Jump to content

Xp Sağ Tık Menüsü Düzenlenebilirmi ?

soulcubee

Recommended Posts

adsznng.jpg

Arkadaşlar yukardaki resimde hernagi bir klasörü sağ tıkladığım zaman çıkan menü var acaba medya oynatıcılar, sıkıştırma araçları, diğer araçlar diye gruplandırma yapabilmemi sağlayan bir program yada registry ayarları mevcutmu, regeditte hepsi aynı yerde değil sanırım bu yüzden karışık olur diye düşünüyorum...

Fast Explorer ile düzenleyebilirsin..Ya da registry den çok iyi anlıyosan "HKEY_CLASSES_ROOT" bölümünün altında sağ tık ile ilgili ayarlar yapabilirsin..

dediğiniz programa bir bakim, regeditte çoğunun bulunduğu yerleri bulabildim ama kurcalamak istemedim yani medya oynatıcılar diye bi alt menü nasıl açılır ve winamp ile wmp oraya nasıl eklenir örnek verebilen biri olsa sanırım gerisini ben yaparım...

arkadalar bu winrarı nasıl resimdeki gibi menülü hale getiriyorsunuz...

winrarın ayarlarından oluyor bende türkçe kurulu ayarlar -bütünleşme -uzayan işlev menüsü olarak geçiyor

şuan vista kulllanıyorum ama xp de galiba send diye arattırın ve oraya sağ tık menüye eklemek istediğinizi sürükleyin bırakın

o dediğin kısım -gönder- menüsü ise ben onu demek istemiyorum...

Glary Utilies programında sağ tık bağlam menüsü düzenleye gelin orada var. . Kolay Gelsin...!

dediğin programa bi bakim tşk ederim...

ContextMenuEditor ile basitce düzenleyebilirsin.

henüz denemedim ama fast explorer tanıtım sayfasından istediğim işi yapcağını anladım bide dediğin programa bakim tavsiyen için teşekkür ederim...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...