Jump to content

Ubuntu'da Compiz Ayarları

CentilBoy

Recommended Posts

Arkadaşlar Ubuntuyu ilk kurduğumda standart olarak gelen ekran efekt ayarları gayet hoştu. Pencereler filan sallanıyordu. Gitttim compiz ayarlarını indirip efektlerle filan oynadım eskisinden de beter oldu :) artık pencereler sallanmıyor. Eski ilk ayarlara da dönmek için ne yaptıysam olmadı. Sırf o efektler için sistemi yeniden kurmayada üşeniyorum. Tema, efekt ayarlarını defaulta nasıl döndürebilirim ubuntudan iyi anlayanların yardımını beklerim.

Linux muhteşem ama bende bilgili arkadaşların dediklerine göre ilginç değişik hatalar çıkmıştı

Bende mecbur korsana geçtim :)

bana kalırsa sen önce sanalda biraz linuxunu geliştir sonra tam sistem olarak kur...

Hangi sürüm Ubuntu kullandığını yazmamışsın ama ben şu şekilde göstereyim. İlk önce CompizConfig Ayar Yöneticisini aç. Sol menüden Tercihlere tıkla. Açılan pencerede sağ tarafta Öntanımlı ayarlara dön e tıklarsan compizde yaptığın tüm ayarlar sıfırlanacaktır. Unutma senden onay istemeyecek. Tıkladığın an ilk ayarlarına dönecek. Sonra sen baştan sana göre hoş olan efektleri aktif ederek yeniden kullanabilirsin. Eğer açamazsan (ki olmayacak böyle bişey) Masaüstünde sağ tıklayarak masaüstü art alanını değiştir e gir ve görsel efektleri Extra yap. Herşey ilk haline kesinlikle gelecektir. Sonrası yine senin zevkine kalmış bişey. Eğer olmazsa söyle resimli anlatırım. Şimdi zamanım yok yapamıyorum.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...