Jump to content
TNC-TR

fahri razi

Üye
 • Content count

  51
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

About fahri razi

 • Rank
  Azimli üye

Profile Information

 • Male
 • İzmir

Recent Profile Visitors

673 profile views
 1. Windows/office Lisanslama AIO

  Sayın arkadaşım maalesef Skeeyah, Bluteal adlı trojanlar sistemime bulaştı, umarım temizlenebilir. Emeğiniz için teşekkürler ama hala trojan kaynıyor...
 2. Galaxy Ace 2 Jelly Bean Kurulumu [Geniş Anlatım]

  Jelly bean kurunca uygulamaları sd karta taşıyabiliyormuyuz? Cihazın hafızası az.. S3 te sd karta uygulama yükleyemiyorsunuz. Oğlumun telefonu Ace2 o yüzden sordum.
 3. Hamam Böceği ( Kakalak ) Hikayesi

  Yazı gerçekten gayet güzel anlatmış bu iğrenç görünüşlü yaratıkları.Ancak Çin'lilere göre iğrenç değil
 4. Netbook 1024X768 Çözünürlükte Kullanın Windows7

  Ben de acer aspire one AOA150 9 inç bilgisayarıma kurdum.Hiçbir sorun yok.Çok iyi oldu.
 5. Tp-link Wn7200'ün Inanılmaz çekim Gücü

  Yaklaşık 1 sene 200-300 m uzaktaki kafeteryanın sınırsız internetini (onların izniyle) kullandım.Bunun için usb adaptörleri balkona kabloyla bağlıyordum.Sonunda tp link pci wireless antenli adaptör aldım.Evin içinden 3 seviyesinde çekmeye başladı.Oldukça memnun kaldım.Hatta şuan tp link modem kullanıyorum yaklaşık 4 aydır o da gayet iyi sorunsuz. Böyle bir cihazla araya giren bir engel olmadığı takdirde iyi bir çekim sağlanabilir ancak çok da abartmamak gerek.Hem modemin sinyali hem sizin cihazınızın sinyali güçlü olmalı, aksi takdirde iyi bir bağlantıdan söz edemeyiz
 6. Win7'de Samsung Ml-1610 Yazıcı Sorunu

  Ben de aynı siyah beyaz lazer yazıcıyı kullanıyorum.Win7 ile ilgili hiçbir sorun yaşamadım.Vista için uygun olan sürücüleri yüklediğimi hatırlıyorum.
 7. Windows 7 Hakkındaki Herşey Bu Başlıkta

  Arkadaşlar loader ile aktifleştirdiğim masaüstü win7 yakalandı.Yakalanmakla kalmadı klavye çalışmadığı gibi sadece mavi bir ekran ve bu kopya orijinal değil yazısı çıkıyor.Düzeltmek için uğraşıyorum.Belki de format atmam gerekecek.Sakın siz KB971033'ü yüklemeyin.Laptopumda bios mod var ancak ona bu güncellemeyi yapmaya cesaret edemedim.Çok fazla sistem tamiri ile uğraşacak zamanım yok doğrusu...Sizleri de uyarmak istedim. Daha önce windowsun kendi programı ile yaptığım sistem yedeğini yine kendi kurtarma cd si ile boot ederek şimdiki sistemin üzerine yazdırınca sorun düzeldi.
 8. Tp-link Modem 8mbps Desteklemiyor

  Arkadaşlar tp link bende de var.Hızım zaten 1 mbit dolayısıyle ben henüz bu sorunu yaşamıyorum ama bunlar 54 Mbit diye satılıyor.Bu şartlar altında acaba Türkiye'ye tapon mallarımı satıyorlar diye insanın aklına gelmiyor değil?!
 9. "hackleyeni Vururuz!"

  Bunlar saldırmak için her bahaneyi değerlendirmekten geri durmazlar.Kitle imha silahları için de Irak'ı vurmuşlardı.Ancak kimin kitleleri imha etmeye daha hevesli olduğunu tüm dünya anladı.Zamanında dize getiremedikleri Japon halkını kitle imha silahları ile yakanlar yine onlardı.Yine bunun fırsatını bulsalar aynen yapar ve teröristleri yok ettik derler.Allah fırsat vermesin.
 10. Olan Oldu Msn Messenger çöktü!

  Lisanslı kullanıcı olanlarda da bu sorun yaşandığına göre lisansla alakası yok.Lisanssız bir bilgisayarda sorun yoktu, lisanslıda vardı.Hem internet haberleşme için sadece Msn'ye muhtaç değil.Çökerse yığınla sırada bekleyen alternatifi var.
 11. Matematik Bilenler İçeri

  22 yıllık mühendisim bu hesapları yapmayalı çok oldu ama son rakam olan dokuz çarpım halinde olduğu takdirde ben de D şıkkını hesapladım.
 12. Korsan Windows 7 Avı Resmen Başladı!

  Bu konuda yorum yapmaya gerek yok aslında çünkü, bu hacker, crackerlarla yazılım firmaları arasında...Biz bu savaştan faydalanıyoruz.Taraf değiliz.Şu kadar var ki bu hiç bitmeyecek bir kısır döngü.Bunu herkes biliyor.Bu yüzden daha fazlasını yapabileceği halde yumuşak bir takım önlemlerle bizleri lisanslı yazılıma yönlendirmeye çalışıyorlar zannediyorum...
 13. Türklerin 5000 Yıl Önce Bile Zekiliklerinin İspatı

  Fıkra hoş tabii bir şaka Ama gerçek hayatta zeka satabilirsen kıymete sahip...Amerikalı, Rus bunlar aptal toplumlar genel olarak...Yönetenler zeki olursa (halkın yararına zeki!) aptallar topluluğuna az bir zeki kesim hükmederek, nice akıllı toplulukları kendi aptal halkına köle yapabilir.Bugün olduğu gibi...
 14. Cep Telefonu Hakkında Teknık Ve Programsal Sorun

  N 79 telefonum kendiliğinden reset atmaya başladı.Her zaman yapmıyor, bazen oluyor.Acaba virusmü bulaştı?İlginiz için şimdiden teşekkürler.
 15. Işık Hızının üstünde Bir Hıza Ulaşıldı!

  Işık hızının üstünde bir hıza ulaşıldığı doğru bir söylem olmaz.Henüz hiçbir madde ışık hızına ulaşamamıştır.Yani daha ışık hızına ulaşamadan nasıl ışık hızı geçilebilir? Doğru, ışık hızı ölçüldü.Ancak ulaşılamadı.Işık hızında ancak ışık hareket edebiliyor.Ancak kainatta ışıktan daha yüksek bir hız ölçüldüyse doğrudur.Belki o manada söylenmiştir ama yanlış anlaşılmaya müsait. Saygılar...
×