Jump to content

İşlemci Tavsiye

hsynh
 Share

Recommended Posts

Arkadaşlar eski bir masaüstü bilgisayarım var E7200 islemci si var amaislemci çok yavas kalıyor 

Anakart gigabayt ep43ds4

Support for an Intel® Core™ 2 Extreme processor/ Intel® Core™ 2 Quad processor/Intel® Core™ 2 Duo processor/ Intel® Pentium® Dual-Core processor/Intel® Celeron® processor in the LGA 775 package

bunlari destekliyor bu islemciler icinde benimkinden daha iyi hangisini alabilirim islemci degisince fanin degismesine gerek var mı

Please register to see this content.

Sokete göre burdaki işlemcilerden birini alabilirsiniz.İşlemciler ve fanları genelde standart boyutta oldugu için değişmesine gerek kalmıyor velhasıl değişmek zorunda kalsanız bile işlemci fanı pahalı birşey değil :)

Gönül ister Intel® Core™ 2 Extreme processor birşey önerelim ama türkiyede satılmıyor + 9770 extreme olan en tepe versiyonu aşırı pahalı

• Like 1

Senkron2, 2 saat önce yazdı:

775 pin dönemlerinde hatırlıyorum quad olanları matbaa bilgisayarlarına render için tavsiye ederdik. Bulabilrseniz tavsiye ederim ram olarak 4 veya katlarında fayda var.

ram 6 gb ama işlemci hemen doluyor malum yeni bilgisayarlarda çok pahalı

avis, 50 dakika önce yazdı:

İşlemci almadan önce bios sürümünüzü kontrol edin eğer bios eski ise güncelleyin daha sonra işlemci arayın çünkü eski anakartlarda bios bulmak biraz karışık ve zor.

anakart eski olduğu için ozaman çıkan en son sürüme güncellemiştim ama yeni sürüm de yok zaten

• Like 1

hsynh, 6 dakika önce yazdı:

ram 6 gb ama işlemci hemen doluyor malum yeni bilgisayarlarda çok pahalı

hocam tam olarak ne için kullanacaksınız ona göre tercih yapmak daha mantıklı tabiki sistem eskiye dayalı olduğundan kullandığınız windowsta çok önemli

Senkron2, 7 dakika önce yazdı:

hocam tam olarak ne için kullanacaksınız ona göre tercih yapmak daha mantıklı tabiki sistem eskiye dayalı olduğundan kullandığınız windowsta çok önemli

win 10 var ssd taktım 6gb ram var çocuk   oyun oynamak istiyor  gameloop emilatör kuruyorum çok verimli çalışmıyor

hsynh, 1 dakika önce yazdı:

win 10 var ssd taktım 6gb ram var çocuk   oyun oynamak istiyor  gameloop emilatör kuruyorum çok verimli çalışmıyor

Hocam bu ölçüde bilgisayarda Win 7 veya Win8.1 Embedded İndustry pro ile verim alırsınız mevcuttaki Windows 10 zarar
istediğiniz kadar SSD istediğiniz kadar RAM olsun.İşlemci ve ekran kartınız muhtemelen 10-13 yıl arası olduğu için güncel sistemleri kaldırmayacaktır.

Ek olarak Emülatörlerin bir çoğunda virüs bulunmakta veya bulaşmakta bu yüzden sağlam bir antivirüs programı kullanmanızıda ekstra öneririm.

• Like 2

hsynh, 40 dakika önce yazdı:

virt_bios.gif 

emülatör maalesef işlemciye biniyor ve maalesef biosunda desteklemesi gerekiyor, biosta yoksa da çalıştırırsınız fakat verim alamazsınız. Size tavsiyem lite bir sistem kurmanız w7 olur w8.1 olur, ardından denetim masasındaki eklentilerde bulunan Hiper V deetkinleştirin deneyin. İşlemci daha önce dediğim gibi en kötü ihtimalle quad (4 çekirdekli) ortalama 3 ghz veya emsali olmalı. Tüm bunlara rağmen olmazsa emülatördeki ayarları orta veya düşük sınıfa çekin baktınız oda olmuyor çözüm yok maalesef :D 

Please register to see this content.

• Like 3