Jump to content

Flash Diskten Windows Xp Kurmak ?

jackie1

Recommended Posts

Merhaba arkadaşlar ,

Geçenlerde Dvd okuyucum bozulmuştu.Aradan uzun bir süre sonra işletim sistemim bozuldu iyice..Artık normal bir klasör tıklarken explorer.exe ikide bir kapanıyor.Pc'yi yeniden başlatıp belki düzelir diye düşünüyorum bu sefer başka sorunlarla karşılaşıyordum..Virüs den kaynaklandığını düşünmüyorum aslında... Kaskersky ile tarama yaptırdım defalarca kez..Bazende win logon ekranından sonra sadece masaüstü resim geliyor.Explorer.exe çalışmıyor yani :D

Bunun için format atmaya karar verdim.Fakat Dvd okuyucu ses çıkartıyor ve cd yi dahi düzgün okumuyor.

Ben FlashDiskten format atmak istiyorum.Araştırdım biraz birçok konu var..Konularda Boot ekranında Flashdiski seçebilmek için programlar var..

Benim Pc'de Boot tan İlk Boot sürücüsünü tıkladığım zaman birçok seçenek çıkıyor..

USB HDD

USB FDD

USB LAN

Daha birçok seçenek daha var..USB FDD = USB Flash Disk Drive .. Olduğunu düşünüyorum.Kafeden forumda Windows XP Home Edition Sp3 sürümünü indirdim.Rar dan 1 kez çıkarttım.Daha sonra flashdiskimi FAT32 ile biçimlendirdim.Sonra da XpHomeEdition.iso nun içindeki tüm dosyaları iso programı ile flashdiske çıkardım...

Fakat ilk boot sürücüsünü USB FDD yapmama rağmen , Pc flashdiski tanısada Xp kurmak için bir tuşa basın felan yazısı gelmiyor.Ayrıca xp cd lerinde Xp Autorun ekranı geliyordu.Flash diskte neden gelmiyor ? :D

Yardım ederseniz sevinirim Saygılar..

FDD sanırım flopy disk drive :D kullanımdan kalkdığı için unutuyoruz...

bence usb bellekten kurmaya pek uğraşma kurulum esnasında pc donanımında neler yaşandığını bilmediğim için usb ler aktifmi bilmiyorum ama böyle bir yöntem deneyeceğine arkdaşlarında varsa bi dvd yada cd sürücü alıp kendi pc ne tak kurulumu yap ******ür ver :D

bak şimdi merak ettim araştırıcam bulursam bişeyler yazarım

Önce yukardaki linkteki programı çek....USB diski bootable olarak formatlayacaktır....

Sonra windows cd sini harddiskDe bir klasör aç mesela C:\XP olsun.... oraya kopyala...

USB ye

Please register to see this content.
adlır programı da koy NTFS dosya formatındaki diski bu programla direk

okuyabilir.

Bootable yaptığın USB ile sisteminizi açın....ReadNTFS.exe adlı programı çalıştır..harddiskindeki XP klasörüne gir...oradan da I386 adlı klasöre git..

ve WINNT.EXE adlı dosyayı çalıştır.... XP yi harddiskden kurmaya başlar...

HİÇ DENEMEDİM AMA ARKADAŞLARIMDAN BİRİSİDE MERAK ETMİŞ USB DEN İŞLETİM SİSTEMİ KURMAYI. ONDAN ALDIĞIM BİLGİLER.. UMARIM İŞİNE YARAR...

• 2 hafta sonra ...
  • 2 hafta sonra ...
  • 3 ay sonra...

Önce yukardaki linkteki programı çek....USB diski bootable olarak formatlayacaktır....

Sonra windows cd sini harddiskDe bir klasör aç mesela C:\XP olsun.... oraya kopyala...

USB ye

Please register to see this content.
adlır programı da koy NTFS dosya formatındaki diski bu programla direk

okuyabilir.

Bootable yaptığın USB ile sisteminizi açın....ReadNTFS.exe adlı programı çalıştır..harddiskindeki XP klasörüne gir...oradan da I386 adlı klasöre git..

ve WINNT.EXE adlı dosyayı çalıştır.... XP yi harddiskden kurmaya başlar...

HİÇ DENEMEDİM AMA ARKADAŞLARIMDAN BİRİSİDE MERAK ETMİŞ USB DEN İŞLETİM SİSTEMİ KURMAYI. ONDAN ALDIĞIM BİLGİLER.. UMARIM İŞİNE YARAR...

Kardeş bu benim de işime yarar ama tam iyi anlamadım konuyu biraz açarmısın ( birazdaha detaylı ) teşeşkkürler

• 8 ay sonra...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...