Jump to content

Korsan Windows Kullananlar! Dikkat!

mucit41

Recommended Posts

ya windows 7 le bile salak basit aktivasyon sistemini devam ettiriyo 13 yaşındaki yeğnim bile en azında loaderlarla kırıdğı için win7 i haram maram yok bu işte microsft kendi istiyo kullanılmasını yoksa korsan geçirmez yapacak teklonijiye sahipler ama reklam ını yapan korsan kullanıcılardan feregat etmek zorunda kalıcaklar işlerine gelmiyo olay bu!

Düz mantık..

ismailcim iyide benim microsoft gibi şirketim yok :D

tabi projem büyük oldugunda düşük fiyata satmak istemem ama microsoftla beni kaşılaştırmana anlam veremedim.

microsoft eğer korsanın önüne geçmek istiyor.maddi durumu iyi olmayan ülkere sistemi uygun fiyata satarsa harika olur.

isviçre ekonomisi ile türkiyenin ekonomisi bir değil.

bundan dolayı fiyatları bazı ülkeler için düşürürse niye orjinal almıyayım dimi ismail?

korsan windows 7 ıle tum sulalem wındows 7 ye gectı al sana mıcrosoft a reklam bu adam yarın orjınal alıcak belkı bızı reklam yapsın dıye korsan kullanmamıza ızın verıyor mıcrosoft baba koskoca mıcrosoft dokunmatık bır sıstem yapıyorda ufak tefek cracklerımı engelleyemıyor sacmalamayın Allah askına ıstese cat dıye butun sıstemlerı crack aktıvasyon gecırmez yapar maksat reklam arkım xp kullanıyor bıze geldı wındows 7 yı gordu ve ıstedı kurdu wındows 7 ye bırı daha katıldı reklam reklam resmen adamlara afıs oluyoruz....

ismailcim iyide benim microsoft gibi şirketim yok :D

tabi projem büyük oldugunda düşük fiyata satmak istemem ama microsoftla beni kaşılaştırmana anlam veremedim.

microsoft eğer korsanın önüne geçmek istiyor.maddi durumu iyi olmayan ülkere sistemi uygun fiyata satarsa harika olur.

isviçre ekonomisi ile türkiyenin ekonomisi bir değil.

bundan dolayı fiyatları bazı ülkeler için düşürürse niye orjinal almıyayım dimi ismail?

Windows 7 Türkiye için özel fiyat zaten.

valla bu özel fiyat ise hacı aman kalsın.

bu zamanda ülkemizdeki durumu görünce ekmek parası derdinde olanlar veremezler o kadar para.

tabi kim ister ki korsan yazılım kullanmayı?

aylık 1500dolar maaşımız olsun o zaman korsan yazılım almam.

bide şu var birak 1500doları 300tl yi zor buluyoruz.

Fiyatlar yüksek ülkemiz ekonomisi ve halkı için.

1 kişide gelip fiyat çok uygun diyeni görmedim.

klasik ama gercek bir hikaye zaten kırmak die birseyyoktur sadece microsft izin verir konu bundan ibaret hersey yapısı kbsi belli boyutu belli

dos kullanan arkadaslar bilir bir command com dosyasına bulasan bir virus bilinirdi normal boyutu 37 kb bunu geciyorsa biliniridi bundan basit bir orrnek size bunu ben takip edebiliyorsam senler once bir microsft kendi dosyalarını orjinalliklerini bilmezmii anlamadıgı konu rus yapımı patchleri kullanıp guncelleme almayı saglayan herkes kırdım zannediyor

yahuu bu microsft bu kadar aciz mii dusunerek yazın

yapılan adet belli verilen serial sayısı ve ne oldugu belli hersey belli

dostum tama sen 200 dolara vermezsin ama lınux ta tez olarak hazırlanmıştı bir zamanlar şimdi win den kalan bir yanı yok oda emek verdi hazırladı büyüttü o neden beleşe veriyo ozaman

