Jump to content

Ekrankartım Cayır Cayır

no_panix

Recommended Posts

Elimde Asus en 7300ge ekran kartı var oyun oynarken 15 dk sonra oyun donuyor ekrankartını elliyorum cok sıcak oluyor mesela fifa 2007 oynarken 10 15 dk oynuyorum tak birden donuyo ve hiçbirişlem yapamıyorum 512 lık 2 adet ram klullanıyorum ramlarıda baska makınalrda denedım sorun yok sizce ne yapabilirim power sub dan olabılırmı?

ekran kartının soğutucusunda sorun olabilir mi acaba? belki yonga ile soğutucu arasında boşluk oluşmuştur ya da fanda sorun vardır.. ekran kartının ek güç kablosu varsa onla alakalı bir durum da olabilir..

Bencede en iyisi yenisini almak... Ama tabi önce ekran kartının fanını kontrol et, temizle..

sırf soğutma sorunu yüzünden ekran kartını değiştirmek saçma :D

ekran kartının fanını temızledım amayıne aynı 15 dk oynuyorum yıne ısınıyor belkı dedgınız gıbı ekrankartının fanı ıle yonga setı arasında bosluk olusmus olabılır yenı bı ekran kartı fanı alıcam cpu ve dıger kasa fanı gayet ıyı caslıyor ekrankartı fanıda ıyı donuyor gorunurde bısey yok başka bır power suply vebaska remlerlede denedım yıne aynı 15 dk sonra donuyor son 1 haftadı bu sorun var ondan once sorun yoktu

ekran kartının fanını temızledım amayıne aynı 15 dk oynuyorum yıne ısınıyor belkı dedgınız gıbı ekrankartının fanı ıle yonga setı arasında bosluk olusmus olabılır yenı bı ekran kartı fanı alıcam cpu ve dıger kasa fanı gayet ıyı caslıyor ekrankartı fanıda ıyı donuyor gorunurde bısey yok başka bır power suply vebaska remlerlede denedım yıne aynı 15 dk sonra donuyor son 1 haftadı bu sorun var ondan once sorun yoktu

Eğer garantisi varsa hiç düşünmeden garantiye yollayın tavsiyem.. Eğer soğutucuyla kendiniz ilgilenecekseniz de çok dikkatli olun hassas işler bunlar :D

Kendinizde demişsiniz zaten ekran kartının soğutucusunun gpu ile temas noktasındaki termal macun kurudu isede bu tarz sorun verebilir.Macunu kontrol et kurudu ise eskisini temizleyip yeniden macun sürerek soğutucuyu monte edip dene.Elinde macun olmayabilir macunsuz monte edip en azından soruna teşhis koyabilirsin.Teşhis doğru ise ucuz bir termal macun alıp sürersin

Bu arada tavsiyem, soğutucu üzerindeki kurumuş macunu temizlemek için , matkap tarzı bişeye fırça ucu takıp temizlerseniz daha sağlıklı olur ya da yakınınızda kuyumcularda kullanılan cila makinesi varsa süper olur.. pürüzsüz olması daha iyi ısı iletimi daha sağlıklı olur..

arkadaşım bugünlerde havalar sıcak her bilgisayar biraz ısınıyor ama bilgisayarın iyi sogutulmuyorsa ekran kartınada işlemcisinede etkiler bence bilgisayarına ek fanlar tak ben öyle yapmıştım daha önceki bilgisayarıma şimdiki bilgisayarımdada kasada 4 adet fan var senin kasada ne kadar fan var şimdi eger bir taneyse iki adet daha tak ama fanların yönleri çok önemli birileri içe versin birileri dışa atsın havayı.böylelikleekran kartın da sogutulmuş olur. saygılarımla.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...