Jump to content

Ad_muncher_4.71

Share

Recommended Posts

r1kew4.jpg

Ad Muncher

Tanıtım:

Boyutu son derece küçük olmasına rağmen kendinden büyük işler başaran bu uygulama ile Web sayfalarını reklamsız olarak gezebilirsiniz. Ad Muncher hem reklam

eklentilerini kaldırıyor, hem de reklam pencerelerini yok ediyor.

Programın Özellikleri :

# Tüm tarayıcılar ile çalışabilme

# Tüm reklamları ve pop-up pencerelerini engelleyebilme

# Reklamlar engellendiği zaman sayfaları daha hızlı açabiliyor.

# ICQ, Morpheus, Kazaa, Grokster, Opera, PalTalk, iMesh, Bearshare, LimeWire gibi programların reklamlarını silebilme

# Hızlı filtreleme becerisi

# Gelişmiş ek özellikler

Sistem Gereksinimi :

Pentium 60 İşlemci, 32 MB Ram/Bellek, 1 MB boş disk alanı.

:)

http://rapidshare.com/files/159164075/Ad_Muncher_4.71.rar

Rar Pass : By_KenanK

ALINTIDIR

Edited by black@ghost

• 10 ay sonra...
  • 6 ay sonra...

[color="#FF0000"][size="3"][font="Arial Black"][center][b]Ad Muncher 4.9 + Sorunsuz Aktivasyon![/b][/center][/font][/size][/color]

Dün sistemimde bir önceki sürümü full olarak bulunmasına rağmen bir arkadaşın açtığı konuyu incelerken yeni sürümün proxy, vb. kullanmadan sadece seri numarası ile tam olarak aktivasyon yapıldığını yazdığı konuya güvenerek sistemimden eski sürümü kaldırdım ve yeni sürümü kurdum. Verdiği seri numarası ile diğer arkadaşlarda da olduğu gibi bir türlü aktive olmadı; sağolsun bayağı bir hayır duası (!) ettim kendisine... Saatlerce aradıktan sonra herkesin aktivasyonundan şikayet ettiği programın tam sürüm yapma metodunu yabancı bir sitede buldum; elimden geldiğince de çevirdim. Ufak tefek hatalarımız affoluna. Adettendir; önce bir daha yapalım programın tanıtımını :)

[left][img]http://img695.imageshack.us/img695/1566/hytulan.jpg[/img][/left]

[b]Ad Muncher 4.9[/b]

[b]Tanıtım:[/b]

Boyutu son derece küçük olmasına rağmen kendinden büyük işler başaran bu uygulama ile Web sayfalarını reklamsız olarak gezebilirsiniz. Ad Muncher hem reklam
eklentilerini kaldırıyor, hem de reklam pencerelerini yok ediyor.

Programın Özellikleri :
# Tüm tarayıcılar ile çalışabilme
# Tüm reklamları ve pop-up pencerelerini engelleyebilme
# Reklamlar engellendiği zaman sayfaları daha hızlı açabiliyor.

# ICQ, Morpheus, Kazaa, Grokster, Opera, PalTalk, iMesh, Bearshare, LimeWire gibi programların reklamlarını silebilme
# Hızlı filtreleme becerisi
# Gelişmiş ek özellikler
Sistem Gereksinimi :
Pentium 60 İşlemci, 32 MB Ram/Bellek, 1 MB boş disk alanı.

Kurulum:

1) Öncelikle resmi sitesinden Ad Muncher'ın son sürümünü indiriyoruz:

http://www.admuncher.com/cgi-bin/download.pl/AM-Install.exe

2) Programı aktive etmemiz için bize yardımcı olacak ve Ad Muncher aktivasyonundan sonra sistemimizden kaldıracağımız küçük boyutlu "Tor & Polipo & Vidalia & Torbutton Bundle " yazılımını indiriyoruz:

http://www.torproject.org/dist/vidalia-bundles/vidalia-bundle-0.2.1.28-0.2.10.exe

3)Ad Muncher'ı kurup, kayıt penceresine aşağıdaki ad ve anahtarı girerek "Register" ve arkasından "Proxy options" düğmelerine basın;

