Jump to content

Windows 7 Kurulum Hata Verİyor

SEVECEN07

Recommended Posts

BİLGİSAYARIM HP DV3-1075US

İŞLEMCİ AMD Turion X2 RM-72 Dual-Core Mobile Processor

XP SP2 KURDUM ve xp sp3 kurmaya çalıştım olmadı

Anlatılanları ve kendi bildiğim yolların bir cogunu denedim ama xp sp3 yükleyemedim

tekrar eski kullandıgım işletim sistemine geçtim win 7 ye

ve dll hataları vermeye başladı. hiç bir oyunu açmıyordu.

d3dx9_26.dll bu ve bunun gibi onlarca eksik dll dosyaları.

internetten araştırıp drect 10 indirip kurdum

ama bu kezde oyunları sadece setaplarından acmaya

ve önce win7 de oynadıgım portaple oyunların hiç birini açmamaya başladı

şu an her format atmamda drec 10 indiriyorum ve oda en az 30 dakika sürüyor

güncelleme yoluyla dosyaları değiştirdiği için

sata entegreli xp sp2 kurmuştum sorun ondandır diye bios sürümüm f14 tü

güncelledim ve f15 oldu

ama sorun hala devam ediyor

SORUNUN ÖZETİ PC FORMAT ATARKEN

DİRECT 10 VE BİR KAÇ DOSYA DAHA EKSİK YÜKLÜYOR

biosdan sata desteğini kapatıp xp kurmayı dene, win7 için ise harddiskte partion warsa birleştirip temiz bir format at ve tekrardan ihtiyacın varsa partion yaptıktan sonra win7 yi kurmayı dene

Arkadaşın öneriisinide uygulayabilirsin...

Arkadaşlar.... Selamlar... ANAKART: İNTEL D965WHMKR. win7 uyumlu değil benım anakart ilginç.. Anakarttan kaynaklanıyor. bende windows 7 kurmak istedim kuramadım tam kurulıum başlayacak KÜTTT..... mavi ekran. tüm donanımı inceledim derken derken bir yabancı forum sitesinde bide baktım ne qöreyim. İntel D965 WHMKR anakart Windows 7 İşletim sistemi ile uyumlu değil. + 945 serisi anakart ise destekliyor. bazı 975 serisi anakartta desteklemiyor neye dayanarak böle birşey yapmıs olabilirler şaşırıyorum..Ön yüklemeyi yapıp tam kuruluma qececeği zaman mavi ekran alanlar varsa anakarttan. Bios Uptade filan falan bi işe yaramıyor. .

Arkadaşlar.... Selamlar... ANAKART: İNTEL D965WHMKR. win7 uyumlu değil benım anakart ilginç.. Anakarttan kaynaklanıyor. bende windows 7 kurmak istedim kuramadım tam kurulıum başlayacak KÜTTT..... mavi ekran. tüm donanımı inceledim derken derken bir yabancı forum sitesinde bide baktım ne qöreyim. İntel D965 WHMKR anakart Windows 7 İşletim sistemi ile uyumlu değil. + 945 serisi anakart ise destekliyor. bazı 975 serisi anakartta desteklemiyor neye dayanarak böle birşey yapmıs olabilirler şaşırıyorum..Ön yüklemeyi yapıp tam kuruluma qececeği zaman mavi ekran alanlar varsa anakarttan. Bios Uptade filan falan bi işe yaramıyor. .

Uyumsuzluğun Örneği....Dediğim gibi problem:Uyumsuzluk

anakart firmasıyla microsoft anlaşma sağlayamamıştır (maddi olarak) o yüzden uyuösuzluk problemi olabilir.

ben hiç kuramıyorum ya win7yi bende de hata veriyor kurarken biosdan dvd ile başlatıyorum pcyi kuruluma gelir donanım hatası veriyor ama xpde iken kurulum yapıyor çözemedim gitti hatayı neden olabilir ama

dostum sakın 32 bit lik işlemciye sahip olupta 64 bitlik windows 7 kurmaya çalışıyo olmayasın

anakart firmasıyla microsoft anlaşma sağlayamamıştır (maddi olarak) o yüzden uyuösuzluk problemi olabilir.

haklı olabilirsin. ama bazı intel anakartlar destekliyor 945gc serisi destekliyorda neden 965 serisi hiç desteklemiyor düşündürücü..

