Jump to content

Windows 11 - Sistem Karşılamıyor Uyarısı!!!

max00
 Share

Recommended Posts

Merhaba arkadaşlar bugün dedim bir win11 e bakim pc uyumlu değil mi diye böyle saçma sapan bir uyarı aldım TPM 2.0 yüzüden uyumsuz muş bilgisayarım :D saçmalığın daniskası galiba bu windows bizimle dalgamı geçiyor yoksa bizi saf buldu da biraz daha firmalara para kazandırmak mı istiyor anlamış değilim

benim altta belirtiğim gibi bir sistemim var hoş şuan kurmayacam da win11 de yine de aklıma takılan bir soru oluştur ilerde kurarsan sorun yaşar mıyım acaba yok driver yok başka sorunlar filan işte sanmıyorum ama yine de tedbiri elden bırakmamak lazım

bence benim sistemim bunu %100 üzerinden fazlası ile destekliyor da işte Microsoft kendi aklınca bizi kekliyor gibime geliyor :)

w1.jpg

w2.jpg

PC-Özellikleri.jpg

Bios' tan TPM ayarını etkinleştirmemiş olabilirsin. Orada TPM yok demiyor. Windows 11 için TPM ve SecureBoot' un aktif edilmesi zorunluluğu var. Ben 1,67 GHZ İntel atom işlemci, ekran kartı olmayan, 2 GB ram' i olan bir cihaza windows 11' i kurdum. Sorun yaşar mısın? Bu forumda bir arkadaş bazı oyunların TPM üzerinden güncelleme alacağını yazmıştı. Nette de bu tarz mesajlar gördüm. Örnek; BF2042 için, Valorant için TPM olmayan pc' ler de sıkıntı çıkardığını söylüyorlar. Kısaca biostan TPM' i etkinleştirmelisin...

• Like 1

Ademuzun, 16 dakika önce yazdı:

Çözüm için Burayı İncele.

bunu win11 kurdum mu deneyeceğim

deli_petro06, 15 dakika önce yazdı:

Bios' tan TPM ayarını etkinleştirmemiş olabilirsin. Orada TPM yok demiyor. Windows 11 için TPM ve SecureBoot' un aktif edilmesi zorunluluğu var. Ben 1,67 GHZ İntel atom işlemci, ekran kartı olmayan, 2 GB ram' i olan bir cihaza windows 11' i kurdum. Sorun yaşar mısın? Bu forumda bir arkadaş bazı oyunların TPM üzerinden güncelleme alacağını yazmıştı. Nette de bu tarz mesajlar gördüm. Örnek; BF2042 için, Valorant için TPM olmayan pc' ler de sıkıntı çıkardığını söylüyorlar. Kısaca biostan TPM' i etkinleştirmelisin...

bios sada baktım böyle bir şey yok ana kartım üste yazıyor yok galiba o

Senkron2, 57 dakika önce yazdı:

Bu biosyu indirip güncellemeniz gerekiyor sanırım sizin anakartınız gayet uygun olabilecek yeni nesil bir kart.

Allah razı olsun kardeşim video'yu izleyerek yaptım oldu sonuç resimde görüldüğü gibi demek ki destekliyormuş bu anakart ama tabi şuan için win11 kurmayı düşünmüyom belki 5-6 ay sonra filan biraz iyileştirsin kendini öyle kuralım

Please register to see this content.

Edited by max00
  • Like 1