Jump to content

Ses Kartı Pcye Nasıl Bağlanır

trajedi

Recommended Posts

Hımm arkadaşım benim anladığım kadarıyla senin pc şuan ses kartını sorunsuz tanımış geriye sadece ses kartından sonrası kalıyor yani ses kartına taktığın kabloları doğrumu taktın hoperlor açıkmı eğer bunlar tamsa ses kartının bir programı olabilir ondan her taktığın kablonun ne kablosu olduğunu belirtmen gerekir mesela bende format attığımda sesi tanıttıktan sonra çalışması için kablolarıda tanıtıyorum yoksa ses gelmiyor benim ses gigabayte onun kendi bir programı var eğer onda ses kabloları tam tanıtılmamışsa çalışmıyor.

Hımm arkadaşım benim anladığım kadarıyla senin pc şuan ses kartını sorunsuz tanımış geriye sadece ses kartından sonrası kalıyor yani ses kartına taktığın kabloları doğrumu taktın hoperlor açıkmı eğer bunlar tamsa ses kartının bir programı olabilir ondan her taktığın kablonun ne kablosu olduğunu belirtmen gerekir mesela bende format attığımda sesi tanıttıktan sonra çalışması için kablolarıda tanıtıyorum yoksa ses gelmiyor benim ses gigabayte onun kendi bir programı var eğer onda ses kabloları tam tanıtılmamışsa çalışmıyor.

evet aynı dediğin gibi yükledim hiç bi sorun çıkarmadı yanlız 3 adet kablolar var onlarda takılacakmı takılacaksa ben takmadım kullanma klavuzu japonca ama nasıl yapılacağını resim ile anlatmış cd raytıra tak diyor 2 adet kabloyu ben takmadım ondanmıdır acaba sesin gelmemmesi yada ne bilim başka şeyde olabilir 3 adet kablo var

Arkadaşım senin kullandığın ses cihazı ney yani 5+1 birmi yoksa normal hoperlör mü 3 kablo var diyorsun bu 3 kallo nerden geliyor hoperlördenmi yoksa ses kartının kutusundan mı çıktı ???

evet ses kartından çıktı

Soruyu soran ilk trajedi idi sonra Kemal Alkın oldu :clapping:

neyse kardeş bence sorun senin hoperlorde olabilir. yok onda sorun yok eminim diyorsan hoperlörden ses kartuna bağlantıları doğru yapamamışsındır. hoperlorden gelen ses kablosunu ses kartındaki yeşil jacka takacaksın yada sen hepsine sırayla dene. Ama sen yinede hoperlörü iyice bir kontrol et fişini iyi taktınmı düğmesi açıkmı ışığı yanıyormu bunlardan emin olduktan sonra dediğimi dene. bugünlük bukadar benden. :clapping:

arkadaşlar yazmışlar ama ,en başa dönelim bios a girin dahili ses kartını kapatın bilgisayarınızı kapatın elinizdeki kartı en son boşluğa(slota ) takın çalıştırın bilgisayarı sürücüsünü kurun kolay gelsin

bu kadar denemeden sonra olmuyorsa ses kartınızda sorun olabilir aldığınız yere gidin yaptıklarınızı anlatın kasayıda ******ürün yeni kartı verirler yada kendileri yardımcı olurlar kolay gelsin

sorunu çözdüm neymiş sorun başlat denetim masasından ses atgıtı ses bastığımda varsılan ses ayarı olarak yani ses kartını seçtim oldu ama daha önceleride seçiyordum ama sadece uygula diyordum şimdi uygula tamam dedim oldu

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...