Jump to content

Flash Bellek Artık Boot Olmuyor :((

ethemyigit

Recommended Posts

arkadaslar daha onceden defalarca ultra ıso ıle bıcımlendırıp bilgisayara format attıgım flash bellek artık boot olmuyor bıostan prımary oluyor ama bılgısayar acılırken pas gecıyor :) prımary gozukuyor ama pas gecıyor

wın7 yuklemıştım en son vısta yukledım ve ondan sonra bu hatayı vermeye basladı yalnız vıstayı etkınlestırıken normal patch eskıden yukledıgım kabul etmedı bende otomatık bıos tarzı yama yapan bır patch kullandım oyle aktifleştirdim :D acılısta boot reset tarzı bısey yazıyo anlık olarak aktıflestırmek ıcın herhalde :p

bilgisayar vestel laptop ve bıosu zor bulunacagı ıcın vs turkçe menülü olduğu için

vs sorunlar yuzunden bıos guncellemede yapmak ıstıyorum acıl yardım :)

cdden format atmak ıskence :)

baska flash bellek vs yazılımla yazmayı denedım baska bılgde boot oluyo benımkınde olmmuyor cd rom ve hard dıskın yanında acılısta ısaret varken (tek bır cızgı) flash bellekte yok :) adı vs hepsı yazıyo ama boot ta pas gecıyor

Bios default bazan işe yaramayabilir. Bios sıfırlamak için ( forumda aratırsan bulabilirsin ) Bazı programlar dene. Örneğin Bios Information Tool, Cmos password recovery tools, MagicBIOS v.s.

Bu programları bir dene eğer Biosu sıfırlarsan ve yine işe yaramaz ise tekrar yaz.

yazının basında bı hata var bıosu guncellemek ıstemıyorum :) olacak ama eskıden oluyorduda sımdı nıye olmuyor :D

Benim önerdiğim programlar varolan Biosunu güncellemiyor sadece sıfırlıyor. Bir nevi Bios pilini çıkartıp takmak gibi. Bu programlar ile Bios pili ile anakart arasındaki elektirik alışverişini keserek sıfırlamaya çalışıyor. Dediğim gibi bu programları dene Eğer biosu sıfırlamayı başarabilirsen ve flash belleğini boot edemez isen tekrar yaz.

arkadaşlar bios programlarıda bır ıse yaramadı :) diyorumya muhtemelen vistayı aktıflestırmek ıcın kullandıgım yamanın marıfetı bu bılg acılışında boot reset yazıp (anlık olarak yazıyo) oyle bılg acılıyor ? bu nasıl kaldırılabılırkı acaba ? ;) yoksa win7 yukleyıp sıldım ya onun marıfetı mı bu ?..

Aynı şey benim Acer netbook ve masaüstüne de oldu.Vista kurup aktifleştirdikten sonra Win7'yi Usb diskten kurmak istediğimde bir türlü boot etmedi.Bende sistem açıkken yükseltmek yolu ile kurabildim.Kesinlikle vista ile alakalı.Biosu tekrar "flash"lamak sorunu çözer sanırım.Ancak ben denemedim.Forumdaki daha iyi bilen arkadaşlar yardım ederlerse ben de sevinirim

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...