beleşe veriyorsa heralde kendi cebinden vermiyor. linux'u destekleyen şirketlerden,sporlardan,insanların vergisinden veriyor. tübitak'ı düşünün projeleri hazılayan çalışanları ise maddi destekcisi T.C

herşeyden önce korsan kullanarak kul hakkı yiyoruz yani bill gates diyorki

zenginler parasını fakirler sevabını versin

bir ay sigara parasına windows7 home basic alınır

benim xp im orjinal ve orjinal kullanıyorum ama sana bişey sorucam senin pc indeki her program

parasıylamı alınmış Örnek=photoshop

Nasıl alalım kardeşim avrupa da kiler gibi asgari ücret bilmem kaç euro değilki karnımızı zor

doyuruyoruz

çözümün ne kullanmıyalımmı yani ?

Korsana devam, microsoft windows korsanı kullanılmasına karşıysa bende seneye google Chrome un korsanını kullanırım artık. yeter tekel-Kartel- monopol ayakları..

Ayrıca şöyle de düşünmek lazım, yazılım sektörü yıllarca microsoftun tekelleşme çabaları sonucu şu an olması gerektiği yerden çok gerilerde.. Bu durum diğer tekel oluşturan yazılım devleri için geçerlidir.

Adobe firması, Freehandi macromedia yı satın aldında nooldu? yıllarca alanında yaratıcı yazılımlar geliştiren bir firmayı yok ettin..

Farklılık-çeşitlilik her zaman iyidir. daha yaratıcıdır.

Korsana devam, microsoft windows korsanı kullanılmasına karşıysa bende seneye google Chrome un korsanını kullanırım artık. yeter tekel-Kartel- monopol ayakları..

Ayrıca şöyle de düşünmek lazım, yazılım sektörü yıllarca microsoftun tekelleşme çabaları sonucu şu an olması gerektiği yerden çok gerilerde.. Bu durum diğer tekel oluşturan yazılım devleri için geçerlidir.

Adobe firması, Freehandi macromedia yı satın aldında nooldu? yıllarca alanında yaratıcı yazılımlar geliştiren bir firmayı yok ettin..

Farklılık-çeşitlilik her zaman iyidir. daha yaratıcıdır.

Chrome OS kullan öyleyse. Neden böyle bir tartışmaya girme ihtiyacı duyuyorsun ki ?

MS niye devamlı yama yapar?

A) Açık bıraktığı kapıların Hackerlar tarafından tespit edilip kullanıldığı için.

:) Kendisinin kullandığı bu arka kapıların anlaşıldığı için.

c) Hackerların bu tespit ettiklerini elaleme yaydığı için.

D) Güç=" Bildiğini başkasının bilmemesindedir." Mantığıyla dünyadaki PC lerde bulunan kişisel bilgilerin MS tarafından bilinmesi, değerlendirilmesi ve kullanılmasındadır.

E) Hepsi

F) E şıkına geriye dön..

Bunlar aklıma devamlı takılan sorular değerlendirmek sizlere kalmış.

Bende 8 yıllık tecrübemi paylaşmak istiyorum.

Eskiden ben win98 orjinal lisanslı cd ile pc ye fdiskli format atmıştım,tüm driverler tam kurulmuş hiçbir problem yok görünüyordu,herşey tamam adware se firmasından programın free olanını da yükledim,başka birşey yüklemedim pc ye taze temiz görünüyordu o ana kadar ve o adware ile tarattım komple pc yi bir baktım onlarja trojan buldu orjinal kurulumla,görülüyorki orjinal ile yüklemede yapılsa pc de trojan vs bulunabilmekte.Burda diyeceğim tek şey herkes kendi üretimini pazarlamak ve para kazanmak için bunu ortaya sürmektedirler.Ne olacak orjinal yazılım almak herşeyi değiştirmiyor,bunun yanında diğer kullanılan program ve yazılımlarınıda orjinal üçretle almak gerekiyor,hepsini düşünürsek bir pc donanım değil yazılım bazında kullanıcıya maliyeti 1000 $ bulur bunu da hiç kimse ve hiçbir küçük işletme sahibi bunu karşılayamaz.

