Jump to content
TNC-TR

libertic

Üye
 • Content count

  214
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by libertic

 1. ABBYY FineReader 9.0, üstün özellikleri bir arada barındıran, gelişmiş, kaliteli bir OCR yazılımıdır. Program ile scan edilmiş bir resmi text haline sıfır hata ile dönüştürebilmenin keyfini yaşayın. Dünya üzerinde pek çok kurum ve kişi tarafından tercih edilen ABBYY FineReader, 9.0 sürümü ile birlikte kendini tekrardan kanıtlıyor. Gelişmiş arayüzü, Türkçe desteği, El yazı okuma desteği programın sadece bir kaç özelliğinden biri. İstediğiniz resmi tarar. Ardından yazıya çevirir. Son olarak harflerine kadar ayırır ve sıfır hata bırakarak işlevini tamamlar. Bu kısımdan sonra dosyanızı bilgisayarınıza aktarabilirsiniz. Özellikler Programın kelimeleri tanıma doğruluğu son sürüm ile birlikte en son aşamaya yükselmiştir. Örneğin; elinizde bir adet gazete sayfası var. Bu sayfadaki yazıları bilgisayarınıza aktarmak istiyorsunuz. Program bu noktada gerekeni yapıyor ve hata kaybı oluşmaksızın her heceyi doğu orantıda ayırıyor. Ayrıca gazete sayfasındaki resimleri ve fotoğrafları da ayırt edebiliyor. Geriye grafiklerden ve boşluklardan arınmış, tertemiz bir metin kalıyor. Bu metni artık istediğiniz şekilde kullanabilirsiniz. PDF dosyaları da dönüştürebiliyorsunuz. Programın 100'ü aşkın dil desteği bulunuyor. Ayrıca Türkçe'ye de çevirebiliyor. Pek çok üniversite öğrencisi tarafından da tercih ediliyor. Mesela, elinizdeki tezlerin kaynaklarını program ile metin haline çevirebilirsiniz. Kitap özeti, ödev çalışmaları, tablo düzenlemeleri, makale düzenlemelerini öğrenciler bu programla kolaylıkla halledebilir. Veya elinizde Türkçe el yazısı ile yazılmış bir yazı var. Bu yazıyı okumak da zorlanıyor ya da düz bir metin haline çevirmek istiyorsunuz. Bunu da ABBYY FineReader ile yapabilirsiniz. En büyük özelliklerinden bir tanesi ise Fotoğraf makinesi ile çekilmiş orjinal görüntüleri çevirmesidir. Makine ile çektiğiniz bir dökümanı bile otomatik olarak yazıya dönüştürebilirsiniz. Programın özelliklerinden bir diğeri açıları yamuk resim ve fotoğrafları düzgünleştirebilmesi. PDF formatlı bir dosyayı taradıktan sonra Word, Excel gibi programlara da dönüştürebilirsiniz. * Program kullandıkça kolaylaşıyor. * Çeviriler ve dönüştürme hizmeti olabildiğince hızlıdır. * Son sürümü ile Vistaya uyumlu hale getirildi * Yüzlerce kez yazılım firmalarınca ödüllendirildi. Açıklama: Tarafımca portable yapılmış olup XP, Vista ve Windows 7 işletim sistemlerinde sorunsuz bir biçimde çalışmaktadır. http://rapidshare.com/files/332113694/ABBYY_FineReader_9.0.0.724_PE_Portable_By_Kurt.part1.rar http://rapidshare.com/files/332119625/ABBYY_FineReader_9.0.0.724_PE_Portable_By_Kurt.part2.rar[/CODE][/center]
 2. MathType ile matematiksel sembollerin yazımı artık kolay. Office Word'ün denklem düzenleyicisinden çok daha kapsamlı ve pratik olması, ayrıca Word'de makro olarak kullanılabilmesi programı vazgeçilmez kılan özellikleri. Program öylesine kolay hazırlanmış ki üreticisi yol gösterici bile hazırlamamış. Çünkü programın arayüzü çok basit. Minmium bilgisayar bilen biri dahi raahatlıkla kullanabilir. Program öğrencilere, öğretmenlere daha doğrusu matematik ve geometri ile uğraşan herkeze lazım bir uygulamadır. Çünkü genelde Office'de bir yazı yazarken bu matematiksel sembolleri girmek çoğu kez zor olur ve can sıkıcıdır. Office ekranından tektek simge girmek, bir araçtan diğreine atlamak herkez için zor bir durumdur. MathType ile birkaç fare tıklaması ile oluşturduğunuz formulleri Word, Excell veya Powerpoint'e kopyala-yapıştır yolu ile kolayca çevirebilirsiniz. Tez, ödev gibi uygulamalarda sizlere çok yardımcı olacak bir uygulamadır. Program tarafımca portable yapılmıştır. Program klasöründeki hiçbir dosyayı değiştirmeyin ve silmeyin. Çünkü portableyi hazırlarken programda ayarlar yapacağınızı ve kendinize göre özelleştireceğinizi varsayarak kaydedilebilir portable yaptım. Çünkü tek .exe li portableleri kapattığınızda veya başka bir bilgisayarda kullandığınızda ayarlar başa sardığından sürekli aynı ayarları tekrar yapmak zorunda kaldığınızdan böyle bir portable yaptım. Elinizdeki portablenin ayarlarını özelleştirmiş olsanız dahi başka bir bilgisayarda kullandığınızda özelleştirmiş olduğunuz ayarlar saklanacağından tekrar tekrar programda yeni ayarlar yapmak zorunda kalmayacaksınız.
 3. libertic

