Jump to content

Windows 7 X86 / X64 Nasıl Birleştirilir?

Share

Recommended Posts

ultimate zaten tüm sürümleri kapsamakta... wim dosyası olarak 150 mb lık boot.wim değil 2.5 gb lık install.wim kullanılacaktır elbette

imagex i kullandığınız işletim sistemine göre şeçeceksiniz elbette sisteminiz x86 ise x64 ü nasıl çalıştırsın

microsoftun kendi sistesinden ücretsiz indirme olur mu? olmaz tabi... bu forumda bulabilirsin

crack için mephistooo2 nin çalışmasını kullan...

umarım açıklayıcı olmuştur...

Teşekkürler çok açıklayıcı oldu. Ay başında kota sınırsız oluyor. İlk gün hemen indirip başlayacam. Şu anda elimde olan windows 7 temiz değil. O nedenle üstünde bişey denemek istemiyorum.

Ücretsiz derken de hani ücretli kullanıcılara verilen linkler var ya onları amaçladım derken. Tek link halinde yanında md5 değerleriyle beraber verilen linkler görmüştüm forumda. Ordan aklıma geldi. Tekrardan teşekkürler açıklayıcı cevabınız için.

• Replies 62
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Tüm sürümler için şöyle mi yazacağız?

Imagex.exe /export D:\x86\sources\install.wim 1 D:\install.wim "Windows 7 STARTER x86"
Imagex.exe /export D:\x86\sources\install.wim 2 D:\install.wim "Windows 7 HOMEBASIC x86"
Imagex.exe /export D:\x64\sources\install.wim 1 D:\install.wim "Windows 7 HOMEBASIC x64"
Imagex.exe /export D:\x86\sources\install.wim 3 D:\install.wim "Windows 7 HOMEPREMIUM x86"
Imagex.exe /export D:\x64\sources\install.wim 2 D:\install.wim "Windows 7 HOMEPREMIUM x64"
Imagex.exe /export D:\x86\sources\install.wim 4 D:\install.wim "Windows 7 PROFESSIONAL x86"
Imagex.exe /export D:\x64\sources\install.wim 3 D:\install.wim "Windows 7 PROFESSIONAL x64"
Imagex.exe /export D:\x86\sources\install.wim 5 D:\install.wim "Windows 7 ULTIMATE x86"
Imagex.exe /export D:\x64\sources\install.wim 4 D:\install.wim "Windows 7 ULTIMATE x64"[/CODE]

Buradaki "Windows 7 HOMEPREMIUM x86" yazısı neye yarıyor? Kurulum sırasında ekranda gözükecek yazı mı? Yoksa başka bir anlamı mı var? Mesela ben bunu "Windows 7 Home Premium x86" yapsam ne olur?

Tüm sürümler için şöyle mi yazacağız?

Imagex.exe /export D:\x86\sources\install.wim 1 D:\install.wim "Windows 7 STARTER x86"
Imagex.exe /export D:\x86\sources\install.wim 2 D:\install.wim "Windows 7 HOMEBASIC x86"
Imagex.exe /export D:\x64\sources\install.wim 1 D:\install.wim "Windows 7 HOMEBASIC x64"
Imagex.exe /export D:\x86\sources\install.wim 3 D:\install.wim "Windows 7 HOMEPREMIUM x86"
Imagex.exe /export D:\x64\sources\install.wim 2 D:\install.wim "Windows 7 HOMEPREMIUM x64"
Imagex.exe /export D:\x86\sources\install.wim 4 D:\install.wim "Windows 7 PROFESSIONAL x86"
Imagex.exe /export D:\x64\sources\install.wim 3 D:\install.wim "Windows 7 PROFESSIONAL x64"
Imagex.exe /export D:\x86\sources\install.wim 5 D:\install.wim "Windows 7 ULTIMATE x86"
Imagex.exe /export D:\x64\sources\install.wim 4 D:\install.wim "Windows 7 ULTIMATE x64"[/CODE]

Buradaki "Windows 7 HOMEPREMIUM x86" yazısı neye yarıyor? Kurulum sırasında ekranda gözükecek yazı mı? Yoksa başka bir anlamı mı var? Mesela ben bunu "Windows 7 Home Premium x86" yapsam ne olur?

sonraki sürüm isimleri imajların isimleridir onlar olmazsa karışıklıklar çıkabilir...

