Jump to content

Önemli : Ezboot Da Sorun Halletme

Recommended Posts

güzel bir çalışma olmuş !!! Jolteon

çalışma güzelde su an hıc bı ıse yaramıyo malesef :)

yada multıboot yapabılecegım baska program varsa soylersenız sevınırım tncxp de yapılan multıboot cok hos ornegın hangı programla nasıl yapıldıgı hakkında bılgı verebılecek olan varsa siteyi didik didik ederek yaptım ancak su ankı durum bu :)

Daha açıklayıcı yazarsan yardımcı olabilirim ne yazıdan ne resimden bişey anlamadım tam manasıyla.

Resimlerle sorunu anlat ve easyboot ayarlarına bir bakalım. Yoksa ben de dahil herkes bununla yapıyor sonuçta ekstra bişey yok.

soyle anlatayım o zaman butun sorunlarımı

ben multıboot yapmak ıcın resım yaptım yanı bu ekrandakı resım aslında buton falan yok .

resımdekı buton olarak acmak ıstedıgım yerlere buton koydum rengını sadece beyazla kapatabıldım .

ıso halıne getırdım buton yerlerı bembeyaz cıktı yazılar falan gozukmedı.

dıger sorunum ise

orada su an ıcın sadece ultımate xp se7en calıstı normal xp calısmadı aynı ıslemlerı yaptım duzenlemelerı falan orda boot error falan yazdı

hata nerede acaba ?

Jolteon sen burada ne easyboot ayarlarını, ne klasör içeriğini, ne ayarlarını falan gösterip bahsetmiyorsun müneccim olsak hemen cevap verirdim ama bu kadar az bilgi veriyorsun çok beklersin. Baştan sona göstermen anlatman lazım işlemlerini.

Jolteon sen burada ne easyboot ayarlarını, ne klasör içeriğini, ne ayarlarını falan gösterip bahsetmiyorsun müneccim olsak hemen cevap verirdim ama bu kadar az bilgi veriyorsun çok beklersin. Baştan sona göstermen anlatman lazım işlemlerini.

bu dosyaların hepsı ezboot klasorune attım ve komutları da bu

1 Ultimate XP = run ultimate.img

2 Normal XP = run nxp.img

3 ntldr hatalarından kurtul = run ntldrfix.ima

4 norton ghost 2003 = bootinfotable;run nghost.bif

5 admin şifresi kırıcı = bootinfotable;run rxpadmin.bif

son carem su dıcem onada kafam pek yatmadı acıkcası setupldr.bin dosyası yoksa bastan berı mı hata yapıyorum sız karar verın artık ben cıkamadım bu ıste ;)

a3l4wl.jpg

2rzp1qx.jpg

x6eyrm.jpg

20krh9z.jpg

yada barıs_seven kardesım bıraz yuzsusluk olcak ama rıca etsem senın "cdmenu.ezb" dosyanı upload etsen veya ezboot klasorunu upload etsen de ben onu bı ıncelesem soz verıyorum benım cd hazır olunca komple sılıcem vermek ıstersen ıster buraya yaz lınkı ıster pm den gonder vermek ıstemezsen canın sagolsun ne dıım :)

Önyükleme dosyalarını falan almışsın burada bir sorun yok gibi.

Tahmin ettiğim tek sorun easyboot da run xp.img kullanmış olman. IMG dosyalarını nasıl elde ettin?

IMG yerine BIN olarak alıp, sonraki i386'yı klasör adı neyse (4 harfli olmalı) ona göre editleyip misal run xp.bin olarak komut vermelisin.

Ezb dosyalarımda bir keramet yok zaten aynısı..

bu arada setupldr ve txtsetup editlemelerini de yapıyorsun bildiğin gibi bu kadar..

oradakı ımg dosyalarını acılıs kaydından aldım bın dosyası olarak hangı dosyalar verılecek kı bunu da mornıng ın bırdenfazlaxp anlatımı ıle yaptım o da boyle yapmıstı anlamadım nerde hata var

Birden fazla Xp konusunu anlamamışsın, bir daha oku bence. Morning'in eski manuel yapım anlatımı daha güzeldi.

Orda hiç görmedin mi setupldr açılıp Ctrl+H ile i386'lar değiştirilecek..(klasör adı) Sonra i386 içine de atılacak.(i386 yanında+içinde)

(i386 yanındaki)Txtsetup.sif 'deki (setuploader) Setupldr 'deki kısımdan boş olmayacak klasör adı olacak yine.

ve easyboot da göstermen için w2ksect.bin 'i açıp sonundaki i386yı yine klasör adına göre editlemen lazım.

Sorunun easyboot ile alakası yok. Hiç okumamışsın kafana göre yapmışsın sonra neden böyle.. Baştan sona anlattım sayılır..

• 4 ay sonra...

Kardesim isine yararmı bilmiyorum ama sana söyle bisi tavsiye edeyim

bende katılımsız kurulum yapyorum

butonları \ 0 \ 0 \ 0 \0 kordinatlarına ayarlıyorum ve gözükmüyorlar

tüm butonları böyle ayarladıkdan sonra

arka plan icin photoshopdan' butonlarımı yapmak yerine resimin komplesini yapıorm buton yerine resim de yazılar gözüküyor.

eee nası tıklicak insanlar resme diosan sacma bi soru olur normal butonlar we komutları yine war ama 0 pozisyonunda hepsi böylelikle hem sık butonlar tanımlıorm hem cerceve felan gibi derdim kalmıyo.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...