Jump to content

Windows Açılışnda İki İşletim Sistemi ?(Çözdüm)

erdinc_0808

Recommended Posts

Arkadaşlar ben pc ye vista kurdum ama açılışta iki tane sistem gözüküyor..

1)=Daha önceki windows sürümleri

2=)Windows Vista

diye

1. çalışmıyor.İnternetten baktım msconfigden siebilecegimi söylediler boot yerinden ama boot'a girdigimde sil tuşu aktif değil ve bi işletim sistemi gözüküyor.Basşlangıc ve kurtarmaya girdim oradada silme tuşu yok nasıl bişedir.

Teşekkürler.

daha önce xp mi kuruluydu onun üstüne mi kurdunuz acaba vistada öyle birşey var vista daha önceki sistem dosyalarını saklıyor ve bunları c nin içinde saklıyor formatlarken nasıl formatladınız acaba ?? c yi sildinizmi yoksa c yi seçip ileri deyip vistayı o şekildemi kurdunuz.

Vista ve sonrası sistemler boot.ini dosyası kullanmaz, bunun yerine bcdedit ön yükleme yöneticisini kullanır. Şu an Windows 7 kullanıyorum ama sanırım Vista'da da aynıdır Başlattaki arama kutucuguna cmd.exe yazın ve bulunan programın üzerine sağ tıklayıp Yönetici olarak çalıştır deyin, gelen komut penceresine bcdedit /delete {silek istediğiniz satır} /cleanup satırını yazıp entere basın. bu işlem risk doğurabilir, komut penceresinde bcdedit/? yazıp komutla ilgili yardım alabilirsiniz.

Bu işlemi bir yazılım vasıtası ile daha kolay yapabilirsiniz. Aşağıdaki programı deneyin.

VistaBoot Pro

http://rapidshare.com/files/282656186/Vistaboot_Pro_3.3.rar[/CODE]

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...