  Internet Download Manager

  Selam arkadaşlar. Benim sorunum şu; Önceleri IDM'yi crackli ve katılımsız olarak o haliyle tam sürüm olarak kullanıyordum. Dün akşam orjinal ömür boyu IDM lisansı satın aldım. Lisans anahtarını etkinleştirmek için crackli olan sürümü kaldırdım orjinal yükleme dosyasıyla tekrar kurdum. Lisansı girdim ve internet üzerinden etkinleştirmek istediğimde IDM'nin etkinleştirme sunucularına ve internetdownloadmanager.com sitesine bağlanmıyor. Host dosyasından olsun, Dns'den olsun ne yaptımsa sorunu halledemedim. Bu konuda yardımınıza gereksinim duyuyorum. İlgilenen ve çözüm önerisi olan arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.
 4. Google Drive'dan Ücretsiz 1 TB Depolama Alanı   Geçtiğimiz haftalarda sizlere Microsoft'un OneDrive üzerindeki depolama alanını oldukça sınırlandırdığını ve bunun kullanıcılar tarafından büyük bir öfkeyle karşılandığını aktarmıştık. Anlaşılan o ki Google bunu fırsat bilerek kullanıcıları Google Drive'a çekebilmek, bunu yaparken de kendine biraz fayda sağlamak konusunda oldukça kararlı. Artık Google Drive kullanıcıları 1 TB yani 1 Terabaytlık bir depolama alanına erişebilecekler fakat bunu için bazı yapılması gerekenler var.   Google, Drive üzerindeki 1 TB'lik bu alanı elde edebilmek için sizden Google Haritalar servisi üzerinde birer yerel rehber olmanızı ve bu rehberlikten elde ettiğiniz puanlara göre ödüller kazanmanızı istiyor. Dolayısıyla çok gezen daha çok puan alarak bir an önce 1 TB'lik ödülüne kavuşabiliyor. Yerel rehberlik adımlarına geçiş yapmadan önce kaç puanla hangi ödülleri alabileceğinize dair listeye kısa bir göz atalım: 1. seviye (0-4 puan): Özel etkinliklere katılım imkanı 2. seviye (5-49 puan): Yeni Google ürün ve özelliklerine erken erişim 3. seviye (50-199 puan): Google Haritalar'da resmi yerel rehber rozeti 4. seviye (200-499 puan): Drive üzerinde 1 TB'lık ücretsiz depolama alanı 5. seviye (500+ puan): 2016 yılındaki özel bir etkinliğe katılım ile Google Kampüsüne ziyaret imkanı Şimdi gelelim yerel rehberlik sistemine. Bu sisteme giriş yapmak için ilk olarak https://www.google.com/local/guides/signup adresine gidiyor ve karşınıza çıkan ilk sayfadaki bilgileri doğru bir şekilde dolduruyorsunuz. Verileri doldurduktan sonra kutucukları işaretliyor ve daha sonra “Kaydol” butonuna basarak devam ediyoruz. Yerel Rehberler Programı'na kayıt olduktan sonra yapmanız gereken Google Haritalar uygulamasından ( Android, İOS, Windows vs) katkıda bulunmak. Bunun için mekanlara yorumlar yapmak, yer eklemek, yer düzenlemek, sorulara cevap vermek gibi katkıların her biri için 1 puan kazanırsınız. Puanların profilinizde görüntülenmesi 24 saati bulabilir. 200+ puana (4. seviye) ulaştıktan sonra Google Drive alanı için bir e-posta bildirimi geliyor. (E-Posta'nın gelmesi 5 haftayı bulabilirmiş.) Ben daha önce programa kaydoldum ve 4. seviyeye yükseldim. 1 TB alanın gelmesi için e-postanın gelmesini bekliyorum. Geldiği zaman da bir ekran görüntüsü paylaşacağım. Son olarak şunu da belirtmeliyim ki 1 TB Google Drive alanı süresiz değil, sadece 2 yıl için geçerli. Süre sonunda  önceki plana geri dönüyorsunuz. Bana kalırsa 2 yıl da olsa kullanmaya değer.      
 5. Evet gerçekten mümkün. Bulut servisleri içinde en iyisi Google Drive'dır. Çünkü tek dosya boyutu limiti 5 TB'dır.
 6. Evet arkadaşlar,   1 TB ücretsiz depolama alanım yaklaşık 1 hafta önce geldi.  
 7. E-posta geldi arkadaşlar. http://i.hizliresim.com/o85mXb.png
 8. libertic