Hal böyle olurken herkez gibi bizlerde korsan yada kırpılmış yazılma evet diyeceğiz.Görünüm bu.

Xp ve diğer sürümlerde de microsft tarafından yazılımın içinde de trojan ve ajan mevcut olduğunuda burda unutmayalım,pc de yapılan her şey microsoft tarfından takip edildiğimizi unutmayalım,hayalet olarak her yapılan işlemler,nereye girildi-çıkıldı,ne zaman pc acılıp kapandı hepsi microsoft tarafından takipte.....

Herkese sağlık ve sıhat dolu günler dilerim.

Microsoft tarafın takip edilme yöntemleri:

INTERNETE BAGLANILDIGINDA SISTEMIN MICROSOFT TARAFINDAN SORGULANMASINI ENGELLEME:

Kayit defterini aç sirasi ile
HKEY_LOCAL_MACHINE
Software
Microsoft
WindowsNT
"HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Microsoft\WindowsNT\C urrentVersion"
CurrentVersion üzerine tikla yan tarfata açilan menüden RegDone degerini bul çift tikla çikan kutuya 1 degerini gir[/CODE]

[CODE]SPYWARE ALEXA ÖNLEMİ

Microsoft, İnternet Explorer'e eklemiş olduğu Spyware Alexa aracılığı ile bizim internette dolaştığımız siteleri gerekli
microsoft mercilerine iletiliyor:İP Adresimiz, kullandığımız arama bilgileri ve hangi sistemle bunları yaptığımız Alexa
aracılığı ile Microsofta bildiriliyor.

1.Gehen Sie zum Registrierungsschlüssel :Kayıt Defterinde aşağıdaki anahtara gidin
HKEY_LOACAL_MACHINE\Software\Microsoft\Internet Explorer\Extensions\c95fe080-8f5d-112d-a20b-00aa003c157a
2.Löschen Sie den Schlüssel Extensions samt seinen Unterordnern:Extensions içindeki c95fe..... anahtarını silin[/CODE]

[CODE]WINDOWSUN CASUSUNU TEMIZLEMEK:

-Windows XP`de Windows\System32" klasörlerin icinde 2 tane casus "program" var, bunlar MS'a sizin üzerinizden bilgiler
gönderiyor.

- Başlat
- Çalıştır:

Aynen bu sekilde iki komutu ard arda kopyalayiniz:

regsvr32.exe /u %windir%\system32\regwizc.dll

regsvr32.exe /u %windir%\system32\licdll.dll[/CODE]

Bunlar bir takım örnekleri ve cpunun içine yerleştirilen küçük bir yazılımla her şey ilgili yerden takip edilebilme ve askeri sektör de bu takipten nasibini almakta,kaçtane askeri araç var kaçtane askeri mühimat var,pc de neler yapılmış herşey BBG evi gibi gözetim altındayız.Yukardaki kod içindeki bilgiler alıntıdır,bilgilendirmek için paylaştım.

Kendine göre ne güzel fetva vermişsin öyle.. Bende iş kullanıcısı olarak diyorum ki, evdekiler para vermeli. Ben İş kullanıcısıyım yani vermesem olur.

Senin düz mantık gibi bişey oldu.

ben ev kullanıcısı hiç para vermesin demek istemedim xp para vermesin demek istedim microsoft xp satmaya niyetli değil.

win7 yi tabi para verip alsınlar ama unutmaki sende bilgisayarın da birçok crcli program kullanıyorsun bunu inkar demezsin

kullanmadığım vistanın parasını laptop alırken verdim.Şimdi bide 7 ye yükseltme parası veremem kusura bakmasınlar.

ben onu da kulanamıyorum artık hıhıh anakart yandı deyişti lisansı kabul etmedi microsoft tu aradım oem lisans da parça deyiştirmiçek siniz dedi eski parçanızı takın dedi ve ve o parçayı servisi yapamadı ben çe kazıfsoft bana kendi dedi crakli win7 kulanın haksızmıyım

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...