Name: Komputer SWIAT
Code: 56C4A951-238697B3

4) Açılan pencerede "Use proxy when contacting our server" kutucuğunu imleyin ve etkinleşen "Address" ve "Port" yazı kutularına aşağıdaki değerleri girin ve de başkaca bir düğmeye basmadan pencereyi açık bırakın;

Address: 127.0.0.1
Port : 8118

5) "Vidalia Bundle" kurulumunu başlatın (Firefox kullanıyorsanız, kendiliğinden "Torbutton" eklenti kurulum penceresiyle birlikte açılır; eklentiyi kurup kapayın); "Next" ve "Finish"e basıp kurulumu bitirin; açılan "Vidalia Control Panel" penceresinde "Settings" düğmesine; açılacak pencerede "Advanced" sekmesine ve "Tor Configuration File" yanındaki "Browse" düğmesine tıklayın; açılan gezgin penceresinde göreceğiniz "torrc" dosyasını Not Defteri ile açın ve son satırın en sonuna -boşluk bırakmaksızın- aşağıdaki metni kopyalayarak yapıştırıp "Dosya"dan "Kaydet"e, "OK"a ve "Exit" düğmesine basarak Vidalia'ı kapayın;

ExitNodes blutmagie,blutmagie2,blutmagie3,blutmagie4
StrictExitNodes 1

6) Başlat >Tüm Programlar'dan Vidalia'ı yeniden çalıştırın; arkasından, açık durumda beklettiğiniz "Proxy option" penceresine dönüp "OK" düğmesine basın "...Successful..." yazısı çıkınca işlem tamam demektir.

Not I) Yukardaki kırma işlemi Windows 7'de sorunsuz çalışır; ama XP'de işe yaramayabilir (Demiş taba ama 3 tane XP sisteme kurdum; üçünde de sorunsuz aktifleşti, vardır bir bildiği);

II) Kurduğunuz yardımcı yazılımı (Vidalia Bundle) -kullanmayacaksanız- kaldırabilirsiniz.

[b]Videolu anlatım:[/b][color="#FF0000"][/color]

[media]http://www.youtube.com/watch?v=GdwSCkPxIMk&feature=player_embedded[/media]

[b]Anlatımımdaki hataları düzelttiği ve ettiği yardımlardan ötürü taba'ya teşekkür ederim.[/b]

Edited by helehoyni

[quote name='helehoyni' date='07 Ocak 2011 - 23:35 ' timestamp='1294436710' post='940019']
Benim anlattığım metod mu olmadı arkadaşım?
[/quote]
[b]Sevgili "helehoyni",[/b]

Paylaşılan bir yazılımı etkinleştirmek için yardımcı bir yazılım indirip kurmak ve de bir takım atraksiyonlar yapmak gerekiyorsa, olayı elden geldiğince ayrıntılı anlatmak gerekir ki, bunu yapmaya çalışmışsınız, kutlarım, [b]ANCAK:[/b]

Anlatımınız madde madde, güzel güzel giderken, film en heyecanlı yerinde (3. bölüm bitip de tam 4. bölüm başlayacakken) kopuyor... Eskiden, sinemada "[i]Makinist, Makinist![/i]" diye bağrışırdık; burda o da yok...:)

[b]Gelelim filmin koptuğu yere:[/b]

* "Ad Muncher"ı kurduk; açılan "Ad Muncher Licensing" penceresindeki "Name" ve "Code" kutularına verilen değerleri girdik; "Register" düğmesine basmak için ayağımızın birini kaldırdık; ama, "basmayın" uyarısını görüp basmadık ve de havadaki ayağımızı nereye koyacağımızı aramaya başladık:

* 4. maddede "[b]Proxy kullanarak kayıt seçeneğini seçip proxy bilgilerine aşağıdakileri giriyoruz[/b]" diye yazdığınızı gördük; gördük de "[b]Proxy kullanarak kayıt[/b]" seçeneğini bir bulsak iş kolay; havadaki ayağımızı hemen üstüne koyacağız, amma yok...

