Jump to content

Ati Ekran Kartını Yükledim Ses Yok

midhat

Recommended Posts

Konuyu okuyan arkadaşLarıma şimdiden teşekkür ederim

1 hafta önceye kadar zotac marka 256 mb'lık ekran kartı kullanıyordum daha sonra yeniLeme ihtiyacı hissettim ve gidip bilgisayar satıcısından bir tane HD 3450 ATİ RADEON ekran kartı aLdım daha sonra yükledim ve bilgisayarımdan ses gelmediğin gördüm :S dondum kaldım ve daha sonra Denetim Masasna Girp Ses efect ve müzik aygıtlarına girdim yüklediğim ekran kartının driveri olmuş yani Ati'ses driveri şaşırdım baktım ses geLmiyor format attım ve gene aynı sorun var yardımcı olabilirseniz sevinirim

Şimdiden Teşekkür Ederim TNCTR aiLesine saygıLarımLa

3GP.AG/e64/32118169.jpg

Sağ alttan hoparlör simgesine çift tıklat, ardından gelen pencereden "Seçenekler" e tıkla ordan "Özellikler"e tıklat.

"Karıştırıcı Aygıt" yazan yerin karşısındaki sekmede ses kartının markası hangisi ise onu seç daha sonra "tamam"a tıklat işlem bitmiştir. ;)

hacı atilerin yeni modellerinde ekran kartıyla beraber birde ses sürücüsü yüklüyor

yapacağın tek işlem "denetim masası->çoklu ortam ve ses denetleyicileri" ni açmak ve oradaki tanımlı ses aygıtını ati hd sound değilde kendi ses kartınla değiştirmek

edit aygıt yöneticisinden ati sound u devre dışı bırakıp pc yi aç kapada yapabilirsin.

Biosta Advanced sekmesine gir, I/Q Device configuration>Onboard AC97 Audio controller sekmesini kontrol et. Yüklediğin ekran kartında ses driveri da olduğu için onu Disabled (devre dışı) durumuna getirmiş olabilir. Eğer Auto(otomatik) durumundaysa ve hala ses gelmiyorsa Enabled (aktif) haline getirip yeniden denemeni tavsiye ederim

o zaman şimdilik daha iyi sorununu çözebilecek hale gelene kadar eski ekran kartına sımsıkı sarıl arkadaşım. Konuyu daha ii çözebilecek birilerini bulduğunda sarılmayı bırakırsın. :S

vaLLa ses kartı gitti gibii iLgilenen arkadaşLarıma çok teşekür ederim allah sizlerden razı olsun işinizi gücünüzü bıraktınız bana yardım etmeye çalıştınız helal kardeşlerim abiLerim saygıLarımı sunarım

vaLLa ses kartı gitti gibii iLgilenen arkadaşLarıma çok teşekür ederim allah sizlerden razı olsun işinizi gücünüzü bıraktınız bana yardım etmeye çalıştınız helal kardeşlerim abiLerim saygıLarımı sunarım

he bak bide pci ses kartı deneyebilirsin pek fazla bi fiyatı yok 10tl falan

kardeş aklıma gelen bir kaç yöntem var onları belirteyim

1)ilk ekran kartı driverını yükle ardından ses kartını yükle

2)ikini seçenek ise alttaki linkteki exe dosyasını indir

Birde anlatım yapmaya çalıştım elimden geldiğince kardeşim inşallah faydalı olur :)

Anlatım
http://rapidshare.com/files/285860053/anlatae_m-www.tnctr.com-saydax.rar[/CODE]

[CODE]Driver dosyası atinin kendi sitesinden
https://a248.e.akamai.net/f/674/9206/0/www2.ati.com/drivers/9-9_xp32_dd.exe[/CODE]

he bak bide pci ses kartı deneyebilirsin pek fazla bi fiyatı yok 10tl falan

bu kardeşimin dediğide olabilir ama bundada problem çıkabilir oda bi donanım olarak kasaya entegre edilecektir unutmayın eğer işini görürse USB ses kartı yinede karar senin kardeşim

Sorun arkadaşda.pc ne format attin madem normal cdlerinden tüm driverlari kur.

sonra denetim masasından ses aygıtlarına gir.

orada hem atinin sesi var hemde realtek var görürsün 2 sinide realteki seç ses gelicekdir :)

birde aygıt yöneticisinin resmini atarmısın

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...