Jump to content

Multiboota Xp Açılışı Koymak

morning

Recommended Posts

Merhaba arkadaşlar.Şimdi anlatacağım şey,Multiboot yapan arkadaşlarımız için güzel bir seçenek olacaktır.

EasyBoot'un yeni sürümlerinde yeni msldr.bin dosyası, bize XP'deki gibi CD'den önyükleme için bir tuşa basın ekranıyla multibootun açılmasını sağlıyor.Şimdi size bunun nasıl yapıldığını anlatacağım.EasyBoot son sürüm kurulmuş olduğunu farzediyorum.

Multibootumuzu hazırladık her şey tamam.Ya da multiboota yeni başladık.farketmez.

XP i386 klasöründeki bootfix.bin dosyasını ezboot klasörüne atıyoruz.

Bundan sonra ise tek yapmamız gereken iso oluştur derken açılış dosyası yerine msldr.bin yazmak.yani şu ekrana: (Ya da ultraisodan açılış dosyası olarak msldr.bini de gösterebilirsiniz)

bootfixnv4.jpg

Şimdi CD'nizi Sanalda test edebilirsiniz.Sonuç olumlu ise Güzel bir haber daha var.

CD'den önyükleme için bir tuşa basın yazısını da değiştirebilirsiniz hem de çok kolay.

Bootfix.bin dosyasını WinHex ya da UltraEdit gibi bir hex programıyla açın.

En aşağı indiğinizde şu satırlar sizin için önemli:

Íëò[XÃ
CD'den onyukleme icin bir tusa basin.[/CODE]

Ben burayı,

[CODE] Multibootu acmak icin bir tusa basin[/CODE]

yaptım.Sanalda denedim, şöyle gözüküyor.Bir tuşa basarsanız Multiboot açılıyor.

Tek dikkat etmeniz gereken nokta CD'den onyukleme icin bir tusa basin yazısındaki karakter sayısını geçmemek. Karakter sayısı az kalırsa 2-3 boşluk bırakarak yazabilirsiniz.Karakter sayısı ne az ne fazla olsun.

mbus6.jpg

[b]Ancak,bu ayarı yaptığınızda multiboottan zamanlayıcıyı iptal etmenizi tavsiye ederim.Çünkü Zaten Multibootu bir tuşa basarak açtık.Zamanlayıcı, bu olayın tekrarı olacaktır sadece.[/b]

İsteyen aşağıdan benim hazır bootfix.bini indirebilir:

[CODE] http://morningtr.googlepages.com/BOOTFIX.BIN[/CODE]

• 1 ay sonra...
  • 2 ay sonra...
ya arkadaşlar bu sanal makina nasıl birşey nasıl bulurum
ilgilenen arkadaşlardan cevap bekliyorum

Hadi saatleri anlarım da,3 dakika konuya bakılmadı diye flood yapılmaz.

www.tnctr.com/index.php?showtopic=65958[/CODE]

burdan detaylı bilgi alabilirsin.

• 3 hafta sonra ...

Yo Efe Kardeş hatayı Windows vermiyor. N Lite veriyor. Wınntus.exe hatası diyor, İso kalıbı oluşturulamadı deyip çıkıyor. Bu seferde Wınntus.exe ile Wınnt exe.yi sildim. İso kalıbı oluştu. Ancak kur dosuyaları yüklüyor tam bitiyor. Ondan sonra Bilgisayarınız ciddi bir sorunla karşılaştı diyip reset atıyor. Ne yapacam bende şaşırdım. Bir de N lite ile ayar yaptığımız zaman Xp cdsinin bulunduğu klasöre Son Oturum(Yapılandırma Ayarları) diye bir şey atıyor. Onu silsem Bişey olur mu acaba?

• 4 hafta sonra ...

uyanık kardeşim benim bende acıllış dosyalarını kurcalarken farketmıstım bunu ultra edt ıle yapmıstım directorlerı degıştırmıştım bu daha kolay olmus o ozellığı gozden kacmıs

paylasım ıcın tesekkur

çalışmalara devam

• 2 ay sonra...

morning bu güzel bir fikir de ben bişi sorucam..şimdi seçenekler arasına xp yi kur yazdık ve ona atadığımız harfe bastığımızda yine cd den önyükleme için bir tuşa basın çıkıyor..nlite in seçenekler menüsünden iptal edilebiliyor ama ben nlite kullanmadan yapmak istiyorum.Bu mümkün mü???

morning bu güzel bir fikir de ben bişi sorucam..şimdi seçenekler arasına xp yi kur yazdık ve ona atadığımız harfe bastığımızda yine cd den önyükleme için bir tuşa basın çıkıyor..nlite in seçenekler menüsünden iptal edilebiliyor ama ben nlite kullanmadan yapmak istiyorum.Bu mümkün mü???
XP i386 klasöründeki bootfix.bin dosyasını ezboot klasörüne atıyoruz.

Bundan sonra ise tek yapmamız gereken iso oluştur derken açılış dosyası yerine msldr.bin yazmak.yani şu ekrana: (Ya da ultraisodan açılış dosyası olarak msldr.bini de gösterebilirsiniz)

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...