  Kampanya Programları

  Microsoft OneDrive  100 GB 2 Yıllık Kapmanyası   Kampanya ABD için geçerlidir. Lakin IP değiştirme yazılımları, proxy  yazılımları, VPN vs. gibi yazılımlarla ABD üzerinden internete girip sizler de bu kampanyadan yararlanabilirsiniz.   Kampanya Linki; [spoiler]https://www.bing.com/rewards/dashboard[/spoiler]     Kampanya sonrası kendi OneDrive hesabım; [spoiler][/spoiler]
 9. Nokia C1-01   Tam konuşmalık bir telefon, ama kamerası berbat. Kamerayı gören sanki 8 MP zanneder.  
 10. libertic

  Windows 8 Masaüstünüz

  [spoiler]  http://imageshack.us/a/img194/4945/adszkwa.th.jpg[/spoiler]
 11. Bizim bildiğimiz formmat için vazgeçilmez bir USB kurulum aracıdır, lakin sadece MBR'ye destek vermektedir. Ben şuanda UEFI olarak Windows 8 kurdum. GRUP UEFI'ye destek veriyor mu bilmiyorum ama Multiboot USB ile hazırladığım usb ile UEFI olarak kurulum yapamadım malesef. Artık BIOS kalkacak yerini UEFI alacak. Herkez UEFI formatında Windows kurulumu yapmayı öğrence iyi olur bence.
 12. libertic

  Microsoft Office 2003 / 2007 / 2010 / 2013 / 2016 / 2019

  sefas, Elinize, emeğinize, klavyenize ve mousunuza, işlemcinize ve raminize, web tarayıcınıza, her şeyinize binlerce teşekkür ederim. sizin sayenizde indirebildim.   TornadoEffect-> Uzun alıntıdan kaçınalım l
 13. libertic

  Microsoft Office 2003 / 2007 / 2010 / 2013 / 2016 / 2019

  Diyorum ya premium var 100 Mbs de internet var ona rağmen indiremiyorum, ki getripz ile hiç indiremiyorum. Yarın Office Professional Plus 2013'ü retail key ile portable yapacağım. Eğer çalışırsa dünyada bir ilki başaracağım. VL ve KMS ile etkinleştirmeler de portableler lisans sorunu veriyor.
 14. libertic

