Jump to content

Win 98 Ayrıntılı Kurulum

Recommended Posts

merhaba arkadaslar win 98 kurmam gereken makına var cok eski bi sistem oldugu ıcın hıc de kurmadıgım için bilmiyorum. 98 cd var elimde bu cd ile nasıl kurulum yapabilirim. bir ara gormustum dosyaları d ye kopyalıyolar kodlar la oradan yukletiyorlar bana bu konuda ayrıntılı bılgı verebilcek varmı acaba

Merhaba ben elimden geldiği kadar yardımcı olim eyer daha önce xp kurulu ise makinada hdd daha önceden NTFS yada başka bir formatla formatlanmış olduğu için Win98 bu biçimde formatlanan sürücüyü görmüyor.

WinXP CD'si ile Fat32 olarak format attıktan sonra Windows 98'i kurabiliriniz.

Merhaba ben elimden geldiği kadar yardımcı olim eyer daha önce xp kurulu ise makinada hdd daha önceden NTFS yada başka bir formatla formatlanmış olduğu için Win98 bu biçimde formatlanan sürücüyü görmüyor.

WinXP CD'si ile Fat32 olarak format attıktan sonra Windows 98'i kurabiliriniz.

98i ntfs olarak kuramıyor muyuz? yoksa yanlış mı hatırlıyorum :D bayağı zaman geçti tam hatırlamıyorum

bende uzun zaman oldu kurmayalı ama ben oyle hatırlıyorum yanlısım varsa duzletın :D

neyse öyle veya böyle bir şekilde kurulur farketmez sistem iş görsün yeter değil mi :D

Once 98 cd fdisk komutunu kullanarak bolum FAT32 yapacaksın. ( yada istetiğin partition programını )

Daha sonra Dos oratmın da Kur yazacaksın. Hemen Scandisk calısak ve kurulum ekranı gelecek. Scandisk i gecmek istiyorsan

c:\> KUR /is yaz enterla

Sistem disketi olustarayımmı : hayır

Kur bileşen seçimi dil secimi Oem no gir vs..

Win 98 başlıyor....

Driver yuklemesi ...

Ok

Bende Win98 ME 95 kurulumlarının oto hali var. Yani kur yazıyorsun bitti..:D

ya arkadaşlar ben sanalda kurmuştum geçen sene, hiç böyle şeyler yapmadım ya :D yok komut yazma falan, normal ileri ileri next next serial, istediğim ayarlar arka plan falan o şekilde kurdum yani :D

burada gayet güzel bir şekilde anlatmışlar

evet bende aynen bu şekilde kurmuştum komutlarla falan uğraşmadım hiç,, kurana kadar kanser oluyorsunuz ama :D

evet windows 98 kurulması gerçekten zordur böyle katılımsız da değildi :D o zamanlar çevirmeli ağlardan bağlanıyorduk internete şimdi herşey çok kolay.

o zaman adsl yaygın değildi o sebeple çevirmeli bağlantı kullanıyorduk. şimdi 98 olsa çevirmeli bağlantıya yine gerek yok :yahoo: birde dikkatimi çekti ya çoğu kişi bilgisayarı yeni kullanmaya başladı ki 98 kurmayı bilmeyenler var yada çok çabuk unutuldu 98. Neydi o günler vay beee 95 ler 98ler. 98 birşey değilde 95 kurulumu tam bir zulümdü. :D

tam işkenceydi 98 kurmak... tabii vista kurulumunu görene kadar :yahoo: boşa uğraşmışız

birde başlangıç disketi oalyı vardı :D onsuz olmazdı disketi tak boot et. sonra cd nin içine geç kur exeyi çalıştır yada setup exe yi :D

tabii sonradan direk driverları cd de olanlar çıktı başlangıç disketine gerek kalmadı.

böyle ilginç gunlerdi. ama şimdiki makineler 3 dk surmez herhalde kurulması 98 in....

win98se-1.gif

o zaman adsl yaygın değildi o sebeple çevirmeli bağlantı kullanıyorduk. şimdi 98 olsa çevirmeli bağlantıya yine gerek yok :D birde dikkatimi çekti ya çoğu kişi bilgisayarı yeni kullanmaya başladı ki 98 kurmayı bilmeyenler var yada çok çabuk unutuldu 98. Neydi o günler vay beee 95 ler 98ler. 98 birşey değilde 95 kurulumu tam bir zulümdü. :D

98 için dx nereden bulabilirm gta gibi bir oyunu dxkurduktan sonra yeni bir oyunun hızı nasıl olur

o zaman adsl yaygın değildi o sebeple çevirmeli bağlantı kullanıyorduk. şimdi 98 olsa çevirmeli bağlantıya yine gerek yok :D birde dikkatimi çekti ya çoğu kişi bilgisayarı yeni kullanmaya başladı ki 98 kurmayı bilmeyenler var yada çok çabuk unutuldu 98. Neydi o günler vay beee 95 ler 98ler. 98 birşey değilde 95 kurulumu tam bir zulümdü. :rolleyes2:

gerçekten dediğiniz gibi ne günlerdi bir söylenti vardı cd diye birşey çıkmış diye ne merak etmiştim cd yi ben hiç 95 kurmadım biligsyarımı aldığımda 95 kuruluydu ama sonra çökünce 98 ile formatlamıştık arkadaşla beraber o zamanlar imkanlar kısıtlıydı ama ben o günleri hiç unutmadım ya 90 lar çok güzeldi müzikleri olsun filmleri olsun şimdi herşey çok hızlı gelişiyor takip bile edemiyorum.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...