Jump to content

Adsl Bağlantı Sorunu

Revenge

Recommended Posts

Selam Arkadaşlar ;

Arkadaşlar ADSL bağlantım ile ilgili bir problemim var.

Bağlantım 5-10 dakkada bir gidip geliyor..Ayarlara baktım herhangi bir anormallik yok zaten anormallik olması zor makinamda deepfreeze var..Son 3-4 gundur bu halde.Kopup kopup geliyor.Ben bildiğim yerlere ayarlara baktım modemi resetledim bildiğim yerlerdeki ayarlarda herhangi bir değişiklik yok. Acaba sorun nereden kaynaklanıyor olabilir ?Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

Not : Makinamda Proxy, antivirüs, internet security gibi programlar barındırmıyorum.

Not : Bu arada forumda konuyu açabileceğim yer olarak baktım ama internet üzerine herhangi bir bölüm bulamadım. en uygun burası gördüm.Yanlış açtıysam çok özür dilerim.

kardeş dün servise gelen bir bilgisayardada aynı kopma problemi vardı kavo killer combofix ardında kaspersky internet security ile tarattım bir problem kalmadı benim şüpelendiğim ilk şey viüstü oda doğru ıktı istersen dene bir saygılarımla

modem ara yüzüne girip adsl hat durumuna girip orda

SNR Sınırı (dB)
değerlerine bak alınan 10 un altındaysa olabilir

bende de vardı 10 falandı kabloyu yenileyince şimdi 33 gösteriyo 10 saniyede yeniden bağlanıyo

yani eğer o değerler düşükse kabloda vardır bi sorun (eski,paslı vs.)

modem ara yüzüne girip adsl hat durumuna girip orda değerlerine bak alınan 10 un altındaysa olabilir

bende de vardı 10 falandı kabloyu yenileyince şimdi 33 gösteriyo 10 saniyede yeniden bağlanıyo

yani eğer o değerler düşükse kabloda vardır bi sorun (eski,paslı vs.)

kablomun ucundaki o usb ye sabitleyen kucuk esnek bir şey var. o kırık ben. ama kagıtla tutturdum onu. yani zorlasan elle zor cıkıyor yerinden orda oynama olabilir dicem ama sanırım değil. yinede ßir virüs taraması yaptırcam. olmadı hem modemden kasaya hemde telefondan modem'e gelen kabloları değiştireceğim ama once dediğiniz şu değerlere göz atmak istiyorum. çok teşekkürler. umarım kablo vs. almadan işim hallolur. inşallah virüs falan vardır.

Please register to see this content.

Arkadaşım Sanırım Bahsettiğin Değerler bunlar olsa gerek tam olarak anlayamadım dediğini hepsini gönderdim sana. Ben buralardan çok fazla anlamıyorum. Acaba İyi bilgisi olan varsa değerlerin normal olup olmadığını söyleyebilir mi yada başka bir fotoğraf isterse onu da çekebilirim.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...