  Microsoft Office 2003 / 2007 / 2010 / 2013 / 2016 / 2019

  x64+x86 tek iso derlemesinde ise torrent linkini paylaşabilir misiniz acaba? Bu Turbobit denen lanet şey en sonunda bana kafayı sıyırttıracak, iğreniyorum, midem bulanıyor Turbobit'i görünce.
 15. libertic

  Microsoft Office 2003 / 2007 / 2010 / 2013 / 2016 / 2019

  Ben de bundan bahsediyorum zaten, premium var ona rağmen inmiyor ama link çalışıyor.
 16. libertic

  Microsoft Office 2003 / 2007 / 2010 / 2013 / 2016 / 2019

  Allah rızası için tek iso 2013'ü biri uploaded'a yüklesin, ben bu turbobit'ten premiuma rağmen indiremiyorum. Allah belasını versin bu lanet olsaıca Turbobit'in. Şu Rusları hiç sevmezdim hala da sevmiyorum.
 17. libertic

  Microsoft Office 2003 / 2007 / 2010 / 2013 / 2016 / 2019

  Allah rızası için 32 ve 64 bit tek iso olan paylaşımı biri uploaded, rapidshare ya da mediafireye yüklesin. Bu Turbobit beni çıldırtacak. Premium hesabım var Turbobitte, 100 mbs internet hızım var 100 kbs ile indirme yapıyor. Bu kadar saçma bişey olabilir mi?
 18. libertic

