Jump to content

Windows 7 Sata Driver Sorunu Yardım Pls

arthur123

Recommended Posts

Bunu indiriyorsun windows cdne entegre ediyorsun bütün sata hddleri tanır.Hazır buradayken bütün arkadaşlara sunuyorum bütün sata hddlerini tanıyan sürücü arşivim.Yanlız bir dvd lik anca dvd alıyor.

;)

http://www.mediafire.com/?kz0jyelk3mw[/CODE]

anakartın sitesinden indirin, disk seçme ekranında sürücü yükleme seçeneği vardır.

biliyorum anakartımın cd si var fakat internete girdigimde anakartın bir cok modelini buldum ve hiç birşekilde windows seven veya vista diye bir şey cıkmıyor bissürü driver var cözemedim:(

Windows XP sekiz senelik ve sata tanımama durumlarını anlayabiliyorum. Ama vista ve win7 neden tanımazki? Hemde modifiye işletim sistemleriyle amatör kullanıcılar bile işletim sistemlerini sata tanır durumuna getirebilirken.. Microsoft bunu becerememiş olamayacağına göre açıklama nasıl olabilir?

Windows XP sekiz senelik ve sata tanımama durumlarını anlayabiliyorum. Ama vista ve win7 neden tanımazki? Hemde modifiye işletim sistemleriyle amatör kullanıcılar bile işletim sistemlerini sata tanır durumuna getirebilirken.. Microsoft bunu becerememiş olamayacağına göre açıklama nasıl olabilir?

Edit: Bir paragraf yazdım, iki oldu. Hayret yani.. Bu da nasıl olabilir?

Sen yapabiliyorsunda microsoft yapamıyormu, bunu soruyorum. Yada neden yapmıyor(DVD'e yermi kalmıyor sanki. Yok, kalıyor..)?

sürücüleri kendisi koyabilmesi için sürücü üreticisi ile anlaşması gerkiyor (kuru kuru değil parayla tabi :( )

eğer böyle bir gereklilik olmasaydı microsoft bütün işletim sistemlerini sürücülerle donatırdı

xp de sata sürücüsünü tanıtmak sadece disket ile gerçekleşebildiğinden entegre etmek daha iyi oluyor vista ile kurulum süreci değiştiğinden kurulum esnasında *.inf uzantılı olmak koşuluyla -algılayabildiği- herhangi bir noktadan sürücü yüklenebilinir eğer daha fazla ileri gitmek istersen entegre edebilirsin

Solyma kardeş, bence(Yani bildiğimden söylemiyor, sadece akıl yürütüyorum) sürücü üreticisiyle anlaşması gerekenler microsoft firması değil, anakart ve/veya sata donanım üreticileri olmalı. Kaldıki bunlar bu sürücüleri defaya mahsus kullanımı şeklindede olmaksızın süresiz kullanıma açık şekilde ya ürünle birlikte verdikleri disketlere, cd'lere koyuyorlar yada download'ı serbest olmak üzere web sitelerine koyuyorlar. Öyleyse bu donanımların üreticileri sürücülerini ya kendileri üretiyorlar ya da sürücü yazılım firmalarından tamamen(defaya mahsus kullanım hakkı için değil) satın alıyorlar.

Şimdi ben donanım üreticisi olsam donanım sürücümü işletim sistemine eklemesi için microsofttan neden para isteyeyim? Tam tersine gerekirse -işletim sistemlerine koyması için- microsofta uygun bir karşılık bile ödeyebilirim. Yani senin söylediğinin tersi daha kabul görebilir yada en azından tartışılabilirdi.

Şimdi düşünelim böyle bir anlaşmayı. Donanım üreticisi disket, cd, site vb. masraf ve uğraşlardan kurtulduğu gibi ürün kutusunada bilmemkaç dilde "Microsoft işletim sistemleriyle tam uyumludur; sürücü gerektirmez" şeklinde yazıyı patlatıyor. Bu durumda kazanan kim olur? Acaba microsoft bunun için donanım üreticilerinden uçuk rakamlarmı talep ediyor?

Bence aslında böylesi bir anlaşma gerçekleşse, Başbakan Erdoğanın çokça kullandığı bir "kazan kazan" durumu olabilir. Hatta firmaların dışında üçüncü kazananlarda biz kullanıcılar oluruz.

Haksızmıyım?

Bu güzel fikirlerimle Microsofttan yada donanım üreticilerinden iş teklifi bekliyorum.

uyumluluk/piyasa oranına göre yer veriyor sürücülere ms. mesela sis sata sürücüsünü xp cdye entegre ettiğinizde başka marka anakartlarda soruna neden oluyor.

solyma'nin hazılarığı windows 7 işinizi görecektir bencede ama ben denenim bikaç pc de onun yaptığını, bazı pc ler de yukarda söylediğim gibi sorun çıktı :(

uyumluluk/piyasa oranına göre yer veriyor sürücülere ms. mesela sis sata sürücüsünü xp cdye entegre ettiğinizde başka marka anakartlarda soruna neden oluyor.

..bazı pc ler de yukarda söylediğim gibi sorun çıktı :D

Bunları bilmiyordum ama bu açıklamaya aklım yattı. Demekki yeni işletim sistemlerinede bu yüzden eklenemiyorlarmış.

Ve böylece satalı donanım üreticileri ve microsoft tarafından hayalini kurduğum işe alınma beklentilerimde sona erdi. Üzüldüm..

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...