmemiz gerekiyor ?

Birleştirme yaparken sürümlerin orijinal hallerini kullanmak istiyorum. Elinizde varsa eğer microsoftun kendi sitesinden olan linkleri paylaşabilirminiz ? Saf hallerini kullanmak istiyorum.

Crack veya serial işini nasıl halledeceğiz ?

Son olarak bu işlemler Windows Vista ve Windows XP için de yapılabilir mi ? Tüm sürümleri birleştirirken bir sorun çıkar mı ? Yardımcı olursanız sevinirim.

Arkadaşlar konuyu tamamen okudum ama aklıma takılan birkaç küçük soru işareti var. Şu anda benim de birleştirmeye ihiyacım var. Birleştirmek istiyorum ama şu sorunlarım var.

Birleştirme yaparken sürümleri x64 ve x86 klasörlerine kopyalayın demişsiniz. Bu işlem sorun değil ama sürümler derken tüm sürümleri mi amaçladınız ? Yani windows 7 sürümlerinin tamamı mı kendi klasörlerinde olmalı yoksa sadece ultimate sürümünün x64 ve x86 sürümleri yeter mi ? Tüm sürümler gerekli ise eğer hangi WIM dosyasında oynama yapmamız gerekiyor ?

İşlem yapacağımız ImageX sürümünü nasıl seçeceğiz ? Bizim şu anki işletim sistemine göre mi yoksa işlem yapacağımız işletim sistemine göre mi olacak ? Yani benim işletim sisemim Windows 7 Ultimate x86. Ben 32 bitlik sürümü seçmeliyim yoksa x86 sürümlerini birleştirirken 32 bitlik sürümü, x64 sürümlerini birleştirirken 64 bitlik sürümü mü seçmemiz gerekiyor ?

Birleştirme yaparken sürümlerin orijinal hallerini kullanmak istiyorum. Elinizde varsa eğer microsoftun kendi sitesinden olan linkleri paylaşabilirminiz ? Saf hallerini kullanmak istiyorum.

Crack veya serial işini nasıl halledeceğiz ?

Son olarak bu işlemler Windows Vista ve Windows XP için de yapılabilir mi ? Tüm sürümleri birleştirirken bir sorun çıkar mı ? Yardımcı olursanız sevinirim.

ultimate zaten tüm sürümleri kapsamakta... wim dosyası olarak 150 mb lık boot.wim değil 2.5 gb lık install.wim kullanılacaktır elbette

imagex i kullandığınız işletim sistemine göre şeçeceksiniz elbette sisteminiz x86 ise x64 ü nasıl çalıştırsın

microsoftun kendi sistesinden ücretsiz indirme olur mu? olmaz tabi... bu forumda bulabilirsin

crack için mephistooo2 nin çalışmasını kullan...

umarım açıklayıcı olmuştur...