Jump to content

Opera Kendi Rekorunu Opera 10 Ile Kırdı

CouldWasMySouL

Recommended Posts

beta2.jpg

Opera kendi rekorunu Opera 10 ile kırdı

Tarayıcıların indirme rekoru kırması alışıldık hale geldi: İşte Opera 10’un rekoru ve gerçekler...

Opera 10, çıkışının ilk haftasında 10 milyon kez indirildi ve böylece popüler internet tarayıcı kendi rekorunu kırdı.

Opera’nın en son internet tarayıcısı oldukça olumlu karşılandı. Getirdiği Opera Turbo teknolojisi, bağlantı hızının kötü olduğu durumlarda sitelerin daha hızlı yüklenmesini sağlıyor.

İlk haftada 10 milyon kez indirilen Opera, elbette Mozilla Firefox’la yarışacak halde değil. Piyasada aslan payına sahip Internet Explorer ve ikinci gelen Mozilla Firefox olsa da bu indirilme sayısı Opera CEO’su Jon von Tetzchner’ı memnun etti.

İşte Tetzchner’in açıklaması: "Her yeni sürümle birlikte indirilme oranlarımızı arttırdık. Bununla birlikte Opera 10 ile daha önceki bütün rekorlarımızı kırdık. Bizim bu sonuçtan, Opera Turbo’nun insanların Opera 10’u seçmesinde büyük rol oynadığını anlıyoruz. Opera Turbo’yu da internette gezmek her yerde ve her zaman hızlı ve verimli olsun diye geliştirdik"

Kaynak : Chip

• Replies 66
  • Created
  • Last Reply
Hatırlatırım,Firefox 3 ilk gün 8 milyon kişi tarafından indirilmişti ;) Ki bu rakam sadece Firefox'un kendi sitesinden indirilen rakam.1 haftada 10 milyon indirilmek marifet değil yani :D

Doğru diyorsun asıl marifet opera`nın firefox`tan daha iyi olması :)

Eski pc lere hep opera kuararım adamlar yapmış hızlı guvenli daha ne olsun. Explorer kaplumbaga devlet sitelerine girerken işe yarıyor firefox pc nin umugunu sıkıyor acaip ram harcamaları ilk acıloışında bekletmesi birde sebebsiz cokusleri beni deli ediyor en iisi opera ;)

sorun o zaten..firefox eklentisiz bir hiç..

firefoxu ilk indirip kurduğumda,operanın kendi içinde verilen yer imi hizmetini alabilmek için xmarks denen dalgametreyi kurmak gerektiğini anladığım an 'gachayım ben' demiştim

Ben yaklaşık 5 yıldır virüs programından bile önce operayı kullanıyorum.Notlarımızı sağ tıka alma. Kullanıcı ad ve parolaları sağ tıkta hafızalama (benim gibi önüne gelen siteye üye olan birisi için bulunmaz nimet) indirme yöneticisi yarım kalan dosyalarınızı indirebilmeniz için hiçbir browserda (eklentisiz direk entegre) fare hareketleri ile ileri geri sayfa açma sayfa kapatma tab açma özellikleri ile gönlümün kralı yenilik arayan arkadaşlarımızın en azından bir defa indirerek denemesini tavsiye ederim.

5 sene önce tanıştım memnunum tercih meselesi bana göre opera 10 numara firefox daha iyi o daha iyi falan kimse demesin bence kullanmak isteyen kullanır.Ne mozilla ne opera ne de google bize maaş vermiyor kuran deneyen kendi kararını kendi verir.Adam akılllı logo bulamadılar yanarım da ona yanarım :clapping:

firefox üstüne tanımam opera ancak kendi rekorunu kırar zaten

marka bağımlılığı kötüdür dostum.2 yıldır opera kullanmama rağmen diğer browserlarla arama duvar örmüyorum ve her yeni sürümlerine bakıyorum.ama cidden opera en iyisi.bir arkadaş hiçbiri bize para vermiyor demiş dorudur ama denemeden karşı çıkmayı da anlamıyorum.ben mesela denedim firefox 3 buçuk'u ama hala beklediğim şeyler yok.

Opera 10 gerçekten harika bir tarayıcı. Ençok hoşuma gidende ister IE istersek firefox gibi hareket ederek kendisini sitelere öyle tanıtabiliyor. Böylece site hangi tarayıcı ile iyi görüntü veriyorsa OPERA onu tekbbaşına yaparak her siteye uygun hareket edebiliyor.

Tabii %99 oranla tüm sitelerde.

marka bağımlılığı kötüdür dostum.2 yıldır opera kullanmama rağmen diğer browserlarla arama duvar örmüyorum ve her yeni sürümlerine bakıyorum.ama cidden opera en iyisi.bir arkadaş hiçbiri bize para vermiyor demiş dorudur ama denemeden karşı çıkmayı da anlamıyorum.ben mesela denedim firefox 3 buçuk'u ama hala beklediğim şeyler yok.

bende operayı denedim ama firefox kadar hızlı değil

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...