sıralamayı kendi zevkinize göre yapmanız mümkün

ben böyle yaptım

Imagex.exe /export D:\x64\sources\install.wim 4 D:\install.wim "Windows 7 ULTIMATE x64"

.cmd uzantılı komut dosyasıda yapabilirsiniz

Edited by mytesylvi

• 3 hafta sonra ...

peki bunu vista all in one ile birleştirebilecek arkadaş var mı? Ben liistelemeye kadar yaptım ancak seçip yükle dediğimde vista için yansıma dosyası bulunamadı diyor.Cogu dosya benzer olsada desteklemiyor galiba..iki ayrı instal.wim vista ve 7 için olur mu teknik servis açısından güzel bir çalışma olabilir..Bir de usb multiboot ...Neyse fazla şey istedim galiba :dribble:

EDIT: Başardım kendim. sorumu cevaplamanıza gerek kalmadı. Windows 7 All in One+Windows Vista All in One + XP Pro SP3 Full Drivers+ Acronis Multiboot+Norton Ghost 12+Hiren Boot CD+Plop Manager+Win 98 hepsi bir arada ancak Boyut yüzünden usb hdd ile yaptım 8GB bellek bile yetmiyor...

Edited by synergicx

• 1 ay sonra...

Sadece şu iki komutu girerseniz olur.Aslında cevap belli,konuya bakarsanız zaten normalde her sürüm tek tek ekleniyor.

Imagex.exe /export D:\x64\sources\install.wim 4 D:\install.wim "Windows 7 ULTIMATE x64"

Sadece şu iki komutu girerseniz olur.Aslında cevap belli,konuya bakarsanız zaten normalde her sürüm tek tek ekleniyor.

Bu yöntemi bende denedim olmadı; sadece 32 bit ten "4 le 5" i (Prof, ultimate) çikardi. Tabi hata yapmişda olabilirim x86 ve x64 komutlarina dikkat ederek bir deneme daha yaparim.

İlginize teşekkur ederim

Bu yöntemi bende denedim olmadı; sadece 32 bit ten "4 le 5" i (Prof, ultimate) çikardi. Tabi hata yapmişda olabilirim x86 ve x64 komutlarina dikkat ederek bir deneme daha yaparim.

İlginize teşekkur ederim

yöntem doğru ama sen yanlış rakam yazamışsın, x86 da 4 pro, 5 ultimatedir ama x64 de 3 pro, 4 ultimatedir. sende yanlışlıkla 32 bitden 4 ve 5 i çıkarmışsın yani bir sorun yok ortada. tavsiyem install.wim dosyalarını d'ye atıp 64 bitin adını 64, 32 bitin adını da 32 olarak değiştirip karışıklığı önlemeniz

Edited by muharremerd

• 1 ay sonra...

Merhaba. Forumunuza yeni üye oldum. Bu yazınızı çok beğendim, ben de uygulamak istedim. Bunun ilk önce dos ortamına komutları tek tek girdim. Çıkan dosyayı x86'nın isosuna kopyalayıp cd'ye basmadan önce sanaldan deneyeyim dedim(VirtualBox kullanıyroum). Kurulumda bütün sürümler çıkıyor ancak hiçbiri yüklenmiyor. 0x80070570 hatası veriyor. CMD uzantılı dosya oluşturup yaptım yine aynı sonuç. Kur dediğimde aşağıdaki ekran geliyor ve o hatayı veriyor(resmi google'dan buldum);

4sxlco.png

Ne yapabilirim? Sizde de bu hata var mı? Install.wim dosyası 3.27 GB.

• 1 ay sonra...

Öncelikle teşekkürler. Çok güzel bir anlatım. Sayenizde Windows 7 nin tüm sürümlerinin kurulumunun içinde olduğu 4Gb'lik bir flash diskim oldu. Windows7-USB-DVD-tool ile daha önce hazırlamış olduğum Win7_Ultimate 64Bit'in kurulumunun olduğu flash diskimin içindeki install.wim dosyasını anlatımınızla hazırladığım yeni install.wim ile değiştirip yanına da 32 bit dvd sindeki install_Windows 7 STARTER.clg dosyasını da ekleyince tam istediğim bir kurulum medyası oluştu. Şimdi flash disk ile tüm sürümleri kurabiliyorum. Tekrar teşekkürler. Emeğinize sağlık.

