Jump to content

Pc Hdd'yi Görmüyor

MrRush

Recommended Posts

Tşınabilir HDD içindeki diski pc kasasına taktım sabiti de çıkartıp HDD kutusuna taktım ama pc görmedi yani tanımadı ne yapmam gerekiyor,biosta da gözükmüyor çıkardığım disk sağlam,biosu güncelledim olmadı pilini çıkardım olmadı ,Acronis ile temizledim olmadı ,yardımlarınızı bekliycem...

Arkadaşım hata benim anlamamda olabilir. Tekrardan daha açıklayıcı bir şekilde anlatabilir misin?

Tşınabilir HDD içindeki diski pc kasasına taktım[/CODE]

Taşınabilir HDD'nin içinde başka bir disk mi var? Varsa bu disk nasıl bir şeydir Resim koyabilir misin?

Eski hdd'ni kutuya taktım diyorsun. Bu kutu kasaya hangi yolla bağlı?

WD hdd home edition 1 tb lik HDD var elimde ben bunu kendi kutusundan çıkarıp pc içindeki 75 gb lık sabit diskle yerlerini değiştirdim

yani 75gb olanı taşınabilir yapıcam eğer olursa tabi değerinide kasaya yerleştirdim ve kullanıyorum .75gb diski WD HDD kutusunun içine monte ettim ama pc algılamadı.

Disk bu groupfs_111.jpg

usb kablosu ile değil direk sata kablosundan bağla

Sata ile oluyor ama ben bunu taşınabilir olarak kullanmak istiyorum 1tb zaten var bir de bunu bağlamayayım dedim...Bios Pilini çıkardım demiştim ya biosu da güncelledim tekrardan...Biostan nasıl tanıtabilirim ne yapmam lazım?Anakart Asus .Hangi ayarları yapmam gerek?

Elindeki 1 TB lik hdd yi tekrar geri tak. Eğer kutuda çalışıyorsa ozaman kutu sağlamdır. Diğer 75 gb lik hdd o kutuya göre donanımsal olarak uymayabilir diye düşünüyorum. Tabi yalnızca düşünce.

Birde Başka bir yerden hdd bulabilirsen onuda dene. Ama denediğin Sabit hdd olsun. Eğer o Sabit Hdd yide görmüyorsa demekki benim Tez doğrudur.

Teşekkürler arkadaşlar ilgilendiğiniz için , sabit diski ikinci disk olarak pc kasasına taktım ve şuan öyle kullanıyorum .

Büyük ihtimalle HDD kutusu sabit diski tanımıyor...Daha sonra başka bir kutu bakacağım .

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...