Jump to content

İnternet Bağlantısı Yavaş Sizce Modem Mi Arızalı

mstfckmk

Recommended Posts

Arkadaşlar TTNET'in 8mbps NetLimitsiz tarifesini kullanıyorum. Fakat internet bağlantısı çok yavaş. Arkadaşım en düşük 800k ile indirirken ben 100k yı zor görüyorum. Acaba modemden mi oluyor. Çünkü ara sıra bağlantı da kopuyor. Bazen google dan başka siteye giremiyorum. Dns ve ip ayarları da otomatikte. Anlamadım gitti.

8mbit tarifeni hemen eski haline geçir!

Kesin olarak söylüyorum bak şimdi 10 gün önce 512'e çektiler interneti evde 2 pc var + 1 kişi daha bağlınıyor 3 kişi 30kb/s download hızını kullanıyoruz 10 kb ile hic bir sey yapılmıyor şu anda saat 06:34 dizi izlemek için kalkıyorum ve dizinin tek bölümü 1:25 saat yarısında internet kesildi rest attım 20 dk bekleyeceğim geldiğim yere dolması için belki başta çok eğlenceli geliyor 1 mb ile indirme ama sonraki 10 gün ttnet e demediğini bırakmazsın :clapping: ben ayın bitmesini bekliyorum eski haline getireceğim..Resmen üzerine 3 tl verip rezillik çekiyoruz..15 GB mı olur ya ? 1 gb i 40 dk da indiriyorsun zaten 1 gün bile sürmez onu doldurmak

8mbit tarifeni hemen eski haline geçir!

Kesin olarak söylüyorum bak şimdi 10 gün önce 512'e çektiler interneti evde 2 pc var + 1 kişi daha bağlınıyor 3 kişi 30kb/s download hızını kullanıyoruz 10 kb ile hic bir sey yapılmıyor şu anda saat 06:34 dizi izlemek için kalkıyorum ve dizinin tek bölümü 1:25 saat yarısında internet kesildi rest attım 20 dk bekleyeceğim geldiğim yere dolması için belki başta çok eğlenceli geliyor 1 mb ile indirme ama sonraki 10 gün ttnet e demediğini bırakmazsın :clapping: ben ayın bitmesini bekliyorum eski haline getireceğim..Resmen üzerine 3 tl verip rezillik çekiyoruz..15 GB mı olur ya ? 1 gb i 40 dk da indiriyorsun zaten 1 gün bile sürmez onu doldurmak

forumda bir konuda geçiyor ttnet kıyak mı yapıyor diye. arkadaşım 70 gb download yaptı ama hızında hiç bir değişiklik yok yani aynı hızda indirmeye devam etti. ya telekom sistemi tam oturtamadı ya da bazı müşterilere gerçekten kıyak geçiyorlar anlamış değilim.

TTNET mi kıyak geçecek yapma Allah Aşkına ya !

Sistemi oturtamamışlardır daha işte bazılarının düşer bazılarının düşmez falan..

Bana bunları bile çıkartıcaklar gibi geliyor ama neyse..

Geçenlerde internet tarifemi sınırsız 1mbps den 8 mbps ye geçirmek için ttnet'e gittim. Ordaki görevli telefon hattıma bir test uyguladı ve gürültü oranının düşük olduğunu söyleyerek en fazla 2 mbps'ye çıkabileceğimi söyledi. Bende olsun 8 yapalım indirebileceğim en yüksek hızda indireyim dedim oda sistemin kendini sürekli kontrol ettiğini, eğer hattım 8'i desteklemiyorsa kopmalar yaşayabileceğimi söyledi. Bunun nedenide postaneye çok uzak olmammış. Anlayacağın mstfckmk kardeş dağıtım noktasından ne kadar uzaksan bağlantın o kadar kopar.

Alt yapı çalışmaları var dı bi aralar hala devam ediyormuş demek ne zaman bitecekse artık =) modeminin hizmet sağlayıcı programı kurulumu kaç kişi kullanıyorsunu interneti

tek kullanıyorum

Geçenlerde internet tarifemi sınırsız 1mbps den 8 mbps ye geçirmek için ttnet'e gittim. Ordaki görevli telefon hattıma bir test uyguladı ve gürültü oranının düşük olduğunu söyleyerek en fazla 2 mbps'ye çıkabileceğimi söyledi. Bende olsun 8 yapalım indirebileceğim en yüksek hızda indireyim dedim oda sistemin kendini sürekli kontrol ettiğini, eğer hattım 8'i desteklemiyorsa kopmalar yaşayabileceğimi söyledi. Bunun nedenide postaneye çok uzak olmammış. Anlayacağın mstfckmk kardeş dağıtım noktasından ne kadar uzaksan bağlantın o kadar kopar.

valla sivas merkezde oturuyorum dağıtım noktasından yürüyerek gidersem 30 dakika sürüyor. gerisini sen hesap et :)

Bak kardeşim Senin Sorunun şu..

Bende netLimitsizpaketini kullanıyorum..

Paketin açıklması söyle 15gbdan fazla download yaparsan..

512kb dusuruyorlar İnt hızını bi dahaki ay başında düzelir..

biliyorum zaten tarifeyi. ama 15gb dan azken de yine aynıydı hız.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...