  VMWare ThinApp 5.2.2 Build 4435715 Portable

  Sen derdini anlatamamışsınki güzel kardeş. Sen WPI istiyorsun yani otomatik kurulan katılımsız paketi. Bunun içi katılımsız programlar ya ada AIO bölümüne bak istersen.
 19. Türkçe'si çıktı mı tam olarak bilmiyorum. Bir bakayım eğer çıktıysa portablesini hemen hazırlarım.
 20. Adobe® Photoshop® CS4 yazılımı 3D görüntü, hareket-tabanlı içerik ile çalışan ve gelişmiş görüntü analizi Photoshop CS4 tüm özellikleri, artı yeni özellikler sunuyor. Eğer film, video, multimedya, 3D, imalat sanayi, mimarlık, mühendislik, tıp ve bilim alanında çalışmak, Photoshop Extended size göre. Cephe 3D resim ve compositing yetenekler kolay ve güçlü olarak 2D görüntü olarak 3D modeller ile bildirin. İster profesyonel bir fotoğrafçı, dişçi, ya da sadece eğlenmek için fotoğraf çekimleri gibi, bu sizin için bir Photoshop ürün doğru. Ideal for: - Film, video ve multimedya profesyonelleri - Grafik ve web tasarımcıları 3D ve hareket kullanarak - Üretim uzmanları - Tıp uzmanları - Mimarlar ve mühendisler - Bilimsel araştırma Devrimci 3D resim ve compositing Şimdi doğrudan 3D modeller, paketlemek 2D görüntüleri 3D şekiller, yaklaşık 3 boyutlu nesneler için, katmanlar ve metin için, baskı almak-yeni ışını ile kalite çıkışı görüntüleştirme motoru iz derinliği eklemek eğim haritaları dönüştürmek ve boya desteklenen Common 3D biçimleri ihracat zevk . Ayarlamalar paneli Kolayca nondestructively ayarlamak ve renk ve görüntü sesini yükseltmek gerek her araç erişerek görüntü ayarı basitleştirin;-resim kontrolleri ve önayarlarını çok çeşitli Ayrıca yeni canlı ve dinamik Ayarlamalar panelinde yer almaktadır. 3 boyutlu nesne ve mülkiyet düzenleme , Geliştirme, düzenleme ve aerodinamik arabirimindeki iletişim kutuları olmadan 3 boyutlu görüntüleri işlemek. , Aydınlatma, meshes ayarlayın ve malzeme. Kolayca yönlendirmek nesneleri ve konum kamera 3D eksenli ve Topraklama kullanarak. Paneli Maskeleri Hızlı bir şekilde oluşturmak ve düzenlemek maskeler, yeni paneli Maskeleri. Bu panel ve vektör tabanlı maskeler, maske yoğunluğunu ve tüyler, ayarlamak kolay noncontiguous nesneleri seçin ve daha düzenlenebilir piksel oluşturmak için gereken tüm araçları sunar. Akışkan kanvas rotasyon Şimdi tıklayın sorunsuz distorsiyon için kanvas-istediğiniz açıyla serbest inceleyen - daha fazla resim ve çizim ortasında başını eğerek açın. Geniş alan derinliği Kolayca çekim gelişmiş otomatik olarak sahip olduğu farklı odak noktaları-Blend Layers komutu, bir dizi tek bir resim oluşturmak ve sorunsuz harmanlarından renk ve gölgeleme ve alan için derinliği, otomatik olarak vignettes ve lens distorsiyon düzeltme uzanır. Pürüzsüz çevrinme ve zoom Incelikle bir görüntü herhangi bir alanda yeni ultra-zoom sorunsuz ve çevrinme ile gezinmek. Bakım açıklık olarak tek tek piksel zum ve kolayca yeni Piksel Izgara ile en yüksek büyütme at düzenleyin. Otomatik katmanları uyumuna Gelişmiş otomatik olarak doğru kompozitler oluşturun hizalayın Katmanlar komutu. , Veya daha doğru bir şekilde her zamankinden daha onları hizalamak eğrilmesi katmanları döndürerek hareket ettirin. Ya da nefes kesen Manzaralar oluşturmak için küresel uyum kullanın. İçerik-Aware Ölçeklendirme Gibi, akıllı yeni boyutlar için görüntü adapte olarak hayati alanları koruyarak boyutunu yeni ve devrimci İçerik-Aware Ölçekleme özelliğini kullanın otomatik olarak bir görüntü tekrar için. Tek adımda Timne olmadan mükemmel görüntü alın yoğun kırpma ve rötuş. Otomatik görüntü harmanlama Farklı pozlama, renk ile odak noktası görüntüleri bir dizi, her Combine - seçenekleri ile tek bir renk görüntü düzeltilmiş olarak sesleri ve renkleri - korumak için. Gelişmiş hareket grafik düzenleme Hareketli grafiklerin daha verimli yeni tek kısayol tuşu, senkron bir ses kaydının belirli noktaları ile görsel efektleri ile yeni ses senkronizasyon kontrollerini kullanarak, Düzenle ve bir video ekran bölgesine herhangi bir 3D nesne açın. Daha güçlü baskı seçenekleri Lider yazıcı modelleri, and of önizlemek için dışarı yeteneğini-gam resim alanlarında üstün renk yönetimi, sıkı entegrasyonu ile üstün baskı alın. 16 Destek-Mac OS üzerinde biraz baskı artan renk derinliği ve netlik sağlar. Daha iyi