Jump to content

Format Atılmıyor

botett

Recommended Posts

Arkadaşlar bilgisayarıma format atmaya çalışıyorum fakat her defasnda ya yeniden başlatıyor ya da bir sorun algılandı bilgisayarınızın zarar göememesi için yeniden başlatılması gerekiyor gibisinden bir hata veriyor (mavi ekran da) ord a takılıyor. Sorun donanımsal olmalı bence çünkü fraklı cdler farklı işletim sistemleri bile denedim ama olmadı. öneriniz var mı acaba

Sana çare olurmu bilmem ama birkeresinde karşılaştığım problemi anlatayım sana. Bana gelen bir bilgisayara xp kurmaya çalışıyorduk ama dosyaların kopyalanması sonraki aşamada yüklemeye başlayınca hemen reset atıyordu pc. Defalarca dededik olmadı. Bios tan işlemci sıcaklığına baktık açılış sıcaklığı 80 derece :D işlemcinin üstüne fasulye atsan biter o derece toz olmuş. Temizleyince sıcaklık düştü ve hiç problemsiz kuruldu bu sefer! Sanırım kurulumda işlemci çok zorlanıyor ve sıcaklık artınca ya mavi ekrana düşüyor yada reset atıyor.

HDD Sorunlu Olabilir Kopyalama İşleminde Problem Veriyorsa Ya CD/DVD Sürücü Yada HDD dir.. Srücümde Sorun Yok Diosn Ozman HDD olur Ama Sen Kurun Herhangi Bir Noktasında Mavi Ekran Veriyor Diosun Buda Isıdan Kaynaklanan Bi Sorun Olabilir.. Kasanın İçini Aç Powerla Bi Normal Şekilde Başlat Fanların Dönüşlerine Bak Bi Anormallik Varmı.. HDD Ye Kulağını Yaklaştır Tekliyor Olabilir Tık Tık Tık Diye Ses Çıkartır...

Şuan Kullandığın Pc Seninse Bi Oyun Oynıyalım İstersen :D.. Boşta HDD takılıysa Çıkar Hata Veren PC ye tak Öyle Dene Ramleri Deiştir Öyle Dene.. Zaten Büyük İhtimalle Harddiski Deiştirince Sorun Çözülür.. Mavi Ekran Genelde Donanımsal Bir Hatadır.. Bütün Parçaları Kontrol Ettim Diyosun Sonuç Olarak 1 Parçanın Bozuk Olduğu Çıkıyor Ortaya.. Onuda Anaca Böyle Bulabilirsin.. (Tahminimce HDD Bozuktur)

merhaba; kullandığın hdd sata mı ide mi yazarmısın ?

bir de hatayı tam olarak nerede alıyorsun diskin bölümlerini görebiliyormusun (c - d- e) diye buradan sonra kur dediğinde dosyaları kopyalarken mi hata veriyor yoksa bu ekrandan önce mi yani diskin bölümlerini görmeden önce mi ?

• 2 hafta sonra ...

Onca Kişi cevap yazmış bir iki kişi hariç hiç biri hiç bir şeyden anlamadığı belli !!

Önerim size Pc Hakkında Bilgi edinmeden Konuya cevap yazmayın nedir ne değildir. Amacınız Yardımcı olmak iyi niyetinizden dolayidir belki ama tam tersine durum ile karsılamasmamak için ....

neyse yazılacak çok sey var umarım anladınız ne demek istediğimi ...

Onca Kişi cevap yazmış bir iki kişi hariç hiç biri hiç bir şeyden anlamadığı belli !!

Önerim size Pc Hakkında Bilgi edinmeden Konuya cevap yazmayın nedir ne değildir. Amacınız Yardımcı olmak iyi niyetinizden dolayidir belki ama tam tersine durum ile karsılamasmamak için ....

neyse yazılacak çok sey var umarım anladınız ne demek istediğimi ...

Sorun neden kaynaklanıyor onu bir söyleseydin engin bilgilerini paylaşki birşeyden anlamayan kişilerde birşeyler kapsın.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...