* Basabileceğimiz düğmelere bakıyoruz ve "[i]olsa olsa '[b]Import configuration[/b]' yazan düğmedir; ya bismillah[/i]" deyip havadaki bacağımızı üstüne koyuyoruz; tek ayak üzerinde durmaktan kurtulduğumuz için de biraz rahatlar gibi oluyoruz;

* Yeni açılan "[b]Ad Muncher Configuration[/b]" penceresinde üstünde "[b]Proxy...[/b]" yazan bir düğme arıyoruz yine yok... "[i]Belki sekmelerin içindedir[/i]" deyip -bir üstte kazandığımız deneyimle ayağımızı falan havaya kaldırmadan- sekmeleri arıyoruz : "[i]Contact"[/i] sekmesinde "[i]Proxy options[/i]" yazan bir düğme buluyoruz ve üstüne şak diye basıyoruz;

* Açılan penceredeki boş kutucuğu imleyip, etkinleşen "Address" ve "Port" kutularına verilen değerleri giriyoruz ve birşeylere basmamız gerektiğinden, ortalıkta "register" diye tehlikeli(!) bir düğme de olmadığından, sırayla "OK", "Apply" ve "Close" düğmelerine basıyoruz; yapılandırma penceresi kapanıyor ve bu arada "register" düğmeli kayıt penceresi de yok oluyor...

* İş böyle olunca, bu kez bizde film kopuyor; "[b]Cehenneme vakıf olsun... Onun yapacağı işin daha iyisini [/b][b]Firefox'ta [/b][b]"Adbblock Plus" ve "NoScript" eklentileri zaten yapıyor; IE'yi de açan yok" [/b]deyip, atraksiyona noktayı koyuyoruz...

[b]Durum işte böyle sevgili 'helehoyni'... Filmdeki kopukluğu biran önce gidermeye bakın; yoksa, aynı yazılım için "harbikız"a yaptığınız ekşime kendinize aynen geri dönecek gibi gözüküyor...:)

[/b](Laf aramızda: bendeki kopukluğu onarıp, filmin kalan bölümünü izledim; ama -senaryo değişikliğinden olsa gerek- sonu sizin dediğiniz gibi bitmedi...)

Not:
Üreticisiyle iletişim kurmaya odaklandırılmış yazılımları zaptetmek her zaman pek kolay olmuyor. Ad Muncher de bu türden bir yazılım; ancak "olmazsa olmaz" denecek bir yazılım değil; IE kullanmakta gereksiz yere direnenlerin işine yarayabilir hepsi o...
İyi niyetinizden kuşku yok; genel ağda arayıp bulduğunuz bir çözümü başkalarına da yararı olsun diye paylaşmışsınız... Konuya katılmamın nedeni yazılıma duyduğum ilgi değil yukarda değindiğim karşılıklı ekşimelerdir; her zaman ciddi olmak sıkıcı olabiliyor; o yüzden, işi biraz espriye döktüm; umarım yazdıklarımı yergi olarak değil kopukluğu gidermeye yönelik bir çaba olarak algılarsınız...

Edited by taba

[quote name='taba' date='08 Ocak 2011 - 04:26 ' timestamp='1294461393' post='940135']
[b]Sevgili "helehoyni",[/b]

Paylaşılan bir yazılımı etkinleştirmek için yardımcı bir yazılım indirip kurmak ve de bir takım atraksiyonlar yapmak gerekiyorsa, olayı elden geldiğince ayrıntılı anlatmak gerekir ki, bunu yapmaya çalışmışsınız, kutlarım, [b]ANCAK:[/b]

Anlatımınız madde madde, güzel güzel giderken, film en heyecanlı yerinde (3. bölüm bitip de tam 4. bölüm başlayacakken) kopuyor... Eskiden, sinemada "[i]Makinist, Makinist![/i]" diye bağrışırdık; burda o da yok...:)[/quote]

Olmayan nedir acaba? Bende 4 tane bilgisayarda gayet güzel "Oldu" :)

[quote name='taba' date='08 Ocak 2011 - 04:26 ' timestamp='1294461393' post='940135'][b]Gelelim filmin koptuğu yere:[/b]

