Jump to content

Windows Sürüm Seçimi Ve Kurulum Sonrası En Optimize Ayarlar (arşi̇v)

akifkaragoz
 Share

Recommended Posts

akifkaragoz, 23.03.2022 - 02:19 yazdı:

Çok sağolun hocam. Bende hem kendimi geliştirmek hemde sizlere yardımcı olmak için elimden geleni yapıyorum. Tamda denk gelmiş format sonrası sadece bu dosyayı indirmeniz yeterli olacaktır eğer windows 10 isterseniz çok hafif bir iso linki var boyut büyük aldanmayınız. performans ayarları sonrası sisteme yetişemezsiniz. Fakat 8-10 yıllık makineler için Windows 8.1 SL öneririm en iyisi linux larda hata alabilirsiniz ama linux a alışırsınız. Bir kaç şey daha paylaşacağım şimdi Esenlikle Kalın !

Selamünaleyküm hocam, sözünüzü ettiğiniz boyutu büyük ancak hızlı win 10 iso linki için yönlendirme yapabilirmisiniz. Benim laptop 10 yıllık makina uygunmudur.

onuluturk, 23 dakika önce yazdı:

Selamünaleyküm hocam, sözünüzü ettiğiniz boyutu büyük ancak hızlı win 10 iso linki için yönlendirme yapabilirmisiniz. Benim laptop 10 yıllık makina uygunmudur.

Tabiki de hocam. bir saniye

@onuluturk Öncelikle ben şunu belirteyim. Bendede 2 tane makine var böyle 5 yıllık benimki. testleri bundan yapıyorum şuanda Windows 10 LTSB 2016 yükledim. kendim ayarları yaptım gereksiz her şeyi sildim mobil servisler kablosuz ağ vs. masaüstü olduğu için bir sistem yapmayı düşünüyorum zaten yakın zamanda Yüksek Performanslı.

Şimdi ben sana sadece link atsam bir de bir kaç ayar göstersem hem için rahat olur hemde hata almazsın olur mu ? 
hem yeni konu olarak ta paylaşırım. 

Windows 10 Enterpise LTSB 2016 sürüm kullanmaktayım ram kullanımını da ekledim ben gayet memnunum hem oyun oynuyorum hem dosya düzenliyorum gayet stabil. Zaten eski nesil 2-3-5 işlemcilere de bu gider stabil olur. 

RAM KULLANIMI EKTEDİR . Ayriyetten Starlsback ++ ve Aero Ultimate çalışmaktadır.

Please register to see this content.

Edited by akifkaragoz
  • Like 1

Aero Ultimate ve Startls Back ++ kapatılınca 757 mb bir ram kullanımı olmaktadır boşta. 

Telemetry vs gerkesiz herşeyi kapattım fakat bunu ben kendim de kullanıyorum bu sistemi test etmek için hayat verdim temiz iso sunu inşAllah en kısa zamanda yapıp paylaşacağım.

Fakat bundan önce temiz hafif bir Windows linki ve performans ayarlarını paylaşacağım teşekkürler.

FELİCİO

• Like 1