Jump to content

Islamic Linux: Ubuntu Muslim Edition

KemalALKIN

Recommended Posts

http://www.ubuntume.com/[/CODE]

DVD_cover_sabily_release_announcement_3D.png

[color=#000000][b]What is Ubuntu Muslim Edition?[/b][/color]

Ubuntu Muslim Edition is a set of packages that customizes the Ubuntu distro by installing islamic software (prayer times, Quran study tool, web content filtering tool etc.) and by changing its design.

usplashfm0.png

frgdmlogin2mk9.png

gdmsplashok5.png

ubuntumewallpaperep2.jpg

ubuntumegreenthemely5.png

zekrenkd2.png

minbariy3.png[/center]

• 1 ay sonra...
merak edip indirip kurmuştum.türkçe dil desteği yok bilesiniz.ingilizce kullanırım derseniz kullanın

Bende şuan Sabily mevcut. Türkçe dil desteği tam. Araştırırsan daha sağlam bilgilere ulaşırsın.

Sistemi kurduktan sonra Dil desteğinin tam olması için güncelleme yapman yeterli.

Sonuçta Ubuntu kullanılarak yapılıyor bu sistem. Ubuntu ne kadar Türkçe ise buda okadar Türkçe.

Ayrıca Ubuntu sürüm kodları ile Sabily sürüm kodlarını karşılaştırınca bana hak vereceksin.

Yanlış bilgi vermekten sakındığım için olabildiğince net ve güncel bilgiler vermeye gayret gösteriyorum.

• 4 hafta sonra ...
  • 3 hafta sonra ...

Bende şuan ikinci işletim sistemi olarak kurulu. Türçe dil desteği tam fakat tam olması için kurduktan sonra dil ayarlarından varsayılan dili Türkçe yapıp onayladığınızda size sunulan ek paketleri indirmelisiniz. Sistem Ubuntu alt yapısını kullandığı için oldukça kararlı. Masa üstü yöneticisi Gnome. Sistem tabikide en güncal Ubuntu sürümü olan 9.10. İçerisinde bulunan İslami proğramlar, temalar, resimler vs. harika. Proğramlar ise Bir bilgisayarda dini proğram olarak olması gerekenler mevcut. Benim yaptığım gibi üşenmeyipte DVD boyutundaki full sürümü indirirseniz çok daha memnun olacaksınız.

Bende şuan ikinci işletim sistemi olarak kurulu. Türçe dil desteği tam fakat tam olması için kurduktan sonra dil ayarlarından varsayılan dili Türkçe yapıp onayladığınızda size sunulan ek paketleri indirmelisiniz. Sistem Ubuntu alt yapısını kullandığı için oldukça kararlı. Masa üstü yöneticisi Gnome. Sistem tabikide en güncal Ubuntu sürümü olan 9.10. İçerisinde bulunan İslami proğramlar, temalar, resimler vs. harika. Proğramlar ise Bir bilgisayarda dini proğram olarak olması gerekenler mevcut. Benim yaptığım gibi üşenmeyipte DVD boyutundaki full sürümü indirirseniz çok daha memnun olacaksınız.

Yankee, ben de senin gibi üşenmeyip full dvd sürümünü indiriyorum. Aslında en çok indirilene baktım, onu indiriyorum.

Doğru olanı indidiyoru mi iinşallah.

İndirip kurmak istiyorum; ancak bilgisayaraımda xp vse pardusta var. Ben bunların yanına akurmak istiyorum. Sizce naıl kurmalıyım, kursam olur mu?? xp ve pardusn olduğu iki ayrı bölüm ve bilgi deposu olarak da bir ayrı bölüm olmak üzera 3 bölüm var.

Ayrıca deneyimlerin hakkında da paylaşımda bulunursan sevinirim.

• 2 hafta sonra ...

Buraya da bir göz at derim. Sonuçta Sabily Ubuntu'yu kullanıyor.

Please register to see this content.

Kablosuz bağlantıyla nasıl olur bilmiyorum maalesef. Hiç başıma gelmediği için tecrübem de yok o konuda.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...