* "Ad Muncher"ı kurduk; açılan "Ad Muncher Licensing" penceresindeki "Name" ve "Code" kutularına verilen değerleri girdik; "Register" düğmesine basmak için ayağımızın birini kaldırdık; ama, "basmayın" uyarısını görüp basmadık ve de havadaki ayağımızı nereye koyacağımızı aramaya başladık:[/b][/quote]

Evet, aynen öyle yaptık. Hem yabancı sitedeki anlatımda öyle yapmış; hem evimdeki, hem büromdaki hem de iki arkadaşımın bilgisayarında öyle yaptım. Ayrıca bahsettiğim o yabancı forumda beceremeyen 2 kişi dışında % 86'sı kullanıcıların çalıştığına dair oy vermiş.

[quote name='taba' date='08 Ocak 2011 - 04:26 ' timestamp='1294461393' post='940135']* 4. maddede "[b]Proxy kullanarak kayıt seçeneğini seçip proxy bilgilerine aşağıdakileri giriyoruz[/b]" diye yazdığınızı gördük; gördük de "[b]Proxy kullanarak kayıt[/b]" seçeneğini bir bulsak iş kolay; havadaki ayağımızı hemen üstüne koyacağız, amma yok...[/quote]

Vallaha ben hiç elimi ayağımı falan havaya kaldırmadım, öyle farklı şeyler yapmadım :) Dediğim gibi çevirdim yabancı siteden; ben biraz aradım buldum koskoca "Proxy seçenekleri" diye buton var; yapmayın aman diyeyim :D

[img]http://img341.imageshack.us/img341/9326/admuncherproxyoptions.png[/img]

[quote name='taba' date='08 Ocak 2011 - 04:26 ' timestamp='1294461393' post='940135']* Basabileceğimiz düğmelere bakıyoruz ve "[i]olsa olsa '[b]Import configuration[/b]' yazan düğmedir; ya bismillah[/i]" deyip havadaki bacağımızı üstüne koyuyoruz; tek ayak üzerinde durmaktan kurtulduğumuz için de biraz rahatlar gibi oluyoruz;

* Yeni açılan "[b]Ad Muncher Configuration[/b]" penceresinde üstünde "[b]Proxy...[/b]" yazan bir düğme arıyoruz yine yok... "[i]Belki sekmelerin içindedir[/i]" deyip -bir üstte kazandığımız deneyimle ayağımızı falan havaya kaldırmadan- sekmeleri arıyoruz : "[i]Contact"[/i] sekmesinde "[i]Proxy options[/i]" yazan bir düğme buluyoruz ve üstüne şak diye basıyoruz;

* Açılan penceredeki boş kutucuğu imleyip, etkinleşen "Address" ve "Port" kutularına verilen değerleri giriyoruz ve birşeylere basmamız gerektiğinden, ortalıkta "register" diye tehlikeli(!) bir düğme de olmadığından, sırayla "OK", "Apply" ve "Close" düğmelerine basıyoruz; yapılandırma penceresi kapanıyor ve bu arada "register" düğmeli kayıt penceresi de yok oluyor...

* İş böyle olunca, bu kez bizde film kopuyor; "[b]Cehenneme vakıf olsun... Onun yapacağı işin daha iyisini [/b][b]Firefox'ta [/b][b]"Adbblock Plus" ve "NoScript" eklentileri zaten yapıyor; IE'yi de açan yok" [/b]deyip, atraksiyona noktayı koyuyoruz...[/quote]

Ya ayağınızı kaldırıp indirmenize gerek yok; cehennem kabusuna çevirmişsiniz durumu :) Dediğim gibi en basit şekilde anlattım zaten; hala olmuyor derseniz gece zaten bu yöntemle yüklediğim Ad Muncher'ı kaldırıp bu programcıkları tekrar kurup yeniden ad muncher yükleyip yardımcı programları yeniden kaldırır ve videosunu çekerim belki onun bir nebze faydası olur?