Poweriso ile oluşturduğum iso dosyasını denemek için sanalpc ye kurmak istedim. Microsoft virtual pc kullandığım için sanalda kuramadım. Çünkü daha başlarken hata veriyor. Fakat pc yi usb den başlatınca kurulum normal şekilde devam ediyor. Bu problem sadece Microsoft Virtual PC ye ait olsa gerek. :good::good::clapping::clapping::clapping:

• 3 hafta sonra ...

Beni yanliş anladiniz veya ben tam anlatamadim 32 ve 64 birleştirilmiş bir win7 cd sinden sadece 64 bit sürümleri nasil alabilirim denediğim bu yontemlerde sadece 32 bit sürümleri alabiliyorum

Edited by Pilihozlum

aynı yöntem dostum aynı aynı aynı. ha birleştirmişsin ha çıkarmışsın değişen bir şey olmuyor. buradaki amaç imajları çıkarmak zaten birleştirmek değil şöyle düşün 64.wim'de 50 tane win7 var yapacağın tek şey IMAGEX.EXE /EXPORT c:\64.wim 50 c:\ultimate.wim " ultimate" yazman 50. imaj ultimate.wim'e çıkarılmış oldu. ultimate.wim'i 7zip ile açar bakarsanız eğer içinde sadece 1 tane 1 klasörünün olduğunu göreceksiniz.

amaç çıkarmak, komutun adı üstünde EXPORT birleştirmek değil çıkarmak, ne yapıyor seçtiğin bir imajı bir başka .wim dosyasına çıkarıyor.

• 4 hafta sonra ...
  • 1 ay sonra...

Öncelikle anlatım için teşekkürler.

Şimdi ben bu birleştirme işini ilk defa yaptığımdan burda anlatılanları sırasıyla yaptım herşey bitti sanalda denediğimde listeden x86 ultimate i seçtiğimde hiç problemsiz kuruldu

fakat x64 ultimate i denediğimde yarıda şu hatayı verdi nerde hata yapmış olabilirim?

hatay.png

Birde anlatımda şöyle bir yer varya(Sources klasörünün içindeki "ei.clg" KESİNLİKLE SİLİN!!!)

orda ei.clg değilde ei.cfg dosyası vardı onu sildim ondan olmuş olabilirmi

kızma ama TÜRKÇE biliyorsun değil mi?

ya kardeşim uyarıda ne yazıyor hiç okudun mu, bu ne diye düşündün mü?

64 bit desteklemeyen bir işlemci için 64 bitlik program yüklemeye çalışıyorsun, durum bundan ibaret. yüklenmez tabi.

ei.cfg dosyanın adıdır, doğrudur.

ben bunu yazınca anlayacaksın ama yukarda ne yazdığını anlamayacaksın öyle mi?

ama kızdırıyonuz beni, okumuyorsunuz hiç bir şeyi bırak ingilizceyi TÜRKÇE yazılanları bile okumuyorsunuz

yukarda yazan hata kodunu google dayıma yazsan bulurdun zaten sorunu.

• 4 ay sonra...

[quote name='ByAdmin' date='18 Ocak 2011 - 13:50 ' timestamp='1295359239' post='946508']
Birçok arkadaşta istemiş Zahmet olacak ama şu Imagex i bi ekleyebilseniz.
[/quote]

http://www.topshareware.com/download.aspx?id=5487&p=&url=http%3a%2f%2fwww.fathsoft.com%2fimgsetup.exe

imagex i isteyen arkadaşlara zahmet olacak ama google amcama yazsanız size getirir biraz araştırmacı olalım hazırcı olmayalım ne dersiniz?
Teşekkür Ederim

Edited by Caner_06

• 4 ay sonra...
  • 1 yıl yıl...

11 in 1 yapmak yani enterpriseyi de eklemek için komutumuz ne şekilde olmalı ?

Bu işlem için windows 7 ultimate x86 ve x64 sürümleri haricinde windows 7 isosu kullanmıyoruz değil mi ?

Bir de bu komutların tamamını bir defada giriyoruz doğrumu ?
yoksa bir satır girip tamamlanınca 2. satıra mı geçiyoruz.

Son aşamada install.wim dosyasını windows 7 ultimate x64 iso su içine atsak nasıl olur ?

imagex.exe x86 ve x 64 linklerini yenileyebilir misiniz.

Edited by kalelibilişim