Sacmalamayın ya ne uyumsuzlugu belliki donanımda sorun var ayrıca uyumsuz dediğiniz chipset vistayı calıştırıyorda w7 mi calıştırmıyor ustelikde intel yok artık !

emre kardesım kafa bulmuyoruz burda.Denedim olmadı araştırdım sonucta verdiğim adreste işte. intel kendı sıtesınde buna yer vermıs bir yabancı forumdada bunu qördüm. bir üye asla desteklemeyeceğini filan yazmıs bios uptateninde bir işe yaramadığına kadar yazmıslar.

Please register to see this content.

buyur girde bak bakalım D965WHMKR anakart kullanıyorum. windows 7 kuruluyo mu kurulmuyor mu.

emre kardesım kafa bulmuyoruz burda.Denedim olmadı araştırdım sonucta verdiğim adreste işte. intel kendı sıtesınde buna yer vermıs bir yabancı forumdada bunu qördüm. bir üye asla desteklemeyeceğini filan yazmıs bios uptateninde bir işe yaramadığına kadar yazmıslar.

Please register to see this content.

buyur girde bak bakalım D965WHMKR anakart kullanıyorum. windows 7 kuruluyo mu kurulmuyor mu.

Kardeşim d965 express chipsetli ankartta oyle birşey yazmıyor bi zahmet ggosterde bende goreyim hatta adamlar windows 7 için surucu cıkarmışlar.

http://downloadcenter.intel.com/SearchResult.aspx?lang=eng&ProductFamily=Chipsets&ProductLine=Desktop+Chipsets&ProductProduct=Intel%C2%AE+965+Express+Chipset+Family&ProdId=2529&LineId=127&FamilyId=40[/CODE]

sana verdiğim linke bak o zaman WİNDOWS 7 32*64 BİT YAZAN KIZIMDA 965 SERİSİ DG965WH DE X İŞARET YOK DESTEKLEMIYOR İŞTE.

Ya kardeşim destekllemiyor yuklenmez diye birşey yok o sayfayı daha guncellememişler yada daha windows 7 için surucu cıkarmamışlar ona bakarsan pardus içinde surucu yok pardus yuklenmezmi demek hayır linux surucusu var yuklenir. Vista ile 7 surucu zaten uyumludur. E benim tv kartının ne vista surucusu var ne windows 7 xp suruculeri ile kullanıyorum.

Ayrıca benim anakrtımdada ilk cıktıgında windows 7 driverları yokdu deneme surumunu kullanıyordum. Zaten şimdi cıksada vista driverlarıyla aynı.Zaten linkdede bu anakart için henuz windows 7 surucleri kullanmaz diyor yani admalr şuan ozel w7 driverı cıkarmamışlar senin dediğin gibi windows 7 yuklenemz diye birşey yok!

Benim gonderdiğim linkde var. Bakdınmı?

Ki bu anakartı bios modu ile windows 7 active eden arkadaş yazmış;

http://forums.mydigitallife.info/showpost.php?p=120814&postcount=418[/CODE]

Bu adam diyorki ben diyor w7x64 ve vistayı aynı hdd ye yukledim kullanıyorum ama w7 de aktivasyon yapabiliyorum, vistaya dondugumde bir işe yaramıyor yardım edin.

Herlade w7 yi yuklemiş ki aktivasyon yapıyor. En altta bios apic bilgilerini yazmış modeline dikkatli bak!

Ya kardeşim destekllemiyor yuklenmez diye birşey yok o sayfayı daha guncellememişler yada daha windows 7 için surucu cıkarmamışlar ona bakarsan pardus içinde surucu yok pardus yuklenmezmi demek hayır linux surucusu var yuklenir. Vista ile 7 surucu zaten uyumludur. E benim tv kartının ne vista surucusu var ne windows 7 xp suruculeri ile kullanıyorum.

Ayrıca benim anakrtımdada ilk cıktıgında windows 7 driverları yokdu deneme surumunu kullanıyordum. Zaten şimdi cıksada vista driverlarıyla aynı.

Benim gonderdiğim linkde var. Bakdınmı?

Dİkkatini çekersem son güncelleme tarihi 22 Ekim 2009...

http://www.intel.com/support/motherboards/desktop/sb/CS-008326.htm[/CODE]

Sayfada en alta bak.