[quote name='taba' date='08 Ocak 2011 - 04:26 ' timestamp='1294461393' post='940135'][b]Durum işte böyle sevgili 'helehoyni'... Filmdeki kopukluğu biran önce gidermeye bakın; yoksa, aynı yazılım için "harbikız"a yaptığınız ekşime kendinize aynen geri dönecek gibi gözüküyor...:)[/quote]

Kopukluk mevcut değil ki filmde :) Adım adım anlatılıyor sevgili arkadaşım (Arkadaşım dediğime umarım kızmazsınız). Dediğim gibi istenildiği takdirde videosunu da eklerim. Ekşime? :D Sadece haklı olduğum için tepkimi verdim ben. Kendi resmi sitesinde mevcut olan programın aynısı birebir alınıp Hotfile'a yükleniyor. Yanında ne bir aktivasyon, ne işe yarar bir crack; resmen deneme sürümü. Altına ise hiç bir işe; etkinleştirmeye yaramayan seri numarası yazılıyor. Madem tam sürüm yayınlamayacaksın ne diye resmi sitesinde zaten olan deneme sürümünü Hotfile'a birebir yüklüyorsun? Herkes tam sürüm olmadığını söylediği halde neden hatanı kabul etmiyorsun? Nasıl kıyaslayabilirsiniz ikisini? Ne olur yapmayın... Tamam atla deve bir şey değil yaptığım ama en azından işe yarıyor; yalan söylemiyorum birileri gibi.

[quote name='taba' date='08 Ocak 2011 - 04:26 ' timestamp='1294461393' post='940135'][/b](Laf aramızda: bendeki kopukluğu onarıp, filmin kalan bölümünü izledim; ama -senaryo değişikliğinden olsa gerek- sonu sizin dediğiniz gibi bitmedi...)

Not:
Üreticisiyle iletişim kurmaya odaklandırılmış yazılımları zaptetmek her zaman pek kolay olmuyor. Ad Muncher de bu türden bir yazılım; ancak "olmazsa olmaz" denecek bir yazılım değil; IE kullanmakta gereksiz yere direnenlerin işine yarayabilir hepsi o...
İyi niyetinizden kuşku yok; genel ağda arayıp bulduğunuz bir çözümü başkalarına da yararı olsun diye paylaşmışsınız... Konuya katılmamın nedeni yazılıma duyduğum ilgi değil yukarda değindiğim karşılıklı ekşimelerdir; her zaman ciddi olmak sıkıcı olabiliyor; o yüzden, işi biraz espriye döktüm; umarım yazdıklarımı yergi olarak değil kopukluğu gidermeye yönelik bir çaba olarak algılarsınız...
[/quote]

Teşekkürler konuya katıldığınız için :) Tabii ki eleştiri olacak, normal bunlar. Kendimce üzüldüğüm tek nokta olur HARBİKIZ'ın ne niyetle açıldığı belli olmayan konusuyla karıştırmayınız lütfen. Gecenin 3'üne kadar uğraştırdı beni...

Altını çizerek söylüyorum İngilizce'den çevirince böyle bir şey çıktı ortaya. İlk yaptığımda beni de zorladı; Vidalia'yı 2-3 kez kaldırıp yeniden yüklemek zorunda kaldım. Ama doğru yaptıktan sonra bir seferde oluyor :)

Edited by helehoyni

[b]Sevgili 'helehoyni',[/b]

Yanlış ya da eksik anlaşılmaması için iletilerimi elden geldiğince anlaşılır bir dille ve de ayrıntılı yazmaya çalışırım; daha önceden basit bir "VirusTotal" tarama sayfası görüntüsünde anlaşamadığımızı bildiğimden, bu kez işi biraz daha sıkı tutmuştum; ama, gel gör ki, yine işe yaramamış...:)

Yaptığınız işteki aksaklığı, kopukluğu belirten bir yazıyı tek tek yanıtlamak iyidir, hoştur; ama, asıl sorunla -[b]yani kopuklukla[/b]- ilgili doyurucu bir açıklama yapmak yerine "[b]Kopukluk yok[/b]" deyip geçerseniz, eksikliği laf kalabalığıyla boğuntuya getirip kapatmaya çalışan biri durumuna düşersiniz...

