Jump to content

(no Signal )ekrana Görüntü Gelmiyor!

emre_yucel51

Recommended Posts

arkadaşlar sırayla ne yaptığımı anlatayım...pc ilk siyah ekranda "NVRAM checking" die birşey sayıyordu...bende bios la alakalı diye bios pilini çıkarıp taktım....power tuşuna bastım...kasa çalışıyor....ekrana görüntü gelmiyor...ram'ları değiştirdim...yine aynı...ekranda "No Signal" yazıyor...lütfenn yardım edin....

emeğiinize sağlık teşekkürler!!!!

Bende çözünürlük değiştirdim. Değiştirmez olaydım. Değiştirince hani kenarlardan siyah oluyor ya. Onun için 'auto'ya basıyorum düzeltmiyor ama başka çözünürlüklerde düzeltiyor. Bilen var mı?

arkadaşlar sırayla ne yaptığımı anlatayım...pc ilk siyah ekranda "NVRAM checking" die birşey sayıyordu...bende bios la alakalı diye bios pilini çıkarıp taktım....power tuşuna bastım...kasa çalışıyor....ekrana görüntü gelmiyor...ram'ları değiştirdim...yine aynı...ekranda "No Signal" yazıyor...lütfenn yardım edin....

Eğer monıtor kablosunu kontrol ettıysen sorun yoksa bılgısayardanda hata sesı gelmıyorsa sadece sunu yap power saply kabklolarını sök anakarttan sonra gerı tak eger yıne olmazsa yazarsın bakarız bı caresıne insallahhh:)

Eğer monıtor kablosunu kontrol ettıysen sorun yoksa bılgısayardanda hata sesı gelmıyorsa sadece sunu yap power saply kabklolarını sök anakarttan sonra gerı tak eger yıne olmazsa yazarsın bakarız bı caresıne insallahhh:)

büğün bi arıza qeldi aynı sorun vardı herşeuy calısıo ama ekranda NO SİNYAL yazıyodu :D Poweri değiştirdim düzeldi.

Bende çözünürlük değiştirdim. Değiştirmez olaydım. Değiştirince hani kenarlardan siyah oluyor ya. Onun için 'auto'ya basıyorum düzeltmiyor ama başka çözünürlüklerde düzeltiyor. Bilen var mı?[/CODE]

senın sorunu anlamadım daha ayrıntılı anlatabılırsen yardımcı oluruz inşallah:)

büğün bi arıza qeldi aynı sorun vardı herşeuy calısıo ama ekranda NO SİNYAL yazıyodu smile.gif Poweri değiştirdim düzeldi.
kusura bakma konuyla alakası yok ama bugun gelen makınenın anakartı ne idi

Bende çözünürlük değiştirdim. Değiştirmez olaydım. Değiştirince hani kenarlardan siyah oluyor ya. Onun için 'auto'ya basıyorum düzeltmiyor ama başka çözünürlüklerde düzeltiyor. Bilen var mı?[/CODE]

Çözünürlük 1360*1024'dü. Birşey deniyordum ve başka bi ayara aldım. Beğenmedim tekrar 1360*1024 yaptım. Ekrana sığdırmak için Adjusting e tıklıyorum (monitör'deki) ama düzeltmiyor. Diğer ayarları düzeltiyor. 1360*1024'de sorun var.

Bende çözünürlük değiştirdim. Değiştirmez olaydım. Değiştirince hani kenarlardan siyah oluyor ya. Onun için 'auto'ya basıyorum düzeltmiyor ama başka çözünürlüklerde düzeltiyor. Bilen var mı?

tam anlamadim belki ama anladığım kadarıyla çözünürlüğü küçültünce ekranda küçüldü, dolayısıyla kenarlarda siyahlık kaldı.. onuda mönitorde Hizalama düğmeleri wardır ordan halledebilirsin...

Yukarı, aşağı, sağa ,sola genişlet, uzat düğmeleri vardır..

kesin cozum yap o zaman ekran kartını kaldır tekrar yukle dedıgıne gore bırsuru nedenı olabılır o yuzden en garantisi kı monitorde bı sorun olacagını dusunmuyorum cunku cozunurlukle hıc bı alakası yokk sen dedıgımı yap eger olmazsa kı buyuk ıhtımal da olması lazım olmasada bız buralardayızzz :D

kardeşşş eline sağlık...söküp taktımm yine olmadı ekran kartı kablosuyla alakalı değil....kasa hiç hata sesi vermeden düz çalışıyor...ama ekranda no signal yazıyor...ne kadar anlatabildiysem...

teşekkürler!!!!!!!!!!

monitör eski tip.

güvenli kip menüsünde iken vga modunda gir ve düzelt aç kapa.

kardeşşş eline sağlık...söküp taktımm yine olmadı ekran kartı kablosuyla alakalı değil....kasa hiç hata sesi vermeden düz çalışıyor...ama ekranda no signal yazıyor...ne kadar anlatabildiysem...

teşekkürler!!!!!!!!!!

kardeş ünlem kızmak demektir.

soruna gelince kasayı aç elektrik kablolarını ekran kartını remleri yani donanımla ilgili parçaları bir elleyiver yani basit bir temas sorunudur.

kardeş ünlem kızmak demektir.

soruna gelince kasayı aç elektrik kablolarını ekran kartını remleri yani donanımla ilgili parçaları bir elleyiver yani basit bir temas sorunudur.

++

arkadaşa katılıyorum.. power Fişlerinin hepsini sök.. yerlerini temizlet tekrar tak... kablolarla ilgili bir sorun olsa gerek..

teşekkürler!!!!!!!!!!

kardes senın sorun cozuldu mu?

• 2 hafta sonra ...

arkdaşlar yine olmadı herşeyi denedim ama olmuyor...ram ladım denedim...e-kartı aldımdenedim...power denedim...kabloları kontrol ettim...amayok neden bilmiyorum...

arkadaşlar bu power sw,reset sw ,,hdd led felan onlar yanlış takılsa görüntü gelmemezliği olurmu???

güvenli moddan aç makinayı öyle değiştir.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...