ham görüntü işleme Gibi sanayi ile ham fotoğraf süreci üstün dönüştürme kalitesinin keyfini çıkarın lideri Adobe Photoshop Camera Raw 5 plug-in, şimdi yerelleştirilmiş düzeltme, sonrası ürün vignetting, TIFF ve JPEG işlemesindeki sunar ve fazla 190 kamera modelleri için destek. Diğer Adobe yazılımları ile Photoshop Extended ve size, Adobe After Effects ® de dahil olmak üzere bağlı diğer Adobe uygulamaları arasında gelişmiş ile üretken olun, Adobe Premiere ® Pro, ve Adobe Flash Professional yazılımı. Endüstri lideri renk düzeltme Reengineered Dodge, Burn ve Sünger araçlar artık akıllıca renk ve ton ayrıntılarını korumak ile büyük ölçüde geliştirilmiş renk düzeltme keyfini yaşayın. Geliştirilmiş Adobe Photoshop Lightroom iş akışı Adobe Photoshop Lightroom ® seçin birden fazla fotoğraf (ayrı ayrı) ve satılan otomatik Photoshop CS4 bir panorama, yüksek dinamik aralık olarak (HDR) fotoğrafı veya multilayered Photoshop belge onları birleştirmek için açın. Ve sorunsuz geri Lightroom için roundtrip. Dosya görüntüleme seçenekleri Kolayca birden çok açık dosyaları ile sekmeli belge görüntülemek veya n-görünümleriniz kullanarak çalışır. Genişletilebilirlik Alın ve Adobe Flash ® teknolojisi tabanlı panelleri payı, geliştiricilere özel görevleri başarmak için oluşturun. Ayrıca, Photoshop kullanıcıları ve gelişen dünya topluluğunun yeni Adobe Topluluk online hizmet Yardım ipuçlarını alın. Genel ürün özellikleri: »Devrimci yeni özellikler, bir sıvı kullanıcı deneyimi ve Photoshop ve rakipsiz güç geliştirilmiş erişim Ve yeni nondestructive düzenleme özellikleri kontrol, yeni Düzenlemeleri ve Maskeleri panelleri de dahil olmak üzere sizi daha sezgisel kullanıcı arabirimi » »Yeni ve devrimci İçerik-Aware Ölçekleme, gelişmiş otomatik bir alan derinliği uzanır karıştırma ve endüstri lideri düzenleme ve reengineered renkle compositing-düzeltme özellikleri »Önemli verimlilik geliştirmeleri bu esneklik artış sağlamak ve günümüzün daha hızlı grafik işlemcilerin güç gücü sağlamak »Cephe 3D düzenleme ve compositing kapasitelerini ve geliştirilmiş görüntü ölçüde yaratıcı seçenekler Genişletmek için kontroller Geliştirilmiş ölçme ve sayma araçları gibi DICOM görüntüleri ve MATLAB işleme yordamları desteği ile »Kapsamlı görüntü analizi Cephe 3D, hareketli grafik ve görüntü analizi: 3 boyutlu nesne üzerinde »Doğrudan resim 2D 3D için »Kolay dönüşüm »Düzenlenebilir 3D özellikleri (sahne, malzeme, meshes, ışık) »Yüksek yeni ışını ile kalite çıkışı görüntüleştirme motoru takip »2D ve 3D görüntü compositing »3 boyutlu nesnenin animasyon »3D/video destek »Yeni, yüksek performanslı, nonmodal 3D motor »Cilt görüntüleştirme »Tek düzenleme hareketi için anahtar kısayolları grafik »Önizleme ve ses içeriği ve çerçeve yorum ihracat »Sayısal veri özütleme »Gelişmiş araç sayısı Açıklama: Tarafımca portable yapılmış olup XP, Vista ve Windows 7 işletim sistemlerinde sorunsuz bir biçimde çalışmaktadır. Boyutu biraz fazla oldu (102 mb), sebebi programı Windows 7 uyumlu olarak yapmış olmamdandır. http://rapidshare.com/files/334234223/Adobe_Photoshop_CS4__Portable_For_Windows_7_.rar[/CODE][/center]
 21. İlginiz için çok teşekkür ederim. İhtiyaç duyulur diye düşündüm ve portable yaptım. Üstelik Windows 7'de de çalışıyor. İyi günlerde kullanmanız dileklerimle
 22. libertic

  Babylon Pro & Corporate Edition 11.0.0.22

  Güzel kardeşim o ondan kaynaklanmıyorki. Aynı aynı programlar aynı başlık altında toplandığı için en son yayınlanan sürüm en son sayfada yayınlanıyor. Sen en son sayfadakine bir bak ne göreceksin.
 23. libertic

  Steganos Safe 2012 13.0.5 Revision 10095 Retail

  Steganos Safe programı sayesinde çok önemli dosyalarınız artık güvence altında. Steganos Safe erişime izin vermek istemediğiniz dosyaları kendi bünyesinde saklıyor ve erişime engel oluyor. Steganos Safe 256 Bitlik şifre koruyucusu sayesinde dosyalarınıza ulaşmak isteyen kişilerin karşısına çelik bir duvar gibi geliyor. Eğer önemli dosyalarınız varsa bundan daha iyi bir koruyucu bulamazsınız. http://rapidshare.com/files/290018868/Steganos_Safe_Professionnal_2009_v11.0.3.7102.rar[/CODE] [/center]
 24. Usta bunun portable Türkçe versiyonunu arıyorum forumda göremedim bilen var mı acaba?
×