[b]Şimdi, şu meşhur kopukluğa yeniden bakalım hem bu kez görüntülü olarak:[/b]

[img]http://i53.tinypic.com/ogvpmx.jpg[/img]

[b]- Yazınızın 3 ve 4. maddesinde ne demişsiniz?[/b]

[code]3) Ad Muncher'ı kuruyoruz ve aktivasyon penceresine aşağıdaki bilgileri yazıyoruz:
Name: Komputer SWIAT
Code: 56C4A951-238697B3
4) Proxy kullanarak kayıt seçeneğini seçip proxy bilgilerine aşağıdakileri giriyoruz; fakat girdikten sonra "Register" a tıklamıyoruz.
address: 127.0.0.1 - port 8118[/code]

- Yukardaki neyin görüntüsü?

- Aktivasyon penceresinin...

- Bilgiler (Name, Code) girilmiş mi?

- Girilmiş...

- Peki, bu görüntüde "[b][color="#0000ff"]Proxy kullanarak kayıt[/color]"[/b] diye bir seçenek bir düğme var mı ama [b]Türkçe[/b] ama [b]gavurca[/b]?

- Yok...

[b]* Sevgili 'helehoyni', işte kopukluğun başladığı yer burası; ama, daha bitmedi; birazdan iyice kopacak:[/b]

- Varsayalım ki "[b]Pardon atlamışım; önce penceredeki 'Import configuration' düğmesine basılacak[/b]" diyerek düzelttiniz; biz de dediğiniz yere bastık ve de aşağıdaki pencere açıldı:

[img]http://i53.tinypic.com/am71va.jpg[/img]

- Açılan yeni pencere yukarda... "[b]Koskoca[/b]" dediğiniz "[b]Proxy seçenekleri[/b]" (yani "[b]Proxy options[/b]") düğmesini görebildiniz mi?

- Hayır...

* Yine varsayalım ki "[b]Pardon atlamışım; penceredeki 'IP Scramble' sekmesine basılacak[/b]" diyerek ikinci kez düzelttiniz; biz de bastık ve sonunda [b]koskoca "Proxy options"[/b] düğmesini gördük; görüntüsü de aşağıda:

[img]http://i55.tinypic.com/2dloh8l.jpg[/img]

[b]- Buraya kadar "Pardon"larla kör-topal geldik; "Proxy options" düğmesini de gördük; ama, işin amması var...[/b]

- Neymiş o işin amması?

[b]- "Proxy options" haspasından iki tane var...[/b]

- Deme yav, ikincisi nerde?

- Penceredeki "Contact" sekmesine bas, kabak gibi karşına gelsin...

[b]- E o zaman, hangisine basacağuk?[/b]

- 'helehoyni'ye sor, söylesin...

[b]* Sevgili 'helehoyni', ikinci "Proxy options" düğmesine aşağıdaki görüntüden bakın; ama, "Pardon bunu da atlamışım..." demeye falan kalkmayın; hiç kimse dinlemez...[/b]

[img]http://i56.tinypic.com/17y7h2.jpg[/img]

[b]Sonuç olarak size önerim şu:

Yukarda yazdıklarıma yeniden yanıt vermek isterseniz, benimkisinin acelesi yok. Olası yeni eleştirilerden kurtulmak için Öncelikle, söz konusu kopukluğu giderip, yazdıklarınızı düzeltin. Bunu yaparken, yukarda "çekerim" dediğiniz video gösterisini de eklemenizde yarar var...

Kolay gelsin...:)[/b]

Dediğiniz gibi hata yapmışım. Hani şu altı çizili "Register düğmesine basmayın" kısmı var ya; orada. Daha doğrusu çeviri yaptığım sitede birebir o şekilde yazıyordu. Ben de gecenin 3'üne kadar uğraştıktan sonra sunumu yaparken dikkatimden kaçtı doğrusu; birebir aynen çevirdim. Yine de maduriyetten dolayı özür dilerim; bayağı yormuş sizi :)

Bu arada sözlerimde ima yok ve taş atmaya çalışmıyorum; Türkçe'yi kullanmadaki ustalığınıza, üslubunuza ve tartışma tarzınıza hayran kalmamak elde değil, bunu da söylemeden geçemedim; teşekkür ederim size.

