Jump to content

[resimli Anlatım] Windows Easy Transfer

blackman12

Recommended Posts

Arkadaşlar yakın zamanda işim düştü laptop ve bilgisayarım arasında veri alışverişi yapmam gerekti.Ve gördüm ki internette bununla sorun yaşayan bir çok arkadaş var.Hepimizin bildiği gibi iki bilgisayar arasında dosya alışverişi yapmak için ethernet kartlarına bağlancak cross bir ethernet kablosu yeter.Fakat cross kablo elimde mevcut değildi ve elimde jack pensesi de olmadığı için başka bir yol aramaya koyuldum.Ve düz ethernet kablosuyla Laptopu pc ye bağladım.Laptopum da Windows7 Desktopum da ise XP vardı.Windows 7'nin migwiz programını çalıştırdım. (Windows Easy Transfer - Windows Kolay Aktarım) Ve hiç bir zorluk çıkarmadan dosya paylaşımını yapabildim.

Windows XP'ye gerekli olan MigWiz programını aşağıdan indirebilirsiniz:

http://www.mediafire.com/?5aqaawdqanmgszo
http://www.4shared.com/file/204192895/cda2cba4/Windows_Kolay_Aktarae_m.html[/CODE]

Resimli Anlatım:

[color=#ff0000][u][b]Laptopunuz ve desktopunuzu bir ethernet kablosuyla bağlayın.Ve iki bilgisayarda da güvenlik duvarlarını kapatın[/b][/u][/color]

XP'de:

Programı açtıktan sonra sırayla bu adımları uygulayın

2vbk9at.jpg

24njzbq.png

34nmteg.jpg

34zy6mc.jpg

Buraya geldikten sonra XP'yi bırakın ve Win7 de bu adımları uygulayın:

23r7a8h.png

24njzbq.png

28ti153.png

2e1zpkh.png

8xpteg.png

9kms5f.png

Şimdi iki bilgisayarda da ileri butonuna tıklayın.Kısa bir süre sonra bilgisayarların birbirilerini görmesi gerek görmezse güvenlik duvarı kapalı değildir yada bağlantıda hata vardır.

Bağlanma esnasında iki bilgisayarda da böyle bir ekran gözükür:

14kw1go.jpg

Daha sonra XP'de uzun süre bu ekran kalıcaktır:

szcqhl.jpg

Bu sırada siz Win7 de bunları uygulamalısınız:

9k5p2s.png

30b0nbc.png

2dltdv4.png

1zo803n.png

2jf0v43.png

9foe93.png

o8gnlf.png

Artık aktarım yapılıyor aktarım bittiğinde ise göreceğiniz ekranlar:

4gluz4.jpg

28is487.png

Not: Anlatımın çoğu resimler üzerindedir mutlaka resimleri okumanız tavsiye edilir.

Windows 7'nin yüklemeden önce bilinmesi gerekenler kısmını okurken ben de rastlamıştım buna.XP'den 7'ye yükseltemezsiniz ama bu yazılımla XP verilerinizi Windows 7'ye aktarabilirsiniz yazıyordu.İşe yarayabilir.

• 4 hafta sonra ...
  • 3 ay sonra...

iki tane xp kurulu pc yi birbirine bağlamak yani dosya aktarımını resimli anlatabilirseniz çok memnun olurum belki yeri burası değil ama idare edin yaşlılık işte

( tek modemden iki pc yi birbirine bağlamak )

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...