Jump to content

(no Signal )ekrana Görüntü Gelmiyor!

emre_yucel51

Recommended Posts

arkdaşlar yine olmadı herşeyi denedim ama olmuyor...ram ladım denedim...e-kartı aldımdenedim...power denedim...kabloları kontrol ettim...amayok neden bilmiyorum...

arkadaşlar bu power sw,reset sw ,,hdd led felan onlar yanlış takılsa görüntü gelmemezliği olurmu???

sistemde on board ekran kartı varsa eğer onunla dene ama önce anakart üzerinde bios reset jumperini bul onu on konuma getir sonra tekrar normal hale getir öyle açmayı dene... yine olmazsa anakartta sorun olabilir

bendede aynı sorun olmuştu bir ara. ekran kartını rami söküp taktım olmuyodu. en sonunda monitörle ekran kartı arasındaki kabloyu değiştirdim ve sorunum çözüldü. birde bu sekilde dene istersen. belki bir faydası olur

Bios Pilini Doğru taktığından eminmisin daha dün bir arkadaşımda bios şifresi vardı onu kaldırmak için pili çıkarıp taktım düzeldi ama monitöre görüntü gelmiyordu kasa normalce çalışıyordu.Sonra tekrar çıkardım sağ bi şekilde yerine yerleştirdim pili çalıştı.(Bide bios pilini değiştir bakalım. SOnucunu bekliyorum.)

Bios Pilini Doğru taktığından eminmisin daha dün bir arkadaşımda bios şifresi vardı onu kaldırmak için pili çıkarıp taktım düzeldi ama monitöre görüntü gelmiyordu kasa normalce çalışıyordu.Sonra tekrar çıkardım sağ bi şekilde yerine yerleştirdim pili çalıştı.(Bide bios pilini değiştir bakalım. SOnucunu bekliyorum.)

arkadaş senin dediğn doğru olabilir...amanasıl doğru takıcam yada yeni bir pil mi almalıyım.???arkadaşlarr onboard yok...hepsini denedim...monitör..ram..e-kartı...işlemci...power...yok pil ile alakalı eminim....

bios pilini cıkardığında bios ayarları sıfırlanır bu yüzden aktif ekran kartı olarak onboard olan seçilmiş olabilir biosdan harici ekran kartını aktif et

Arkadaşın görüntüsü gelmiyorki nasıl yapsın bios ayarı. Bu arızayla ilgili elimde enaz 50 adet anakart var. Çalıştırdıklarım oldu ama arızalar çok farklıydı. Bi çoğunda biosu yeniden yüklemem gerekti. Kiminin 12 volt girişindeki transistörler bozuktu. Kiminde rem slotları bozuktu. Kimin chipsetleri yanıktı. Bu arızanın bi çok sebebi olabilir. İlk olarak eger işlemci çalışmıyorsa kesinlikle görüntü alamassın fanlar çalışır ışıklar yanar ama görüntü yoktur. Bazı anakartlarda rem takılı olmasa bile rem hatası vermez. Ve remde arızalı ise görüntü alamayız. tabi birde ekran kartı ama arkadaşın arızasının ekran kartı olduğunu sanmıyorum. Yapıcağı en güzel iş anakart haricindeki bütün parçaları başka bir board üzerinde denemek. Eğer bütün donanım çalışıyorsa ilk yapılacak bir disket sürücü ve anakartın sitesin alınmış bios dosyasını kullanarak yeniden bios yüklemesi yapmaya çalışmaktır. Ki eger işe yaramassa arıza kesinlikle fizikidir. Tamir ettirmek yerine bence yeni bir anakart alınırsa daha avantajlı olunacaktır.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...