Video aşağıdadır; zaten her şey görünüyor. Kolay gelsin.

[media]http://www.youtube.com/watch?v=GdwSCkPxIMk[/media]

[b]Sevgili 'helehoyni',[/b]

[b]* Sonunda anlaşabildik ve ama hala işin amması var...[/b]:)

* E be kardeşim, video görüntüsünü ekleyerek büyük bir yanlışı düzeltip, karışıklığı önledin; peki, konuyu anlattığın yazıda aynı işi niye yapmıyorsun?

* Verdiğin Video gösterisinde herşeyi apaçık göstermişsin: Ad ve anahtarı girip "[color="#0000ff"][b]Register[/b][/color]" düğmesine basıyorsun; arkasından açılan pencerede "[color="#0000ff"][b]Proxy option[/b][/color]" düğmesi şak diye karşına çıkıyor ve onu tıklıyorsun...

* Yazının 3. maddesinden "[b]Register'e basmayın[/b]" uyarısını kaldırmışsın, çok güzel; e peki, aynı satıra "[b][color="#000000"]Register[/color]'e ve arkasından da '[color="#000000"]Proxy option[/color]'a basın[/b]" diye güzelce yazmak varken, "[b]Proxy kullanarak kayıt seçeneği[/b]" deyimini kullanmakta niye direniyorsun?

* Hele hele Yukardaki ilk basıştan sonra artık bir daha hiç gözükmeyecek olan "[b]Register[/b]" düğmesi için 4. maddede hala "[b]bilgileri girdikten sonra Register'a tıklamıyoruz[/b]" diyerek, kafa karıştırmayı niye sürdürüyorsun?

* Yazının 7. maddesinde ([b]yani son aşamada[/b]) "[i]Ad Muncher'da 'Register' butonuna basıyoruz[/i]" diyerek, artık, olmayan bir düğmenin muhabbetini sürdürüyorsun...:)

* Elimde olsa, iletini açıp kendim düzelteceğim...:)

Şimdi aşağıya yazacaklarım, yazdığımla kalmasın; benzerini kendi yazdığın iletiye ekle ki, durum açık saçık anlaşılsın (çünkü, gördüğün gibi hala etkinleştirmeyi gerçekleştiremeyenler var):

[b]1) [/b]Ad Muncher'ı kurup, kayıt penceresine aşağıdaki ad ve anahtarı girerek "[color="#0000ff"][b]Register[/b][/color]" ve arkasından "[color="#0000ff"][b]Proxy options[/b][/color]" düğmelerine basın;

Name: [b]Komputer SWIAT[/b]
Code: [b]56C4A951-238697B3[/b]

[b]2) [/b]Açılan pencerede "[color="#0000ff"][b]Use proxy when contacting our server[/b][/color]" kutucuğunu imleyin ve etkinleşen "[color="#0000ff"][b]Address[/b][/color]" ve "[b][color="#0000ff"]Port[/color][/b]" yazı kutularına aşağıdaki değerleri girin [color="#ff0000"][b]ve de başkaca bir düğmeye basmadan pencereyi açık bırakın;
[/b][/color]
Address: [b]127.0.0.1[/b]
Port :[b] 8118
[/b]
[b]3)[/b] "[b]Vidalia Bundle[/b]" kurulumunu başlatın (Firefox kullanıyorsanız, kendiliğinden "[b]Torbutton[/b]" eklenti kurulum penceresiyle birlikte açılır; eklentiyi kurup kapayın); "[color="#0000ff"][b]Next[/b][/color]" ve "[b][color="#0000ff"]Finish[/color][/b]"e basıp kurulumu bitirin; açılan "[b]Vidalia Control Panel[/b]" penceresinde "[color="#0000ff"][b]Settings[/b][/color]" düğmesine; açılacak pencerede "[color="#0000ff"][b]Advanced[/b][/color]" sekmesine ve "[color="#0000ff"][b]Tor Configuration File[/b][/color]" yanındaki "[color="#0000ff"][b]Browse[/b][/color]" düğmesine tıklayın; açılan gezgin penceresinde göreceğiniz "[color="#0000ff"][b]torrc[/b][/color]" dosyasını Not Defteri ile açın ve [b]son satırın en sonuna -boşluk bırakmaksızın- aşağıdaki metni kopyalayarak yapıştırıp[/b] "[color="#0000ff"][b]Dosya[/b][/color]"dan "[color="#0000ff"][b]Kaydet[/b][/color]"e, "[color="#0000ff"][b]OK[/b][/color]"a ve "[b][color="#0000ff"]Exit[/color][/b]" düğmesine basarak[b] Vidalia'ı kapayın;[/b]

