Jump to content

Windows 10 Pro 19044.1263 Msdn/hafif-2in1 3,9 Gb

amd_turkey
 Share

Recommended Posts

MMTECH, 24.09.2021 - 16:26 yazdı:

Evet, Microsoft.HEVCVideoExtension_1.0.41023.0_x64.appx şunu kuruyorum film, dizi önizlemeleri için.

Uygulama Yükleyicisi adlı aracı Mağazadan yükledim, simgesi düzeldi fakat yükleme başarısız oldu, onu da araştırıyorum.

Bu windows 10 da video önizleme işi değişik.  Eğer bir klasörde tümden video varsa önizleme resmi gösteriyor.

Eğer sadece video yoksa, açan programın simgesini gösteriyor.

Bu arada mağazdan uygulama yükleyicisini ve sonradan hvc eklentisini sorunsuz kurdum..

Benim için bu video önizleme  görüntüsü vazgeçilmez diyen, çalışmadaki msdn sürümü kursun.. Saygılar

• amd_turkey changed the title to Windows 10 Pro 19044.1263 Msdn/hafif-2in1 4 Gb
amd_turkey, 20 saat önce yazdı:

Bu windows 10 da video önizleme işi değişik.  Eğer bir klasörde tümden video varsa önizleme resmi gösteriyor.

Eğer sadece video yoksa, açan programın simgesini gösteriyor.

Bu arada mağazdan uygulama yükleyicisini ve sonradan hvc eklentisini sorunsuz kurdum..

Benim için bu video önizleme  görüntüsü vazgeçilmez diyen, çalışmadaki msdn sürümü kursun.. Saygılar

Eline sağlık, deneyeceğim, bu w10'da ne kadar çok oynanırsa o kadar çok bozuluyor, benim için Gereksiz uygulamaların ve Telemetrinin kaldırılması yeterli, birde bazı ayarlarla daha seri sistem olursa yeme de yanında yat, bunun yanında ekstra abartı ayarlara hiç gerek yok bu sefer nadir kullandığın bir özelliğe ihtiyaç duyduğunda patlıyorsun bu da tam o anda fena can sıkıyor.

Birde keşfettiğim sıkıntı şu ki, bir resme Paint 3D ile düzenle dediğimde hep eski Paint ile açıyor, yenisi yüklü olsa bile.

Edit: Gene olmadı bu sefer tıkladığında bekliyor sonra ventoy ekranına geri dönüyor.

Edited by MMTECH

Ventoy ile kurulamamasına şaşırdım. Bu kez orj msdn sürümdeki wim i değiştirdim sadece.. Bu kurulmuyorsa msdn de kuramamanız lazım. Konuya ventoy uyumlu değildir. Ventoy dan kurmak için harici Pe sistem lazımdır diye yazıyorum..

amd_turkey, 58 dakika önce yazdı:

Ventoy ile kurulamamasına şaşırdım. Bu kez orj msdn sürümdeki wim i değiştirdim sadece.. Bu kurulmuyorsa msdn de kuramamanız lazım. Konuya ventoy uyumlu değildir. Ventoy dan kurmak için harici Pe sistem lazımdır diye yazıyorum..

Ghost Spectre Superlite kurdum.

Ventoy sorunsuz.

Thumbnail sorunu yok.

Sağ tuş Paint 3D ile düzenle deyince açılıyor sorun yok.

İnceleyip bakarsın belki ne farklı diye, bilgine.

Thumbnail ile ilgili özel bir ayar yapmadım bu kez. Varsayılan ne ise o.

Şimdi dışarıdayım,  yeni yapılanda paint ile ilgili bahsettiğin sorun var mı evde bakabileceğim.

Bundan sonra sanırım Mustafa abi nin Pe sinin içinden vercem ventoy ile uyumlu olsun diye 

MMTECH, 5 saat önce yazdı:

Ghost Spectre Superlite kurdum.

Ventoy sorunsuz.

Thumbnail sorunu yok.

Sağ tuş Paint 3D ile düzenle deyince açılıyor sorun yok.

İnceleyip bakarsın belki ne farklı diye, bilgine.

Yeni sistemde (1263)

• Thumbnail sorunu yok
  • Paint 3D haricen yükleniyor, birlikte aç deyince de paint 3d açıyor, normal paint değil.
  • Ventoy sorunu için, iso yeniden paketlendi. Mustafa Abi nin PE sine attım install.wim i..  Ben oradan kuruyorum multiboot ta..

Eğer yine de ventoyda kuramazsanız yapacağım bir şey yok artık.. Alternatif kurulum yöntemlerini denemelisiniz..  (Köylü veya Emre028 beyler veya diğer arkadaşların multibootları)

O halde ventoydan kuracaklar uğraşmalı, indirmesinler der kenara çekilirim...

Please register to see this content.

Edited by amd_turkey
  • Like 1

• amd_turkey changed the title to Windows 10 Pro 19044.1263 Msdn/hafif-2in1 3,9 Gb
MMTECH, 25.09.2021 - 15:58 yazdı:

Yalnız komple thumbnail sorunu değil, resim falan gözüküyor müzik, dizi, filmde sorun var. Mesela bir mkv dosyasını varsayılan olarak bir programla oynatmayı seçtiğimde sağ altında minik o programın simgesi olurdu şimdi yok çıkmıyor.

Bir çok formatta (Resim,Video) thumbnail problemlerini çözen küçük kullanışlı freeware bir program.

Windows'ta zamanla ortaya çıkan küçük resim sıkıntıları için biçilmiş kaftan.

Ben uzun zamandır kullanıyorum.

Denemende fayda var,hatta arşivine at gün gelir lazım olur. :) 

Edited by tayyar61

tayyar61, 23 dakika önce yazdı:

Bir çok formatta (Resim,Video) thumbnail problemlerini çözen küçük kullanışlı freeware bir program.

Eskiden kuranlar için olabilir ama yeniden paketlenen 1263 sürümde Thumbnail sorunu yoktur

tayyar61, 12 saat önce yazdı:

Çok teşekkür ederim hocam, bu konuya ilginç bir hassasiyetim var, işe yarayıp yaramadığını mutlaka yazarım sana.

• Like 1