Dİkkatini çekersem son güncelleme tarihi 22 Ekim 2009...

http://www.intel.com/support/motherboards/desktop/sb/CS-008326.htm[/CODE]

Sayfada en alta bak.

Yaf en altta baksam ne olur oranın nersinde windows 7 yuklenemz yazıyor ya? İngilizcemmi yok yoksa başka bir dilmi yazılmış?

Ayrıca D850mv modeli var bende onda bırak w7 yi vista bile yok 512ramda ( RD ram ) ile w7 kullanıyorum nasıl oluyor ?

Ya birader madem cok iddia ediyorsun gonder bana anakartını hdd ni ben sana yuklerim yanlız yuklersem ki kuşkum yok anakrtın ne kadarsa o kadar para karsılıgı geri gonderirim yukleyemessem kendi anakrtımı gonderrim sana hodri meydan varsa iddiası olan buyursun. ( Donanım sorununun olmadıgını varsayıyorum )

Yaf en altta baksam ne olur oranın nersinde windows 7 yuklenemz yazıyor ya? İngilizcemmi yok yoksa başka bir dilmi yazılmış?

Ya birader madem cok iddia ediyorsun gonder bana anakartını hdd ni ben sana yuklerim yanlız yuklersem ki kuşkum yok anakrtın ne kadarsa o kadar para karsılıgı geri gonderirim yukleyemessem kendi anakrtımı gonderrim sana hodri meydan varsa iddiası olan buyursun. ( Donanım sorununun olmadıgını varsayıyorum )

Okuman yokmu senin mesajımda son güncelleme tarihin 22 Ekim 2009 olduğunu söylüyorum.Ben sana buna windows 7 yüklenmez en aşağıya bak demedim.Doğru oku daha sonra daha sonra meydan okumaya çalış...(Ayrıca MEydan okunacak bir neden yokken ortada celalleniyorsun..)

Okuman yokmu senin mesajımda son güncelleme tarihin 22 Ekim 2009 olduğunu söylüyorum.Ben sana buna windows 7 yüklenmez en aşağıya bak demedim.Doğru oku daha sonra daha sonra meydan okumaya çalış...(Ayrıca MEydan okunacak bir neden yokken ortada celalleniyorsun..)

Hey allahım konumuz sayfanın guncellenip guncellememesi değil zaten orda bi ton yazı yazmışım cıkmışsın sayfa guncellemesi 29 ekim yazmışın ben sayfa guncellenmemişdir kesin diye birşey mi yazdım? Biz diyoruz ki araba çalışmıyor sende diyorsunki arabayı ne zman boyattn?

Hey allahım konumuz sayfanın guncellenip guncellememesi değil zaten orda bi ton yazı yazmışım cıkmışsın sayfa guncellemesi 29 ekim yazmışın ben sayfa guncellenmemişdir kesin diye birşey mi yazdım? Biz diyoruz ki araba çalışmıyor sende diyorsunki arabayı ne zman boyattn?

Bu yazı kime ait ozaman. Sayfa güncelleşmemiş diye bişemi yazdım diyorsun önce anla yazdığın şeyleri gözden geçir daha sonra bana muhalefet ol...

Bu senin yazın.

Ayrıca benim anakrtımdada ilk cıktıgında windows 7 driverları yokdu deneme surumunu kullanıyordum. Zaten şimdi cıksada vista driverlarıyla aynı.
Benim gonderdiğim linkde var. Bakdınmı?[/CODE]

aldıqım hata buydu donanımım çok iyi olduqunu biliyorum anakart tabloda uyumsuzluk gösteriyor ama sonunda windows 7 yi kurdum.Hem 32 bit hemde 64 bit denedim tüm donanım driverleri otomatik olarak algıladı ve sorunsuz çalışıyor.

''Driver_IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL STOP:0X000000D1 (0X00000000, 0X00000002, 0X00000000, 0X00000000''

Biostan EIST yi kapatınca sorun çözüldü.

araştırmalarım sonucu ;

Intel® EIST nedir ?

Gelişmiş Intel SpeedStep teknolojisi sistemin dinamik olarak işlemci voltajı ve çekirdek frekansını ayarlayıp güç tüketimini ve ısı üretimini düşüren bir sistemdir.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...