[b]ExitNodes blutmagie,blutmagie2,blutmagie3,blutmagie4
StrictExitNodes 1[/b]

[b]4) [/b]Başlat >Tüm Programlar'dan[b] Vidalia'ı yeniden çalıştırın[/b]; arkasından, [b]açık durumda beklettiğiniz "[color="#0000ff"]Proxy option[/color]" penceresine dönüp "[color="#0000ff"]OK[/color]" düğmesine basın ve bekleyin;[/b] "[b]...Successful...[/b]" yazısı çıkınca işlem tamam demektir.

[b]Not I) Yukardaki kırma işlemi Windows 7'de sorunsuz çalışır; ama XP'de işe yaramayabilir;

II) Kurduğunuz yardımcı yazılımı (Vidalia Bundle) -kullanmayacaksanız- kaldırabilirsiniz.[/b]

Edited by taba

Yanlışı düzeltememin sebebi sizin gibi tartışmayı bilen biriyle tartışmanın boşa gitmemesi ve yaptığım yanlışı inkar etmişim gibi bir durum çıkmamasıdır ortaya :)

Peki, anlatımınızı aynen kopyalayarak düzeltiyorum anlatımı; teşekkür ederim yardımınız için.

sonunda yaptım.Xp de çalışıyor.
Tor configuration file görünümü

# This file was generated by Tor; if you edit it, comments will not be preserved
# The old torrc file was renamed to torrc.orig.1 or similar, and Tor will ignore it

# If set, Tor will accept connections from the same machine (localhost only)
# on this port, and allow those connections to control the Tor process using
# the Tor Control Protocol (described in control-spec.txt).
ControlPort 9051
HashedControlPassword 16:A050FFB966AB4CE2600DA6D30577409CF8006D5B93381105F0C010046F
# Where to send logging messages. Format is minSeverity[-maxSeverity]
# (stderr|stdout|syslog|file FILENAME).
Log notice stdout
# Bind to this address to listen to connections from SOCKS-speaking
# applications.
SocksListenAddress 127.0.0.1
ExitNodes blutmagie,blutmagie2,blutmagie3,blutmagie4
StrictExitNodes 1

şeklinde olacak.

Edited by avantis

• 2 hafta sonra ...

Programı etkinleştirmeyi bende başardım. İlk denememde de, söylenenleri yapmış olmama karşın neden se olmadı. Sonra geri dönüp ayarları tekrar gözden geçirdim, görece bir eksik yoktu ama yine olmadı. Bahsedilen dosya, torc mu neydi o dosyayı birkaç defa açtım, yeniden satır sonuna belirtilen eki yapıştırdım, kaydettim çıktım ama olmadı. Sonra yine benzer şeyleri bir iki defa yaptım, denedim bu sefer oldu. Ne yaptım da oldu hiç hatırlamıyorum. Ad Muncher artık çalışıyor ve reklamları engelliyor. Sorun yok.

Teşekkürler. :)

• 2 hafta sonra ...

[quote name='Tekind@r' date='02 Şubat 2011 - 12:02 ' timestamp='1296645170' post='956075']
Link ölmüş arkdaşım .birde windovs 7 64 bit te calışıyormu
[/quote]

Evet çalışıyor dostum...

Bu linkten alabilirsin... Sadece keyi gir ve register a tıkla. sonra program ayarlarından güncelleme seçeneklerini kaldır... 2 aydır kullanıyorum no problema :D

[code]http://hotfile.com/dl/98277224/a49237f/Admuncher_4.9.rar.html[/code]

• 3 hafta sonra ...